/CO SE DĚJE

29.11.2014 / V kufru
Vážení a milí milovníci Polofilmu. Je mi radostí vám oznámit, že náš mega projekt Nenasytná Tiffany je dotočen. 16. listopadu padla poslední klapka a nyní je to takzvaně již v kufru. Proběhla poslední část podzimního natáčení a vše nasvědčuje tomu, že se to povedlo. Samozřejmě o samotném filmu to zatím nic nevypovídá, a i když máme jen a jen kladné pocity z natočeného materiálu, Fehu si pořád netroufá radovat, dokud neuvidí alespoň první verzi střihu. Každopádně už jsme zase o krok blíže k tomu, abychom už konečně viděli, jak to celé dopadlo. Celý projekt se začal klubat na světlo světa někdy před rokem a pul, tedy někdy na jaře roku 2013, v té době to byla všechno jenom fantazie, a kdyby se nestalo asi tak padesát nečekaných zázraků, z čehož každý jeden z nich byl klíčový, nikdy bychom nemohli tento film ani začít točit. Zázraky jsou prostě nedílnou součástí a základní potřebou každého bláznivého projektu, a tak doufejme, že nás štěstí neopustí i nadále. Od začátku prosince se začne stříhat, v lednu se začne pracovat na zvuku, hudbě a speciálních efektech a poté někdy na jaře by měl film být hotov. Těšte se tedy na první teasery, první trailery, plakáty a podobné radosti, kterých po novém roku bude jako máku. Rok 2015 bude prostě super…

12.9.2014 / O kus dál
Jak jsem slíbil, tak také plním, píši další příspěvek a jsme zase o kus dál. Tedy, abyste plně chápali tento příspěvek, bude pro vás asi lepší, když si přečtete i ten předchozí, jelikož na sebe tak trochu lehce navazují...

Máme za sebou druhou část natáčení velkobijáku Nenasytná Tiffany, které proběhlo v prvním týdnu měsíce srpna a vše dopadlo tak, jak mělo. Vše se stihlo, všechny to bavilo a výsledek zatím vypadá moc fajn. Ovšem samotné natáčení bylo dosti náročné, každý den vstávačka ráno v 7 a některé kdy dokonce už v šest a někdy dokonce, si představte, už v pět. A někdy, naopak jsme v těch pět šli teprve spát. Točili jsme od nevidim do nevidim a když se tak zpětně koukám na tu horu materiálu, kroutím hlavou, co všechno jsme za těch sedm dní nestihli. Samozřejmě, člověk si pak zpětně říká, "škoda že nebylo času více, více bysme si s tím pohráli, tohle udělali takhle a tohle zase jinak, nebo všechno jinak?", ale za ty roky, co točím filmy vím, že tento pocit je prostě klasika.

Když se to vezme kolem a kolem, měli bychom mít za sebou ty nejnáročnější scény. Akční scény, noční scény, scény s krví, scény s bagrem, scény s deštěm, a když si vzpomenu na dobu před tímto natáčení, pamatuji si, že jsem si říkal, že když zvládneme toto letní natáčení, podzim už bude brnkačka. Což samozřejmě teď už tak nevnímám a naopak si uvědomuji, že mnoho náročného nás pořád ještě čeká.

Náš tým se pořádně rozrostl a tedy oproti klasickému miništábu, který většinou polofilmácké filmy doprovází, tentokrát nás bylo opravdu hafo. Raději se však nebudu pouštět do složitého vyjmenovávání, kdo všechno s námi byl, protože je jasné, že bych na někoho zapomněl a to by byl pak průser. Tedy vězte, že celý náš tým poznáte na premiéře a určitě vás překvapí, kolik nás vlastně je. Každý odvedl skvělou práci, šel do toho pohlavě a i když většina lidí v prvních dnech ani moc nevěděla, co to vlastně točíme, ke konci už se všichni orientovali a postupně jim docházelo, že ten film možná nebude taková kravina, jak se možná ze začátku zdálo. Fehu to měl však jako vždy naopak a s každým dalším dnem nevěřil vlastním očím, co to zase nevymyslel a jestli to bude, či nebude koukatelné. Ale to je taky klasický pocit, který provází každé natáčení, a tedy se dá vlastně shrnout, že je vše v pořádku. Vám nezbývá, než nám držet palce, už jsme kousek od našeho vytouženého cíle a věřte, až sem zase napíšu příště, budeme zase o kousek dál. Děkujeme za přízeň a přeji hezký začátek podzimu...

28.6.2014 / Něco se děje
Když se tak člověk koukne zpět, skoro to vypadá, jakoby se frekvence příspěvků neustále snižovala, tedy by se dalo lehce usoudit, že se v Polofilmu nic neděje... jenže, opak je pravdou, příspěvků sice ubývá, ale v Polofilmu to žije! Fotka na úvodní stránce mnoho nenapoví, ale když se člověk zadívá blíže, vše je přesně tak, jak má být... fotka vznikla někdy v březnu a je na ní zachycený tehdejší tým připravovaného filmu. Osoby v modrém představují staré dobré jádro Polofilmu, osoba za Broukem, která jakoby mu symbolicky vytvářela obrys, je jeho životní mentor a učitel Filip Čermák, osoba napravo, je James, který se do Polofilmu začlenil přes Fehua s filmem Cirgula, a ke kterému symbolicky nakračuje. No a fotku samotnou zachytil Jakub Ševčík, který bude připravovaný film kamerovat a jako správný kameraman je za kamerou.

Od března se toho však již událo mnoho. Máme úspěšně za sebou předtáčky, a realizační tým se lehce rozrostl. Bohužel to již nemáme zachycené na fotografii, ale můžu prozradit, že mikrofon si vzal do ruky Honza Kalužný, který již zvučil Cirgulu. Před kameru v předtáčkách se postavila již několikrát osvědčená Jíta, která tentokráte hraje Leu a zcela poprvé obsazený Vojta Johaník, na kterého máme již zálusk s mnoha dalšími rolemi v mnoha dalších filmech. Obsazení ve zbytku připravovaného filmu a hlavně jeho hlavní roli zatím nebudeme prozrazovat, to je překvapení.

Tedy jak vidíte, v Polofilmu to vře a jiskří a stroj se pomalu, ale jistě, dává do pohybu. V současné chvíli jsme plus mínus dva měsíce před hlavním natáčením, které proběhne v prvním týdnu měsíce srpna. Tohoto natáčení by se mohl a měl zúčastnit také Semjon Patlis, tedy další Polofilmácká hvězda, která nám přijede přiložit ruku k dílu a postupně se také začne začleňovat zpět do naší posádky. Zbytek filmu dorazíme poté na podzim, někdy v září či říjnu. Když to všechno dobře půjde, měl by z toho všeho vzniknout celovečerní film, který se bude jmenovat Nenasytná Tiffany.

Důležité je se ještě zmínit o Jirkovi Básničkovi, což je osoba, která není sice přímo v natáčecím týmu, ale je to osoba, která se hodně zapříčiňuje na tom, aby se Tiffany vůbec rozjela. Město Horní Jiřetín, kde Jirka bojuje za kulturu, nás podpořilo, čímž vykřesalo jiskru…no a už to lehce hoří.

Ještě se musím také zmínit o Pietrovi, Pietro, jak jste si asi všimli, moc v  týmu nefiguruje, což je samozřejmě škoda, ale bohužel je to tak. On furt hraje na kytaru, takže na hraní ve filmu nemá moc čas. Ale až se nám podaří natočit Tiffany, dalším projektem, který je již napsaný a vymyšlený a úplně skvělý, je dalších asi 8 dílů pokračování Zmrda a Slepé koleje atd... no a jelikož v tomto projektu má Pietro naopak hraní před kamerou tak moc, že se na to musí již nyní psychicky připravit a vyrezervovat potřebný čas...

No prostě co víc k tomu říci, narodili jsme se proto, abychom točili filmy, což děláme již nějakou tu chvíli, a děláme taky všechno proto, abychom to mohli dělat dál... držte nám palce, a věřte, že v dalším příspěvku budeme zase mnohem dál.

21.11.2013 / Zlé sny
Možná tomu nebudete věřit, ale Cirgula asi nebude takovej průser, jak se Fehu bál. A že se bál docela hodně, provázeli ho noční můry, prý křičel ze spaní, že „natočil píčovinu“ a probouzel se celý orosený chladným potem. Ale toto období je naštěstí pryč. Cirgulu už vidělo nějaké to obecenstvo a dle reakcí diváků se dá soudit, že film funguje tak jak má. Na druhou stranu je pravda, že Cirgula je asi nejrozpolcenější film, co Fehu zatím natočil. Uvedu to například na hereckých výkonech. Jsou diváci, kteří herce za jejich výkony vynáší do nebes, vnímají je jako přirozené, uvěřitelné a autentické… prostě super. Naopak jsou zase jiní, kteří nemůžou herecké výkony téměř vystát. Dokonce je jim prý za herce stydno a nedokážou pochopit, jak Fehu může být spokojen.

Ale Fehu spokojen opravdu je a čím více filmů točí, tím zřetelněji mu dochází, že upřímnost autora vůči sobě samému, je to hlavní, na čem záleží. Vždy se najdou tací, kterým se to a nebo tamto, líbit nebude, budou se na vás dívat z patra a kroutit hlavou, ale to neznamená, že by váš film opravdu za prd stál. A netočíte filmy přeci kvůli tomu, aby jste se zavděčili těm, kteří stejně hlavou budou kroutit vždycky… Je to prostě Jing a Jang a Fehu je za to čím dál více rád. Těch drobností, na které se názory liší, je samozřejmě více, ale ještě se nestalo, že by se našla věc, který by někomu jen vadila. Naopak.

Takže Cirgula je konečně pořádně kontroverzní snímek a Fehu už nemá zlé sny. Zatím Cirgulu ocenili diváci na festivale Jahodový Jam, ve Vysokově jsme získali druhé místo a na FamuFestu byla Cirgula nominovaná za zvuk a za režii do nejužšího kola (mezi tři nej. filmy, a i když ve výsledku nic nevyhrála, jsme na sebe patřičně hrdí i tak). A mnoho festivalů nás ještě čeká… Tedy jak říkám, Cirgula asi nebude takovej průser. A jelikož Cirgula funguje nejlépe v kině, můžete se těšit v následujícím půl roce na několik málo projekcí… (jejich datum brzy zveřejníme)

Jinak, aby se nemluvilo jen o Cirgule, tak projekt ZMRDI je již v druhé fázi psaní, tedy se můžete těšit na další super díly o Otci a Synovi Coufalových. Scénář vznikal v kreativní trojspolupráci Fehu-Brouk-Vaněk a nyní už je jen potřeba přesvědčit ty správné lidi, že Zmrdi jsou to pravé na televizní obrazovky.

No a Fehu s Jamesem připravují ještě jeden super projekt a to film s názvem Nenasytná Tiffany, který je rozdělen do tří natáčecích fází – Jaro, Léto a Pozdim a až se to všechno povede, tak by z toho měl být nějaký délkově delší formát, možná dokonce celovečerák. Takže se máte na co těšit, udržujte nám přízeň a těšíme se na vaše reakce na naše filmy…/Fehu

7.4. 2013 / Cirgula lalala teaser
     Rok 2013 zatím nezačal nejlépe, snad jediným světlým bodem zatím je fakt, že jsme natočili další film. Film se jmenuje Cirgula a natáčení probíhalo v lednu tohoto roku. Do natáčení se zapojili zcela nové síly Polofilmem doposud nepolíbené.
     Hlavním člověkem jest James Janovec, který se s hrdostí a láskou ujal pozice produkčního a doufejme, že i nadále ujímat bude. Brouk prý s tím nemá problémy (žádná žárlivost, naopak profesionální přístup), že prej nemá čas natáčet ty naše kraťasy a tak je rád, že je zde někdo další, na koho je spoleh. Brouk se dokonce zapojil i do Cirguly a pomohl nám sehnat krev. Vše ostatní zařídil James.
     Dalším článkem doposud chybějícím v řadách Polofilmu se pro tentokrát stal Jan Kalužný, jakožto zkušený zvukař. Hlavní role se ujal již zkušený Jan Konopčík, známý to herec z Andyho filmu a Jitka Pavlišová, také to známá herečka z Ježe a Zmrda. Plus nový to herecký člen Petra Konvičková, z osvědčeného divadla Tramtarie.
     Natáčení probíhalo v klidu a pohodě a pro vás, těch pár několik málo návštěvníků těchto stránek jsme umístili exluzivně sem odkaz na teaser k tomuto blížícímu se filmu. Teaser, který zatím nikdo neviděl a vy jako jediný máte tu možnost si první záběry z filmu vychutnat. Jedná o tzv. jednu pětadvacetinu filmu. Filmu, který režisér označil jako psychologický horor s prvky humoru mu vlastními.

teaser zde:
https://vimeo.com/63485520

     Premiéra proběhne někdy v květnu, či červnu a my vás budeme samozřejmě brzy informovat. Toť vše.

 

10.9. 2012 / poloZmrd
trailer zde: 
https://vimeo.com/49064212

     Tak se rok s rokem sešel, přichází opět září a opět je zde nový film. Už to skoro vypadá jako pravidlo, osudové září, měsíc nových Polofilmů. Ano stále Polofilmů, i když tento název již nějakou tu chvíli nefiguruje ani v úvodních a ani v závěrečných titulcích. Ale ano stále je to polofilm jelikož jsou to lidé, kteří polofilmem byly a asi již do jisté míry navždy budou. A i když je zde teorie, že existuje již jakási oficiální americká firma Polofilm, kvůli které prý údajně my už existovat nemůžeme, dle mého (fehua) názoru je to blbost, protože my jsme sice nikdy oficiální nebyly, a možná ani nikdy nebudeme, ale principy které zastáváme a důvody, kvůli kterým filmy stále děláme se nemnění.
     Rok se totiž s rokem sešel a my Polofilmáci jsme natočily další film, jmenuje se ZMRD a bude mít předpremiéru 25.9. v rámci večerů Underfilm, které probíhají vždy poslední úterý v měsíci a od tohoto roku v prostorách klubu Utopia někde na Bělehradské ulici, druhý den na to, tedy 10. října proběhne premiéra tohoto filmu v hospodě PAST, kde se také odehrává jedna důležitá filmová scéna. V rámci tohoto premiérového večera bude možno shlédnout tři filmy nepřímo navazující série o útrapách otce a syna Slepá kolej 1,2,3.
     V novém filmu zmrd se opět sešla stará dobrá parta, jak napsal na svůj status Filip Brouk s povzdechnutím, jelikož jsme se opravdu sešli skoro všichni, až právě na něho. Pietro se ujal své role, Pjeer pomohl Fehovi se scénářem a nabrnkal nějakou tu music. Fehu to zrežíroval a taky to s pomocí všech sestříhal do finální podoby, která doufejme, nepostrádá již nic podstatného a zároveň v ní nepřebývá nic zbytečného. Do týmu přibyl dokonce i dlouho zmizelý společník Semjon Patlis a chopil se své profese, kterou tolik dlouhých let studoval na bájné ruské škole VGIK. Stal se z něj bohudík kreativní kameraman, který sice o filmovém materiálu často mluví, ale režisérovi ho nijak nevnucuje a naopak, neštítí se vzít do rukou ani tak podřadné kamerky jako jsou např. GoPro, kterými je valná část ZMRDa natočena.
     K dokonalosti nám chyběl jen zvukař, kterému by se neztratila téměř polovina nahraného zvuku. Nikdo netvrdí, že je to jeho chyba, ale faktem zůstává, že si Fehu donesl domů jen prázdné paměťové karty.
     Ale nakonec snad všechno dobře dopadlo. Film je hotov, má 18 minut, svižné tempo, inovativní formu a břitký humor, živé herecké výkony a melodii, kterou těžko dostanete z hlavy, ano tak takový je dle nás ZMRD a těšíme se na premiéru, abychom zjistili vaše pocity a názory.25.9.2011 / Ježkovi oči
 
    Tak věc se má takhle. Jež se podařil natočit, podařil se dokonce i sestříhat a ozvučit a je prostě již hotov. Bude mít premiéru za dva dny v Olomouci 27.9. v divadle Tramtárie.
     Je to prazvláštní film, Fehu je sním spokojený, říká, že by nic neudělal jinak a reakce diváků, které lze prozatím spočítat na prstu jedné ruky, jsou rozporuplné. Jsou lidé, které film prostě nijak moc nevzal, neví co si o tom myslet a jsou rozpačití z toho, že nevědí jestli se smát nebo to brát vážně, naopak jsou lidé, jako třeba Mojek, který to viděl včera, kteří naopak tuto ambivalentnost oceňují, reakce se liší v podstatě na každou složku filmu, jediné co snad každý jednotně oceňuje, je zapojení 16mm kamery, ale jinak nic není jednoznačné.
     Film se jistě brzy dostane na internet. Festivalů, které za něco stojí je poskrovnu a i z těch málo, na který by se Fehu rád hlásíl, nejsou všechny ochotné mít s Ježem co dočinění. V tuhle chvíli to vypadá, že se Jež promítne v Nymburku 14. 10. v nesoutěžní sekci a potom šlus. Na druhou stranu Jež v Fehovi vyvolal touhu začít vice točit, však je to tak lehké, natočit film a tak má teď plnou hlavu plánů a duchů a hororových klišé...
     ...jak to dopadne se dozvíte asi brzy. Toť asi vše, Legrace je u ledu, sice se máme potkat s Filiem Čermákem, ale to spíš do té doby naprší a uschne a potom zase naprší, než se to stane. Na druhou stranu, na podzim prší celkem často, tak se to třeba někdy uskuteční. Fehu

26.7.2001 / JEŽ is coming... k nám!
   
Legrace nebude, nebo alespoň prozatím, v tuhle chvíli žádná sranda..., ale naopak bude jiný film, film s názvem JEŽ!
     Nebude to sile čistý polofilm, jelikož ani Pietro, ani Brouk a ani nikdo jiný do Polofilmu dříve zainteresovaný se v projektu neobjeví, zůstává tedy a jen Andy, který tomu za Polofilm velí...
     Natáčet se bude v prvním týdnu v srpnu a snad to všechno hezky vyjde... bude se jednat o mezinárodní roadmovie s prvky dramatu, humoru, sci-fi a hororu. Silný příběh, který doufejme chytne za srdíčko se bude odehrávat v prostředí exotického Chorvatska a hrát tam bude plejáda prvotřídních herců, převážně z Olomouckých luhů a hájů.
     Pro vás Polofilm znalé se ve filmu objeví Jan Konopčík, známí to herec z Andy filmu, který již tam všechny udivoval svoji přirozeností a bezprostředním vyjadřováním, v dalších rolích se objeví Martin Dědoch, známý to zatím z žádného polofilm filmu, ale plánovaný to hlavní hrdina Legrace filmu.
      ...jinak se můžete těšit na Jirku Básničku, kterého doufejme přesvědčím k tomu, aby na sebe oblékl slipové plavky, Janu Posníkovou a Jitku Pavlišovou v rolích naivních dívek a v neposlední řadě samozvaný neherec Ladislav, či možná Vladislav Kracík.
     Herecké obsazení završuje Matěj Beran, který sám sebe považuje jako šitého na svou roli, tak uvidíme... Film musí být bezpodmínečně hotov do konce srpna, tak se tedy na premiéru nebude čekat dlouho...Jinak nelze zapomenout na Maru Maria Partyše, kterýžto ještě do nedávna byl v projektu zainteresován jakožto spolutvůrce, do jaké míry se jeho pozice naplní se uvidí během dnešního dne... Jež se blíží!

8.2.2011 / Legrace v polofilmu...
    
To je doba, to je doba… kroutí Andy hlavou a přemýšlí. No, zase taková doba to není, zvažuje, poté co se zamyslel. Vše se pomalu šourá k velkému finále. Pomalu, ale doufejme, že jistě. Legrace je film, který bude Polofilm točit, je tomu již nějakou chvíli, co se tak rozhodl, ale čas je relativní. Důležité je rozhodnutí. A jelikož se nás toto rozhodnutí stále drží, začínáme zvažovat, že právě ten čas, který trvá, nás utvrzuje, že ono rozhodnutí bylo správné. Čas ukazuje všechna rozhodnutí v méně zaujatém světle a fakt, že se nám do Legrace stále chce, že ji stále plánujeme, přepisujeme, vymýšlíme,  přemýšlíme o ní a stále nás to baví, dosvědčuje, že to asi není jen tak.
     Na konci února by měl vzniknout jakýsi LOOK Legrace a tedy to bude asi první věc, se kterou vás v nejbližší době obeznámíme. Vzniká nový web pro Legraci samotnou a počítáme, že někdy v březnu vznikne první teaseříček, tedy to bude asi druhá věc, se kterou vás obeznámíme po té první. Možná do té doby vznikne ještě Cirgula, ale to záleží na počasí a hlavně na jaru, jak hodně bude spěchat. Paradoxně, bych byl raději, říká Andy, kdyby si jaro dalo ještě chvíli na čas. Jinak vznikl krátký dokument CHOICE, z něhož je právě použita fotka na úvodní straně.
     No a to je asi tak všechno. Měl bych také ozřejmit, jak jsou na tom ostatní členové polofilmštábu. Tedy, Pietro natočil krátký film do školy ZDE, z neznámých důvodů, nějaké cvičení prej. Andy k tomu měl pár výhrad, ale ještě nedošlo na to, aby je Pietrovi sdělil. Broukys, mástr šermu s obouvacími lžicemi, je jako obvykle převelice zaneprázdněn. Co tak utrousil mezi řečí, má teď před sebou dva celovečeráky a seriál a až to všechno skončí, vidí to prý někdy tak na podzim, tak si prej vezme MĚSÍC volna a bude hrát jen počítačové hry. 
    Takže tak, až jednou budeme zase brouzdat vzpomínkami, a budeme číst tyto řádky, dnes svítilo slunce, Jíťa šla běhat, Brouk do kanceláře, Pietro je online a Andy dal zkoušku, i když si vytáhl otázku, kterou jedinou neuměl. Dík sousedovi!Tak tedy, ať je i nadále LEGRACE.

15.8.2010 / plány, plánky a dobrá, hutná nálada
     Je více jak polovina prázdnin za námi. Pietro stále hraje a brnká, připravují s Pjeerem nějaké velké změny v kapele, jež se od nedávna již jmenuje XXLive a ne XXL music, Brouk, respektive Pan Brouk zase, vrací se v čase a prožívá ony osudné okamžiky s obyvateli Lidic, kde jim pomáhá zprodukovat ono velké drama pod režijní záštitou Petra Nikolajeva. Fehu stříhá svatby, jezní na svatby, plánuje svatby a taky má velké plány co se budoucna týče..., ale o tom až nížeji...
     Andyho film nedávno běžel v Uničově a to venku pod hvězdami, Fehu se osobně nemohl zůčastnit, ale vše se dočetl na internetu, kde se o akci moc hezky psalo: tady, tady
     Jak to bude s Andyho filmem dále se uvidí. Žádné další projekce zatím nejsou naplánované, ale nevěste hlavu, však ono se něco najde...
     Roadmovie Legrace, tedy nový, velký, respektive úplně největší Polofilm je dopsán a od září se začíná makat. Brouk volal Andymu, že na ten projekt neustále myslí a že se moc těší na to, až to budou spolu točit, Andy se samozřejmě také těší... od  září vás začneme pravidelně informovat!
     Fehu kromě toho dostal nápad na kraťas, který by chtěl zrealizovat ještě před Roadmovie, jeho pracovní název je Cirkula a mělo by jít o jednoduchý příběh dvou lidí, mladého páru, jež spolu jedou na chatu. Zní to sice celkem jako klíšé obsah, zvlášť ve spojitosti s Polofilmem, ale Fehu věří, že by tento film dal vzniknout druhé, nepřímo plánované, diagonálně se linoucí Chatové trilogii. Jejíž prvním filmem byl právě Andyho film. Andyho film je zároveň druhým projektem Formální trilogie, jejíž završením by měla být právě Roadmovie. Che...
     No, to je v podstatě jedno, diagonální, nebo horizontální, jde o to, že projekt Cirkula bude jen oddechovým filmečkem, jež vznikne za účasti dvou herců, jednoho kameramana, jednoho zvukaře, jedné maskérky speciálních efektů, která se ovšem příliš nezapotí a poté jednoho producenta a režiséra. O produkování se doufám postará Brouk, jelikož sám projekt bude odpočinkovou prací hlavně pro něj, o režii není třeba mluvit, to je jasný a na kameramanskou pozici Fehu láká Pietra, který řekl pres Skype, že prej to zní fajn a že si přečte scénář. Fehu mu scénář poslal a tak čeká, co na to ten kluk ušatá řekne. Broukovi bude scénář poslán hned po dopsání tohoto článku.
     Natáčet by se mělo v zimě, na chatě, Fehu to vidí tak na tři dny a žánrově by se mělo jednat o komediálně laděné hororové drama, jak je již zvykem. Po formální stránce by se mělo jednat o klasické vizuální zpracování, čímž má Fehu na mysli, že se nebude jednat o rádoby dokument, ani o rádoby homevideo, ale o navazující střihovou skladbu, statické záběry a sem tam švenk za což se zaručí Pietro.
     Důležité je to, že by tento film opět spojil, co se nikdy rozpojovat nemělo, tedy Polofilm ve složení FBP. Snímek samotný má jedinou ambici a to dokázat, že i film za 15000,- což je předpokládaný rozpočet, může být natočen klasickou cestou, aniž by se musel na cokoli vymlouvat. Hutných dvacet minut polofilmácké srandy jež půjde rovnou na internet.
     Fehu kromě tohoto skvělého nápadu dostal ještě jeden nápad na film, který by měl naopak vzniknout až po Roadmovie, jelikož se bude jednat o finančně i produkčně náročnější podívanou s pracovním názvem Snake catcher - Hadí muž. Fehu čeká, co na jednoduše nastíněnou linku po jejím přečtení řekne Broukula.

13.7.2010 / Jak se to vezme
     Otázka je, zda začít pozitivní, či negativní zprávou. Otázka také je, zdali ta dobrá zpráva vyvažuje, nebo alespoň vyrovnává tu špatnou zprávu. Obě se týkají Andyho filmu. Ta první tedy je výsledek přijetí či nepřijetí filmu na Fresh...
     Předpovědi se nesli v duchu vyrovnanosti, náš film sice loni vyhrál, ale bylo to v jiné, vedlejší kategorii, kde konkurence byla dosti slabá. Letos se kategorie zrušila a Andyho filmu zbylo než se pokusit dostat do kategorie hlavní, kamž se mu bohužel dostat nepodařilo. Tedy špatná zpráva je negativní verdikt předvýběrové poroty a následná neúčast v hlavní soutěži. Však co, nevěste hlavu autoři, to že se váš film nehodí do koncepce naší programové dramaturgie neznamená, že váš film je špatný a že na jiných soutěžích po něm neskočí všemi deseti. Nojo no, každý rok není posvícení...
     Ta dobrá zpráva je fakt, že Andyho filmu se dostalo dalšímu druhu veřejného zviditelnění. Na základě jednoho z festivalů, jenž po našem filmu skákal jako jeden z oněch deseti. Tedy díky PAFu a faktu, že jsme vyhráli hlavní soutěž, všiml si toho pořad Kultura v regionech, jenž běží každou sobotu na ČT24 v půl páté odpoledne, kde vznikla kratinká, několika minutová reportážička, kde se Fehu zakoktává v závalu hlubokomyslných myšlenek. Pořad již běžel minulou sobotu 3.7. a je k vidění na internetu. Z filmu jsou ukázané hezké obrázky, hezky se o něm mluví a je to tedy ta druhá zpráva, ta pozitivní. zde
     Co říci na závěr, projekt LEGRACE se pomalu převaluje v hlavě Feha, má v podstatě kompletní scénář, jenž potřebuje dvě tři pozměňující operace, které se uskuteční během tohoto a nebo příštího týdne. Poté se bude postupovati Broukovou cestou, jež má hezky v hlavě taky.

3.6.2010 / Jak se věci mají
    
Od doby, kdy Andyho film zabodoval, okouzlil a vyhrál na PAFu, již uplynula nějaká ta doba a co se za tu dobu stalo, se vám pokusím následně popsat...
     Asi hlavní událost je fakt, že se Andyho film přesunul také do internetových polí, na FILM1.cz, kde se nachází největší část polofilmáckejch videí. Názory jsou rozporuplné, někdo film chválí, jakožto promyšlenou, propracovanou hru s divákem za pomoci dokumentárních a homevideáckejch postupů, jiní film nechápou a ti ještě jinější tento film za film vůbec nepovažují... každopádně link na Andyho film je ZDE!
     Další zajímavost je fakt, že Andyho film běžel již potřetí v Praze a to jakožto součást Tramtarijního hororového večera v klubu Underground, kde sklidil dosti příznivé ohlasy. Ovšem tento večer nebyl posledním Pražským promítaním tohoto suprového filmu, ANDYHO FILM totiž poběží v Praze i po čtvrté a to 21. června v kině SVĚTOZOR od 19:30 spolu s filmem AVANTGARDA- Úsvit Avantgardy jež je dílem Fehova kamaráda Petra Šprincla a na kterém se samotný Fehu podílel jakožto střihač. sSnímky si mají docela blízko, oba jsou takovou hrou na dokument a oba to zkoušejí jinak.
     A v neposlední řade je třeba ohlásit další promítání Andyho filmu v malebném městečku Polička, jež se stalo místem odehrání se Slepé koleje 3, na tomto místě film poběží v rámci nočních slavností tuto sobotu, tedy 5. června.
     Jinak je tento snímek v netrpělivém a stresujícím očekávání, zda-li bude vybrán na FRESHFilmFest a zdali se bude moci snažit o napodobení loňských úspěchů, uvidíme...
     Samozřejmě se v polofilmu odehrává také věc, ze všech věcí nejdůležitější a tou je fakt příprav či nepříprav nového celovečerního filmu s pracovním názvem LEGRACE, o jehož budoucnosti vás budeme informovat, hned jako budeme o jeho budoucnosti mít konkrétní představu...

12.4.2010 / NaPAFáno
     Je tomu měsíc, co Andyho film oslňoval v Oku, a jsou tomu dva dny, co Andyho film oslnil v Atlase... tedy vyhrál vše, co vyhrát mohl a tak se zařadil do kategorie filmů, které Polofilm poslední dobou tvoří.., tedy mezi snímky, které jsou buď festivalem ignorováni a nebo jsou přijati a v soutěži vyhrají. Tomek říká, že tento fakt svědčí o jisté kontroverzi jak ze strany pořadatelů, tak ze strany díla samotného a Fehu si myslí, že je to fajn...
    Jak vlastně tedy bylo na PAFu? plus mínus fanj, když pomineme ono radostné zakončení, festival se po dobu dvou dnů celkem táhl, divácká návštěvnost dosti mizerná, což se na druhou stranu není čemu divit, z Fehova pohledu je kámen úrazu v tom, že festival PAF nemá žádný ksich... znělka hodně nenalakující, vizuál s panoramou Prahy, jež funguje i jako plakát je zcela o ničem... Paf by měl být událostí, která nabízí a nebo alespoň láká na něco, x bloků bez předvýběru, tak poté baví těch deset skalních fanoušků amatérského filmu, jež jsou ochotni skousnout cokoli...
     Na druhou stranu, jak už Fehu pronesl v děkovné řeči, Paf je prvním festivalem, na kterém kdy Polofilm soutěžil a je také prvním festivalem, ne kterém kdy Polofilm vyhrál, za to jsme rádi, taky jsme rádi, že homevideácký look Andyho filmu pořadatele neodradil, naopak v něm našli onu zamýšlenou podstatu, takovýchto festivalů je málo, sakra málo...

     PRO ZÁJEMCE!!
 ANDYHO FILM BĚHEM TÝDNE, OBJEVÍ SE NA FILM1

8.3.2010 / Víkend plný Andyho filmové legrace
    
Premiéra je za námi v kině OKO. Lidí přišlo spousta známých. Film se líbil, jednou se sek, neznatelně však, vem to čert. Do půl páte se tam bylo, skleniček se rozbilo a hodně vypilo. A srandy bylo. A legrace a švandy.
     Brouk kalil v sále, potmě a sám, ale to bylo až k ránu, jinak byl za Francouze, šarmantního a okouzlujícího, jako vždy. Pietro si stěžoval na svoje vlasy, záviděl Michalovi Holánovi ty jeho, Franče Feha uklidňoval, když projekce haprovala a chválil Johanku, jak pěkně hraje.
     Pjeerovi se líbila kamera, jako to jak je to natočený a taky konec, se mu líbil. Trutonováci mají slíbený křoví, Mates byl klasicky dobrej, Honza Konopka neuvěřitelně přirozenej, Jindra Nováček se taky po letech ukázal, Michal Čeliš si odběhl, Lojzu Jitka opíjela tak, že už nemohl, prej...
     Jugi zase přinesl o čtyřicet čtyři minut delší film, než měl, Adéla Kantůrková přišla, Viola i s Violem, Honza Kovář byl spokojen a Eňa taky a Berry si pod fousy brekekoval a další a další sranda a legrace...
     Tedy velká spokojenost, ať Fehu točí dál se vznášelo sálem, barem a chodbami. Kdo prošvihl, za rok bude další premča a doufám a věříme, že opět v Oku...
  
     Taky proběhla v sobotu akce Fresh Flesh, kde běžel Andyho film také, akce však je diskutovaní hodná, respektive mnoho démonů bylo přítomno při projekci a zašuměli zvuk natolik, že Andyho film měl svou druhou premiéru, jakožto film němý...
     Na akci samotné bylo přislíbeno, že Andyho film bude do týdne na netu, Andy to však stoprocentně nepřislíbil, tedy možná to bude trvat o něco déle...


2.3.2010 / double filmo Andyho in two večero
     Už se to blíží, za tři dny se v kině Oko ve dvacet třicet uskuteční ta velká, převelká premiéra toho super Andyho filmu.
     Pokud vše vyjde tak jak má, na premiéru dorazí spousta lidí, všem se bude film líbit a se všemi se poté bude konverzovat, povídat si a kalit do ranních hodin.
     A pro ty, kterým to bude málo a nebo pro ty, kteří to v pátek nestihnou, proběhne hned den na to v klubu Pilot na Vinohradech v rámci přehlídky Fresh Flesh opětovné promítání Andyho filmu, které bude prezentované v o čtyry minuty kratší formě.
     Tento druhý večer nebude však jen Andyho večer, kromě filmů se potkáte s divadelním představením, koncertem, výstavou a kdoví čím vším ještě...
více info najdete zde: freshflesh
     Co jinak ještě dodat, Andyho film byl poslán na Mladou kameru, kam ho nevzali, pak také na PAF, kde se ještě neví, jestli ho vyberou a taky byl Otto Bohušem, jakožto redaktorem v časopise Cinepur, zařazen mezi pět nejlepších filmů roku 2009, což je super a nemůžeme říct, že se název Andyho filmu nevyjímá mezi jeho bratry Antikristem, Avatarem a Districtem... takže asi tak, v pátek se na vás těšíme, klaníme, kalíme...

28.01.2010 / Sláva, hurá do kina na film... Andyho
    
Kromě toho, že venku mrze až praští, zamrzaj nosní dírky a chodit ven v bruslích místo bot, není tak špatný nápad, je zde fakt, který se uskuteční 5. března, tedy v době, kdy už mrznout nebude, v době, kdy začne vše bujet a bujet nepřestane, proběhne konečně už ta slavná a očekávaná premiéra Andyho filmu... vše se uskuteční v Kině OKO v Praze...
     ...co by kamenem dohodil od kina Atlas, kde se před pár lety premiérovalo se Záhadou...
     ...a to není vše, kromě těšení se na Andyho film, můžete své pocity spojené s nedočkavostí spojit také se zvědavostí na nový, dopíkající se dokument Jana Jugiho Chramosty s názvem Hypnóza, který ve stejný den a téměř ve stejnou chvíli, jen trošku dříve, poběží jakožto předfilm již zmiňované akce...
     ... co vás čeká a nemine: účast obou autorů, hvězdy amatérského filmového pole, více než super nálada a super sranda a kalba do ranních hodin...
     ... Spojit tyto dva filmy dohromady je Broukův nápad, stejně jako dát vlezné za nula korun..., tedy se přijďte podívat, co pro vás Fehu vlastně přichystal, kam se ubírá jeho a Polofilmácké vidění světa a to je asi tak vše...
    Možná se dozvíte info k novému letnímu super mega hitu, který polofilm plánuje a možná vás také překvapí, kterýžto dobrý holub má v plánu návrat do rodné polospolečnosti...
     V jednání je také projekce v rámci Fřesh Flesh partou, ale o tom až později. Tak na viděnou v rozpuku...

26.12. 2009 / trocha sentimentu a trocha pravdy
     Čím začít? Nic nového asi nesdělím, jen sem chtěl říci, že tyto stránky existují již od 25.3.2006 a to je celkem fajn.
     Přežili všechny youtuby, my spacesy, facebooky. Pro Feha, když mu je smutno a neví, kam by na internetu kliknul, je to studnice střípků vzpomínek. Zalistuje si půl roku, nebo rok, nebo dva nazpátek a zjistí jak bylo na premiéře Záhady, jaký měl Polofilm plány a co se mu podařilo uskutečnit a co ne. Stejně to bude i s těmito řádky, takhle se píše minulost, hahaha...
    ... co tedy Polofilm plánuje na rok 2010... každopádně řádně propagovat nový ANDYHO FILM, uspořádat tolik promítání, aby si všichni uvědomili, do jaké míry je úžasný film a třeba budeme mít štěstí, třeba se dostane i do videotéky Spielbergovic Stevena a třeba pak už bude vše jako v paranormální pohádce. To je tedy první předsevzetí...
     ... druhé je tak trochu ve hvězdách, stále se o něm mluví jako o Koleji 4. Pjeer se zaručil, že sesmolí nějakých pár řádků a dovolí nám nahlédnout, jak to bude s Pietrem, jež se vrací z vězení, nakolik se prohloubí Broukův hrdina ze třetího dílu a jestli tedy Pjeer bude revizor, nebo co vlastně bude dělat... do projektu jsou všichni hrr a tak doufejme, že se to nakonec jednou podaří... věříme, že to bude v tomto blížícím se roce, bude to zasejc kraťásek do dvaceti minut a že se mu bude líbit ve společnosti jeho předchozích třech bratříčků...
     ...třetí věc, je tak trochu větší věc, měla by se natáčet v létě, mělo by to být road movie, měl by tam opět hrát Matýáš Dlab ve dvojici s Martinem (Batmanem) Dědochem a produkovat by ho měl Filipos Broukodlos. A bude to velký...
     Tak tedy, dosti historie, vše nej do nového roku.  

7.12.2009 / Andyho film a jiné blbosti
     Takže, trochu legrace pro začátek. Nový Fehův film, respektive polofilmu nový film, se jmenuje Andyho film. Páteční Olomoucká premiéra proběhla na jedničku, stejně tak jako celá přehlídka DFS a následný celý večer. Dokonce i Pietro i Brouk dorazili až z daleké Prahy. No prostě pohádka.
    Co více dodat. Následné projekce Andyho filmu jsou prozatím naplánované do soukromí Fehova - Broukova bytu. Jaká bude návštěvnost se uvidí. Další velké promítání se pláuje do Brna v průběhu ledna, či začátku září, teda Února. Pak v Praze a tak dál...
    Fehovi v hlavě se prý formuje, leč pomalu a nejistě, další projektík na léto. Broukus jde prý jednoznačně dotoho. Dle slov autorů by se prý mohlo jednat o nepřímé završení trilogie jež by měl s Vesnickou zábavou a Andyho filmem vytvořit jakousi trojici filmových počinů, kteří jsi jsou blízcí tematem, stylem a formou natáčení. Fehu se ovšem odmlčel a po chvíli dodal, že to samozřejmě neznamená konec směru, nebo čeho, čím se teď snaží diváky zaumout. No uvidíme... che
     Čekejte další info...

19.11.2009 / DFS, Andy a jeho nové video(film)
    
Již dříve avizovaný film s bližší specifikací Dokumentární horor, je již na světě, trvá 42 a půl minuty a je to zase o něco lepší film než Fehův předchozí...
     První otestování divákovi trpělivosti se bude konat 4.12.2009 v Olomouci v prostorách UP Konviktu v rámci přehlídky DFS, kterou již se svými spolužáky Fehu pořádá čtvrtým rokem.
     Tedy, koho zajímá kudy se současná kinematografie ještě může vydat, nechť neváhá a přijede do Olomouce (s přespáním není problém...)
     ...kdo oželí moravskou předpremiéru, další možnost se naskytne v průběhu ledna v Praze, o jejímž bližší datu vás budeme co nejdříve informovat...
     K filmu vám nebudeme více prozrazovat, čím míň víte, tím lépe pro vás, snad jen informace, že je to opravdu podařený film a že stojí za to ho vidět...
    

8.10.2009 / nic extra... a ani nic super
     Hned ze začátku tohoto pidi krátkého odstavečku vás chci přimět ke shlédnutí pidi krátkého foto-video filmečku z festivalu Ejhle loutka, jenž se nachází zde:
http://www.youtube.com/watch?v=h9le6FM-QK8
bylo to stvořeno fotoaparátem, který si hrál na kameru, celé to nablikal Fehu  a hudba ej kradená, respektive pujčená...

    ... jinak, avizované filmy, které mají přijít jsou stále ve fázi příprav, hledání lokací a herců, kteří chvíli jsou a chvíli ne a ač to zní zmateně, dobře to dopadne...
    ...dokumentární horor se již blíží...

15.9.2009 / září... ať se daří... a dařilo se
    
Jak bylo na Freši... super... kromě toho, že jsme tam vyhráli v naší kategorii, poznali jsme mnoho zajímavých lidí, slečnu Argentinku, autorku velice zajímavého filmu o Rybách a banánech a dalších smrtích, také jsme celkem poznali jak to v těch Varech chodí, že tam tečou vzácné prameny a tamní specialita že je teplá oplatka... neméně super, né-li ještě lépe, se nám následovně dařilo v Žamberku, kam jeli jsme na již avizovaný festival Ejhle loutka...
     ...toliko příjemných, pozitivních a fajn lidí jsme již dlouhou dobu nepotkali na jednom místě, alkoholu proudy, prošlápnutá střecha a spousty jímavého divadla, mezi nímž se i Fehu s Matyášem lehce prezentovali, nafotili krátký hezký a velice svižný foto-video příběh koketující s klipem a nakonec jeli na grandiózní výlet završený spoustou dojemných loučení a příslibů do dalšího roku...
    Ovšem předtím, než se do Varů jelo, na jeden večer a celou noc se zůstalo v Praze, potkalo se s Broukem a Pietrem a Pjeerem a všechno se to zase po čase poposeznamovalo a kalilo se a v záchvatu všech těch pozitivních myšlenek se začalo zezačátku nezávazně, avšak posléze o to závazněji, přemýšlet o natáčení pokračování další Koleje, že se Pietro vrátí na scénu, Brouk opět začne produkovat, že to bude drsný a ještě drsnější... takže na podzim se asi začne natáčet a v zimně bude další Kolej, můžete se těšit...
    Kromě toho se na podzim bude realizovat to hlavní POLOFILMÁCKÉ dílo, na kterém již začal podílet kromě Feha i Brouk, maskéři a politici a vypadá to zatím všechno tak, že se bude jednat o opravdu filmový film ze všech dosavadních filmů nejfilmovější...
     ... toť pro tuto chvíli o dění v Polofilmu dosti... zbytek jsou už jenom kosti... hahaha

30.7.2009 /Ejhle na Fresh
     Je tomu již několik let, co se Fehu spolu se zbytkem tehdejšího Polofilm týmu vydali na Fresh film fest, aby se utkali v klání s tehdejší amatérskou špičkou o polo profesionální kameru... jak to celé dopadlo, kdo zvítězil a co se všechno stalo, se v pohodlí dočtete níže, zalistujete-li lehce do minulosti...
     ... tento rok, po několika odmítnutí a vzniknutí nových kategorií a pravidel a změn se polofilm opět pojede podívat do Varů, aby se trochu osvěžil...
     ...do soutěžní kategorie Kontakt, která se týká Českých nezávislých filmařů, byl vybrán film Vesnická zábava, která se tak trochu vymyká předchozí polofilmácké produkci, zvlášť proto, že ze samotného polofilmu to spískal jen sám Fehu spolu s dalšími dvěma lidmi, kteří se ve filmu objeví jakožto herci a právě jeden z nich: Matyáš Dlab, Fehův druhorozený bratr, jede se do Varů spolu s Fehem zúčastnit samotného klání a potažmo si lehce zařádit...
     ... kdo další byl vybrán z českých kolegů se asi dozvíme až na místě, jelikož na stránkách festivalu o naší sekci není ani slechu...
     ...jak to celé dopadne, kolik přemetů se nakonec podaří pokořit, kolik kolínek se do Matyáše vejde a hlavně kdo sní to pečené prase, se brzy dovíte... více o festivalu samotném ZDE!

    ...jinak hned z Varů jede ve stejném složení reprezentovat stejný film stejná dvojice kamarádů do městečka Žamberk, kde se již druhým rokem koná divadelně-filmový-hudební přehlídka Ejhle loutka, která v doprovodném programu promítne již zmiňovaný film Vesnická zábava...
     ...kdo má chuť si v polovině srpna odpočinout, pokecat, lehce se opít a kulturně se nabažit, má dveře otevřené...
     ...více k festivalu, který v loňském roce pro Feha tolik znamenal najdete ZDE!

koukni se na sic podřadnou, ale i tak pro představu stačící verzi klipu "Never let me down" na youtube

20.6.09 / D-H-D dokumentární hororové drama
     Pytlíkový klip stále někde dřímá na stole a kromě několika motivačních spotů, svateb a modelingových orgií je v polofilmu klídek a líno ale fajn...
     ...blíží se prázdniny a jelikož se Fehu cítí unaven, chce si v následujících dvou měsících trochu odpočinout, načerpat nápady a tak je dosti pravdě podobné, že během oněch prázdninových dní nevznikne žádné velké filmové umění...
     Ovšem ještě než se s vámi náš tým rozloučí a popřeje hodně opilých večerů, Fehu si dovolí nahlédnout do plánů blížícího se podzimu...
     ...v jeho hlavě se totiž pomalu ale jistě rýsuje plán na OPRAVDU POŘÁDNÝ FILM, který by chtěl se svými dvěma spolupracovníky a jednou spolupracovnicí během konce října spáchat... délka zatím není jistá, Fehu to vidí minimálně na hodinový film s tím, že je dosti také možné, že se z toho vyklube snímek i o trochu delší...
     ...není to tedy plán dosahující bombastičnosti sesterské skupiny XXL a jejich seniorského megaplánu o znovuzrození Babinčiných eskapád, ale plán to je...
     Snímek by měl vzniknout během jednoho víkendu a čtyřech hercích  mezi nimiž bude Matyáš Dlab známý již z předchozího snímku Vesnická zábava,
     Petr Šprincl, herecky zatím neobjeven, ovšem spolupracovně již se podílející na zatím nepublikovaném videoklipu pro kapelu Narcotic fields, třetí statečná bude
     Johanka Vaňousová obsazovaná zatím spíše v Chramostovývh vodách a samotný Fehu se chopí také jedné z hlavních rolí a kromě toho také režie, kamery a následné postprodukce...
     ...projekt experimentálního kalibru zatím ještě nemá název a tak k bližšímu přiblížení dopomůže žánrové zařazení jakožto dokumentární hororové drama, bude se v podstatě jednat o jakési prohloubení stylu a idejí již zmíněné Vesnické zábavy...
    ... k přiblížení oněch idejí dodejme, že se jedná o snahu za co nejméně prostředků vytvořit co nejvíce hodnotné dílo, které dokáže diváka zaujmout režijními nápady, přirozeným herectvím a jednoduchostí aktuálního tématu, jež se dokáže do srdcí diváků prodrat i přes absenci miliónových rozpočtů, známých herců či komerčních témat...  
     ...syžet i námět jsou již hotové, scénář nikdy nevznikne... toť zatím vše, po stránce speciálních efektů byl o pomoc osloven Filip Brouk, jestli se tato výpomoc do budoucna změní i v něco jiného, no nechme se překvapit... takže zatím nic než hezké prázdniny a těšte se na podzim... 

23.5.09 / Válka idejí
    Pár vět k minulému příspěvku, tedy k pytlíkovému klipu... rád bych sem hodil odkaz, abyste se mohli mrknout, ale v tuto chvíli se zatím s klipem vyčkává a plánují se nějaká veřejná promítání a tak je tedy třeba si ještě chvíli posečkat...
    Proč ale Fehu tedy píše... minulý týden proběhl v Olomouci divadelní festival Divadelní flóra, kterému Fehu spolu se svým bratrem Matyášem Dlabem každodenně připravovali aktuální videozpravodajství z festivalového dění, jíž obohatili příběhem postavy strážníka SNB a jeho kolegyně - Martina Pavlůnová...
    ...dle Fehova názoru se to všechno velice povedlo a tak sem vkládá odkaz, abyste se mohli podívat a popřípadě posoudit, do jaké míry se dá vést video minuty, vznikající kompletně během jednoho dne... 
                  první díl, druhý, třetí, čtvrtý

2.5.09 / Narcotic Pytlík
    Skoro to vypadá, že se zde, na stránkách společnosti Polofilm, toho moc nic neděje... a sama úvaha není daleko od pravdy... že Polofilm existuje v podstatě jen z Fehovi stránky je taky tak nějak nepřímo jasné a jestli se někdy ještě vyvrbí projekt, jenž by spojil F.P.B. do hromady je taky spíše ve fantazijních sférách lidského uvažování...
    ...každopádně Fehu spolu s Petrem Šprinclem se jali tvořiti klip k jedné Olomoucké kapele s názvem Narcotic Fields...
vše vzniklo z cela nevině...
    ... kapela přišla za Fehem jestli by jí nenatočil klip a jelikož Fehu byl již několikátý, kterého kapela oslovila a jelikož jí také teklo do bot, páč ten klip již potřebovala v souvislosti s čerstvě vydaným cédéčkem, Fehu ucítil možnost volné kreativní ruky
s následnou distribucí v režii kapely samotné...
    ...řekl tedy že ano, že klip natočí a zeptal se již zmíněného Petra Šprincla, jestli by do toho nešel s ním... a tak to vzniklo, tito dva nadšenci se jali připravovaný klip chápat jakožto prostor pro své vizuální potřeby a tak si našli lokace, prostory, vymysleli jakousi vizuální kostru koketující s příběhem, poté se natáčelo a teď je klip téměř hotov... prozatím nabízíme k nahlédnutí několiko fotek a klip samotný zde bude umístěn v několika následujících dnech...  foto ZDE
    Takže to je vše o dění - nedění se

14.3.09 / XXL Nášup v Tramtarii a něco o ní
    Vznikl jistý projekt, tedy přesněji Filmové nášupy v Tramtarii s tím, že Tramtárie je divadlo a oněmi filmovými nášupy jsou každý měsíc někdo jiný ze světa nezávislého, potažmo amatérského filmu...
    ...tento akademický rok 2008/09 bylo v plánu odprezentovat šestici autorů a tento měsíc si to odbyli
XXL movies and music v čele s Pjeerem van Eckem, a jelikož výhoda tohoto autora nespočívá jen ve filmové stránce,
k filmovým nášupům se přidali také nášupy hudební...
    Jak to teda vlastně dopadlo... no, když se na to koukneme statisticky, nedopadlo to moc dobře, sál o kapacitě přibližně 70 míst byl zaplněn jen z hodně malé části, ovšem nechybělo moc, a byl zaplněn sic jen z o trochu větší části, ovšem z takové, že už to vypadá zaplněně dost...
    ...no prostě lidí moc nepřišlo, což je blbý, začátek byl v půl osmé a za pět minut půl tam ještě pořád nikdo nebyl, nakonec se sešlo asi dvacet až pětadvacet lidí a Pjeerova tvorba dopadla na celkem úrodnou půdu, jelikož se poté o jeho filmech, jejichž prezentaci pojal jako ukázkovou tvorbu ze všeho co kdy sestříhal, mluvilo, debatovalo, diskutovalo a hlavně předhánělo v tom, koho který zaujal více a který se jeví více slibným...
    ...poté přišel koncert, byl rozdělen na dvě půlky, a několika minutový potlesk, kdy diváci nechtěli nechat hráče odejít, aniž by nezahráli více a více...
    ...poté Pietro, jenž byl tentokráte v pozici herce a hudebníka, vybalili vtípek o ukradené krabici a jeho herecká akce, kterou onen vtípek , jenž byl beze sov, doprovodil si získala mnohé ovace...
    ...nakonec Pjeer pronesl, že v divadle ještě nikdy nehráli a že nejsou zvyklý na takové publikum a že jsou potěšeni, věnovali CD, které se od této chvíle ve foajé hraje a odjeli domů... tak takový to byl nášup...
                                                   Foto zde

    Příští měsíc 23.4.09 v 19:30 je na řadě autor Andy Fehu, který má v plánu pustit čtvero filmů z jeho zahrádky, počínaje Kloboukem, pokračujíc Kontextem v závěsu se Záhadou a na závěr se Zábavou, koncert nebude...
   Jinak Fehu, jenž je zároveň i dokumentaristou, který se v posledních měsících celkem pohyboval v již zmíněném Tramtarijním divadelním uskupení, postříhal kraťounký dokument o tom, jak v tamní lokaci vznikalo divadelní představení, vše umístil na youtube a pokud máte někdo zájem, je možné se na něj podívat, I. část, II. část

23.2.2009 / Zábava na film1...
    
Pro zájemce, je možno nový film Vesnická zábava zkouknout či si stáhnout na webu film1.cz

9.2.2009 / na Underfilmu byla Zábava (vesnická)
    Jsou tomu již dvě neděle a půlka pondělí co se Vesnická zábava pokoušela přesvědčit o svých kvalitách Pražské Underfilmácké publikum...
    ...přesvědčit se nakonec přišlo plus mínus deset lidí, mezi nimiž samozřejmě nechyběly staré dobré ikony nezávislého podsvětí.. ano, mluvím o těchto rebeliích, jako jsou P. van Eck, P. Zatliani, F. Brouk, V. Franče nebo P. Tomek... od nichž samotných,. vyjma organizátora Tomka a pecivála Zatliho a workholika Brouka, bylo možné vidět současné žhavé díla jako je Piknik nebo sprostě prolhané Ulhané království...
   ...takže koukat bylo na co a  následně o čem diskutovat také... Zábava přišla na řadu někdy před koncem, Fehu projekci uvedl tím, že by rád z tohoto krátkého dvacetiminutového snímku udělal celovečerák, párkrát se uchechtl a poté se promítalo...
    ...zvuk byl poněkud potichu, ale ve výsledku to asi ani nevadilo, snad jen Fehovi, i když si ej jist, že tím byli diváci ochuzeni o nejméně třicet procent celkového výsledku, ale což...
    Reakce byly vesměs kladné, ovšem dosti rozdílné, někomu přišla kamera né úplně dotažená, druhému zase kamera přišla až překvapivě dobrá, ale zase se mu nezdáli vyrovnané herecké výkony, jiný byl s hereckými výkony spokojen a zhodnotil je jako přesvědčivé, ale nebyl spokojen se střihem atd..
    ...na čem se všichni shodli, že atmosféra je nezaměnitelná a silná, že na ní film stojí a že je to autentické a zábavné, chytré a zajímavé... takže tak...
    ...diskutovalo se poté také nad délkami záběrů a byl zde také člověk, který Fehovi vytýkal, že uplatnil záběr delší než Tarkovkij, což je těžké považovat za výtku: )
    No a to je asi tak všechno co se stalo... Pokud se mohu vyjádřit k dalším z promítaných filmů, řeknu tedy toto:
    Piknik je mi blízký stylem, je dle mého velice silný a funguje v nadsazených- groteskních- momentech, které jsou ovšem chvílemi dušeny přemírou zbytečných vysvětlení a slov, jež se snaží o navození absurdní atmosféry, která ovšem ve filmu už dávno je i bez oněch slov. Celý příběh, celý svět a všechny dechberoucí pointy jsou vyprávěny pouze ústně a v dialozích, což je strašná škoda.
    Prolhané království je pro mne tak nějak na půl cesty, jako loutkové divadlo- kopec legrace, jako film... to je právě otázka... je to film, nebo hezky nasnímané divadlo? a jak to tedy brát? Filmové postupy žádné nepřibily, kamera jen ukazuje loutky z velké blízkosti s velikou hloubkou ostrosti...
    Barvy léta mají atmosféru, zajímavé kamerové postupy, herectví a funkční poetiku.
    Jaké je Vesnická zábava, nevím... Fehovi se líbí, ovšem na druhou stranu film byl již odmítnut ze tří festivalů... v blízké době se objeví na film1, tak bude možno se dozvědět více.../fehu

           něco málo fotek z onoho večera je zde!

24.01.2009 / Kolej 3 a Záhada na film1
    stručně a jasně, kdo neviděl a vidět by chtěl Nerozluštitelnou záhadu.. a Kolej3- společné výlety...
nechť se koukne na web film1.cz, respektive přímo
       sem a nebo sem
a může se koukat jak jeho hrdlo či flamengo ráčí...

10.1.2009 / DFS Nášupy Zábava a Underfilm 09
   Takže, čím začít dřív... kromě toho, že vám polofilm přeje vše nej do nového roku, vzpomeňme ještě na akci roku minulého: DFS!
   Dosti se spekulovalo, jestli tato akce vůbec bude, nebyl čas, možná ani chuť, byl však zamluvený filmový sál a tak se nakonec řeklo, že i kdyby nikdo nepřišel, pustíme si filmy, alespoň sami sobě. Propagaci jsme moc nedali, ale i přesto byl po hodně promítání sál téměř plný lidí. Filmů bylo dost, nálada se taky zlepšila a v rámci večera se i odpremiérovala Vesnická zábava, nový film Fehua, který si do vínku odnesl celkem slušný divácký úspěch...
    ...spekulovalo se poté do pozdních večerních hodin, nad jiným koncem a Fehu to uznal, že tenhle není žádný zázrak, ale zatím s tím stejně nic neudělal... pilo se a veselilo a nad příštím DFS a jeho vznikem se již spekulovati nebude...
   Když už jsme u toho vzpomínání, vzpomeňme ještě tedy Filmové nášupy v Tramtarii, o kterých jsem se zde nedávno zmiňoval a jichž máme za sebou již dva večery a dva autory...
    ...prvním byl Jan Chramosta, který odpromítal své pecky ovšem za divácky celkem mizivé účasti, naštěstí to bylo přisuzováno všemu, jen né neschopnosti pořadatelů (Fehu a Dlab) a tak se uskutečnil druhý o měsoc pozdější Nášup s Martinem Koppem, kdy diváků přišlo celkem dost a večer to byl po emocionální stránce velice povedený.
   V únoru nás čeká Vladimír Franče, autor známí a zkušený, který se bude pokoušet udělat díru do světa právě v Olomouci 25.2.09 v divadle Tramtarie...
   Pohledem na budoucí rok 09 se Fehu sám sobě zavazuje obeslat co nejvíce festivalů s Vesnickou zábavou, myslí si totiž o tomto filmu, že je to film, který stojí za to a tak se pustil do prohledávání webu s vypisováním si všech možných festivalů, dokonce i takových, kterých se nikdy neúčastnil a účastnit neplánoval.
   Takže je dosti možné, ze Zábava navštíví Střekovskou kameru, Uničov, Kladno, a jinak samozřejmě nám již známé a obrážené festivaly jako je PAF, Zoom, Krišpín, B16 atd...
   Prvním a nesoutěžním odhalením bude promítání 1.2.09  baru Krásné ztráty v rámci večerů Underfilm, takže přijďte a uvidíte...
   K dalším předsevzetím patří plánovaný projekt 3+1, který by se měl Fehu společně se svým bratrem Dlabem- autorem scénáře, pokusit realizovat během letošního léta. POkud se film zrealizuje, můžete se těšit na emocionální pocitovku z nekonkretizované budoucnosti. O projektu budeme časem blíže informovat... / Fehu

zbytek foto z DFS08

28.11.2008 / Pietro byl na vysněnce... jupáí
   No řeknu to asi takhle, dozvěděl jsem se, že Pietro byl na Vysněnce - tedy na festivalu Vysněná zem v Praze, Fehu tam ale nebyl a tak tedy jen pár na dálku pochycených
informací - Slepá kolej 3 získala střípek.
    Což znamená, že byla oceněna za nějaké určité plus, kterým si onen střípek zasloužila - celou historii střípků a jejich udílení si můžete pročíst na stránkách festivalu a já zde jen tedy upřesním, co údajně bylo ono plus, jenž zapříčinilo ono udělení právě naší Koleji...
    ...nejhorší na tom je, že si to Fehu přesně nepamatuje, na netu to nikde není a tak tedy ani tato informace nebude zcela úplná - ono plus spočívalo ve smyslu kritického - nesmlouvavého pohledu na dnešní svět. Je taky ale klidně možný, že je to úplně jinak, ale jsem si jist, že nějak v tomhle duchu to bylo... děkujeme!
   ... a o to víc, když si uvědomíme, že minulý rok získala střípek Mikulášská, což je vlastně předchozí díl Koleje trojky... takže to vypadá na to, že by jsme se měli zamyslet na dalším pokračováním a zkusit to do třetice... respektive do čtveřice...
    ...no a to je asi tak vše, jak jinak bylo na festivale nevim, prej přišlo málo lidí, Pietro tam byl, ale asi ví stejný prd jako já.. je tedy otázka, proč tam vlastně chodí.. che che.. no nic, takže tak / Fehu

DFS - derniéra filmového snažení
    5. prosince se v Olomouci uskuteční třetí a poslední ročník přehlídky DFS, která se jako každým rokem skládá z ročních prací čtyř spolužáků, studentů a kamarádů. Ti se každým rokem představí ve filmovém sále na filozofické fakultě v uměnovědném centru Konviktu od 18ti hodin a nula minut.
    K vidění kromě Koleje tři, bude také zbrusu nová Vesnická zábava, která se, myslí si Fehu, povedla... takže kdo chce ať přijde, bude legrace a sranda a spousty dárků dostanete... 

15.11.2008 / je čas na NÁŠUP a vesnickou zábavu
   Co je ještě potřeba zmínit, v Olomouci - konkrétně
v divadle Tramtarie
, se bude konati seriálová přehlídka nezávislých filmařů, každý měsíc přijede jeden točič, který si připraví  program pro Olomoucké publikum, následně bude probíhat moderovaná diskuze za spoluúčasti filmových vědců z univerzity Palackého, potom vystoupí nějaká kapela a bude se pít a tak... mezi utory se objeví Pjeer van Eck, Vladislav Franče, Jan Chramosta, Martin Kopp a další...
    ...koho akce zaujala, ZDE je plakát, kde najdete vše důležité, termín konání prvního večeru je 20tého 11. v 19:30... přijeďte, přijďte dojděte atd.. těšíme se na vás...

    jinak ...je tomu již nějakých skoro téměř osm měsíců, kdy se Fehujda spolu se dvěma kamarádama rozhodl natočit filmařský experiment za použití těch nejelementárnějších filmařských prostředků... dvou herců, kamery a jeho samotného...
    ...proběhlo natáčení a bylo potřeba dotočit ještě úvod a krátké vizualizace do prostřed... a než se k tomu opět tito všichni tři dokopali, uplynulo, již zmíněných osm měsíců a když už to skoro nevypadalo, že by se něco někdy dodělalo, přeci jen se to dodělalo a bla bla bla...
    ...film je sestříhaný, ozvučený a hotový, trvá asi 21 minut, což je sakra více, než si kdy Fehu vůbec mohl troufnout myslet a doufá, že tato minuta nebude nikdy přítěží pro škatulkovanou festivalovou maximální stopáž dvaceti minut...
    Film se poprvé veřejně nejspíše odpromítá na přehlídce DFS, která proběhne v prosinci, k níž bližší info teprve dodám...
    ...pokud si chce někdo připomenout trajler na Zábavu, může ZDE, jinak je film k dostání na všech mrazících pultech....

24.10.2008 / tákže... ve zkratce a v kostce
   No polofilm stagnuje, ale nestagnují jeho členové... takže i když to vypadá, že se v tady nic neděje, Já - Fehu,
Brouk - Brouk a Pietro - Šmudla si hrabeme každý na svém písečku a makáme, otáčíme se, brzo vstáváme a chodíme pozdě spát a nestíháme skoro už ani jíst a tak hubneme a začínají se nám kazit zuby, dělat kouty a smrdět z pusy a doufáme, že to v budoucnu bude mít nějaký smysl, kromě toho, že nás to baví...
    Fehu se zařekl a již je to na sto procent jistý, že dodělá Zábavu - termín natáčení: první úterý v listopadu v klubu "Účko", co dělá Brouk nevim a Pietro taky nevim... Fehu ještě plánuje jeden mega mini filmek, ale s tím to bude na delší lokte... ale o to bude  ve výsledku lepší... bude to sci-fi, nebude se tam lítat v letadlech a ani nebude použit žádný kartónový materiál...
    ...nic, to je jedno... vlastně sem chtěl jenom říct, že jsme vyhráli v Brně na Brněnské šestnáctce.. a tak doufám, že to udělá radost alespoň naší nejmilejší sestřičce Lucce...
    ...o tom, jak se Fehu se svým bratrem poblil nejen ve skleněnce, ale především před skleněnkou, nemá smysl plýtvat písmenama, každopádně co si budem povídat, raut a pití zadarmo je smrt a žádný hulení není tak slabý jak by se mohlo třeba i na první pohled zdát a to i přes to, že vás na to Franče s Tomkem navnazují... nějaké fotky z této akce, jsou zde:                 TADY jsou 


26.8.2008 / Koukejte na ZÁHADU a bigpick
   
            NEROZLUŠTITELNÁ ZÁHADA UŽÍVÁNÍ SI
            
                  Stahujte, koukejte a hodnoťte!
Záhada která je údajně nerozluštitelná, se nachází na internetu a tak se na to přeci musíte kouknout, no ne?
 a k tomu jako bonus BIGPICK07, dokument z Anglie...

   Co je to film1 ví asi již každý správný amatérský filmař... jedná se o web, který na sebe umisťuje zajímavé,
mladé -staré, krátké-dlouhé amatérské filmy a je tomu již nějakej ten čas, co tento web vzniknul a dnes se těší několikatisetové návštěvnosti denně...
    ...a jelikož se zdá, že je zájem o takovýto druh filmového umění, pravděpodobně se to rozkřiklo a vznikl nápadně podobný web, který jakože uvádí vznikající televizi BarrandovTv, která by měla začít vysílat 11. ledna...
    Jsou tu teda teďka dva weby a my máme v tuhle chvíli čerstvě danej film na obouch dvouch frontách... na tom konkurenčním je Záhada a na film1 je BigPick...
    ...samozřejmě po nějaké chvíli půjde Záhada i na film1, jelikož to je web, kterej máme moc rádi, jsou tam všichni naši kamarádi, který máme rádi a skoro nás teď i mrzí, že jsme nešoupli Záhadu rovnou na filmjedničku... máme jakoby tak trochu skoro i pocit, že jsme je nějak zradili, nebo že jsme jim nevěrní a je to zvláštní pocit a naštěstí na samotném filmu to nic nemění...
    Každopádně bude zajímávé sledovat, jak si tyhle dva stejnoweby povedou... co je asi hlavním plus film1, že se i přes pohyblivou kvalitu amatérských filmů, snaží vytvářet pocit toho nejlepšího, co se v nezávislých vodách nalézá, kdežto na Barranďáku to tam prdí pátý přes devátý, několik filmů do týdně a podobně... takže tak...


17.8.2008 / ZOOM trochu později... stahujte AVI
     Je tomu již asi tak pět měsíců, co byl Polofilm v Polsku na mezinárodním festivale v Jelení hoře, nic sice nezískal, ale byla to velice fajn akce, ze které se udělalo spousta krásných fotek a především velice zajímavý a vtipný dokument!
     Člověk, který se již od té doby nazývá Fehovým bratrem- jelikož si padli natolik dooka, jistý David Borozidis, nebo Borodizis? Měl sebou kameru a pokud si Fehu dobře pamatuje, natáčel jen ty nejméně důležité, nejméně zajímavé chvíle a z nich si ještě vybíral, jelikož vidět Davídka, zvaného Dejvomila, se zapnutou kamerou byl skoro zázrak...
     , když se pak po několika týdnech opět všichni potkali, mám nyní na mysli české účastnictvo ono festivalu, Doudáček nám pustil "dokument" a Fehu si posměšně pro sebe uchechtl, jakože, "no to bude vypadat..."
     ...pak se ale moc smál a moc chválil a hned řekl Davískovi, že by chtěl onen dokument šoupnout sem na stránky... no a až do teď mu to trvalo, něž se uráčil (prej zapomněl:)... proto, kdo má zájem se podívat na hravé video z Polska, které je v podstatě splácáno z ničeho, ale je natolik osobité a vtipné, že vám určité polechtá bránice, kdo má zájem se podívat, co všechno se dá ve střižně ušmudlit, stáhnětě si těchto 30 mega, které vám trochu prozradí, jaký je to Brouk vlastně člověk, jak vypadá Honza Chramosta, co všechno lidi nenapovídají a kdy je lepší je raději umlčet... dokument stahujte zde!

                    díky pane Jane Polanský
    
Rozhodli jsme se, že polofilm jako skupina lidí, kteří to co ve svém společném, kreativním životě dokázali, vděčí za pomoc a podporu neuvěřitelné spoustě lidí, na které se nyní, po několika letech téměř zapomnělo... a kromě kamarádů, rodiny a blízkých osob, jsou zde stále lidé, kteří kdysi dávno vstoupili na našich životů, nezištně nám pomohli a zase vystoupili... proto jsme se rozhodli, že každý měsíc budeme vzpomínat a zároveň děkovat někomu takovému... tentokráte je to jistý pan Polanský.
 
   S panem Polanským jsme se seznámili v době, kdy se ještě ani Brouk neznal s Pietrem, dokonce se sním neznal ani Fehu, jistý Semjon Patlis byl hlavním kameramanem a částí v té době ještě nevzniklého Polofilmu... v době kdy ani Pjeer ještě nevěděl, kolik času vloží do natáčení amatérských filmů, kráva ani neuvažoval o PEZu, vysněná ZEM se těšila hojné návštěvnosti, natáčelo se na HI8čky a kdo měl tříčip digitál, byl král... kdy prostě amatérský film, jak ho známe dnes, byl ještě v plenkách...
     ...dával se totiž toho roku dohromady náš v podstatě druhý film: Lodičky z listí, ještě jsme si ani neříkali polofilm, ani jsme se nezúčastnili žádného festivalu a v podstatě to byl náš první film ve smyslu film.
     Fehu v té době ještě snil o velkých filmech, které musí být financovány velkými dotacemi a tak se rozhodl na základě novinového článku, pobízející mladé autory, aby se jakkoli zapojili a hlavně vyjádřili k problematice drog s tím, že ti nejlepší obdrží nějakou tu dotaci na svůj projekt.
     A tak se to rozjelo, Fehu měl zrovna shodou okolností napsanej scénář, na který by se kolem a kolem dala ona problematika naroubovat.
     Přihlásil se tedy u nějaké Kappy-help a zjišťoval co a jak. Vše ovšem dopadlo úplně jinak, onen článek najednou neznal autora, nikdo nevěděl odkud se to vzalo a žádná podpora tedy nebyla. A tak to vypadalo, že je všemu konec.
     A teď přichází na scénu náš pan Polanský, byl to totiž člověk, který v oné Kappě pracoval, jednalo se o instituci, která pomáhala lidem v krizi a jejich problémy s drogami.
S filmem a jakoukoli jinou kreativní činností neměla však zhola nic společného. Sídlila ve sklepních místnostech a všude bylo ponuro. Když tam Fehu tak seděl a zjišťoval, že žádná podpora nebude, šedovlasý, nakrátko ostříhaný, skoro by se dalo říci ježatý člověk, baj voko kolem čtyřicítky, který si celý scénář a kecy okolo vyslechl, z neznámého důvodu jal se do filmového projektu interesovat.
     Vymyslel, že i když není žádná dotace, nevzdáme to a podáme žádost na kraj o grant. Začalo sepisování listin, synopsí, okeců a podobných kravin a potom najednou, že nám bude přiklepnuto dvacet tisíc korun. Což bylo neuvěřitelný.
     Fehu se stal v okolí king, byl to člověk, který sehnal dvacet tisíc korun na film, i když v podstatě ani pořádně nevěděl, za co je má utratit.
     Natáčení se začalo dávat dohromady, místem konání se ustanovil Přerov, jelikož vše: Fehu, Kappa a Polanský se v té době pohybovali v Přerově, vybrali se herci z Prahy- páč tam Fehu studoval, různí pomahači a technici a myslím, že do Záhady to bylo, když se na to Fehu kouká zpětně, asi největší natáčení, co do všeho, výzvy versus zkušenosti a dění kolem.
     A pak to přišlo, grant nám nakonec neuznali, zůstali jsme na holičkách, neměli jsme ani korunu, ale rozhodli jsem se i přesto, že do toho půjdeme...
     ...pamatuji si tu chvíli, jak pan Polanský vytáhl svůj několikati měsíční svazek stravenek a dal mi je, bylo v tom několik tisíc a řekl, že víc nám asi pomoci nemůže... bylo to zvláštní... a skoro až neuvěřitelný, nebyly to peníze od jen tak nikoho, od instituce, nebo firmy, která má dost a neví co s něma... bylo to od člověka, který žil v paneláku, měl rodinu a děti, nízký plat a dovolenou jednou za několik let... a kromě toho, díky němu se do natáčení zapojilo spousta nových lidí z Přerova, kteří by se k Fehovy nikdy ani snad nedostali...
     ...přišla Klára Jehlářová, která poté přivedla asi dvacet lidí na kompars, přišel její otec, který v dějinách polofilmu má ještě dost velkou roli a na kterého budeme vzpomínat příště a další a další lidé..., kteří třeba z ničeho nic, když se natáčelo na Přerovském náměstí, vystoupili z auta a že jsou známí od Polanskýho a že nám drží palce...
     Pan Polanský se pokusil uskutečnit úplně cizímu šestnáctiletému klukovi jeho vizi, naposledy jsem se sním viděl na promítání výsledného dílka, co dělá nyní nevím, ale děkujeme, děkujeme pane Polanský...


24.6.2008 / před prázkama, během a po prázkách
    ...jak už bývá zvykem, o prázdninách má každý na pilno, někdo pracuje, jiný si užívá, fláká se, a nebo se fláká a u toho si užívá, někdo si užívá flákání atd... každopádně, ač to vypadá, že má každý hodně času, většinou se toho moc neudělá... myslím teď po umělecké stránce a jak to vidím já, starej dobrej Fehu, ani v polofilmu se toho moc nestane...
     dokončí se Zábava, tedy v tom lepším případě, Fehu proto udělá co nejvíc to pude a ještě se také plánuje vrhnout do nějakýho šílenýho dokumentu, ale nic extra velkýho,
Brouk bude určitě makat, ale jak už ho v poslední době znám, nebude to moc pro společné dílo, jednak proto, že žádné není v plánu a jednak proto, že pořád potřebuje rejžovat zlato a Pietro, ač se o něm už poslední dobou moc nezmiňuju, bude určitě brnkat na kejtru a nic víc si netroufám odhadovat...
     ...ovšem po prázdninách se to všechno rozjede... horkej vzduch načechrá plnící pera, vznikne nový scénář a opět se budou protáčet telefonní linky pod nátlakem a vidinou zapůjčení všechno co nejde sehnat... ano, po prázdninách přijde nový projekt, který bude ještě větší než Záhada... těšte se...

Stopa Stáni Skřivana
    ... Fehu byl na festivale v Budějovicích, dokonce tam byl i Brouk, ale minuli se o několik hodin, a v době kdy fehu vážil svou několikatihodinovou cestu na moravu, Brouk zrovna nasedal v Praze do kupéčka a prokínal ty proklatá vedra...
     festival to byl celkem dobrý, i když jak už je v teplých měsících zvykem, né moc navštěvovaný, polofilm byl v zastoupení se Slepou kolejí trojkou, která ve výsledku nic nezískala a se Záhadou, která byla ohodnocena, respektive její protagonisté, za nejlepší herecké výkony ve filmu...
     ...feha to těší, páč i když tam nehraje, má radost a brouka to asi taky těší a i když tam sice hraje a jeho výkon určitě nebyl oceněn, stejně ho to těší a pietra to těší už jen proto, že tam sice hraje, ale v podstatě jen na klavír...
     ...kolem a kolem je to první cena pro tento náš mega projekt a jsme za to rádi, takže Stáňo, příště klidně v sauně, ale v zimě...


8.6.2008 / premiéra třetí koleje v Poliččce
     Takže, v podstatě by nadpis mohl znít:

    "třetí premiéra třetí koleje"
páč sic již od začátku bylo jasné, že ta hlavní a oficiální premča bude v Poličce, v místě kde se celý děj odehrává, ale okolnosti tomu nechtěli a tahák ve formě premiéry nového polofilmfilmu se využil již předtím v Praze a Olomouci... 
     ...co ale dá nazvati se premiérovým, bylo spojení našich jubilejních třech dílů spolu s koncertem všem známé kapely XXL, která jak všichni víte, je v podstatě naše bratrská a natoliko svázaná skupina, že se skoro jakoby jednalo o jednu a tutouž rodinu a je skoro až zarážející, že až teprv teď po tolika letech spolupráce se naše společná díla spojili s jejich uchvacující muzikou...
     Všechno tohle spojování a premiérování se nakonec ukázalo jako skvělý tah, páč návštěvnici, kteří se sice relativně poskrovnu přišli podívat, byly po skončení až nadmíru spokojeni, někteří říkali, že kdyby se takováto akce ještě jednou opakovala, bylo by natřískáno a že kapela XXl má již nyní v Poličských luzích a hájích své nesmazatelné místo a jejich tóny budou se, společně s videovlnami, neustále potulovati malebnými ulicemi... ách...
    ...byla to pěkná akce, a fajn atmosféra a levný pivo a hezký holky a Pietro si i s Pjeerem dokonce při hraní stoupli s kytarou v ruce, chodili po pódiu a Pietro Pjeera nakonec trumpfnul, když sestoupil mezi fanoušky a brnkal jak mu sluch a ruce narostli... takže ták... koukněte na fotky a nezapomeňte stahovat trailer z finišujícího filmu Vesnická zábava...


1.6.2008 / trailer a jiný nedůležitosti
     Fehu pořád čekal, až se zase něco stane, aby měl ten správnej důvod něco napsat a ono pořád nic...
    ...přihlásili jsme na Lvíčka tři filmy, z Krajského kola postoupily dva: BigPick a Kolej trojka, Fehu byl sice mírně pobouřen, že Záhada zase nic, ale měl radost za ten BigPick, jelikož je to jeho první jakože dokument, má k němu své vnitřní vztahy a má ho prostě rád... udělal dokonce zkracující proces a tak se těšil, že jeho letní záznam z dovolené získá nějaké ty ovace...
     ...už měl připravený, co asi napíše po vyhlášení výsledků,  včera se dozvěděl, že filmy sice postoupili z krajských kol, ale do celostátního se nedostaly, takže zase nic.. jak se říká, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a Fehu se teď cítí trapně...
    ...jinak byly plány na natočení Freshfilmácké znělky, nebo celostátně obléhané reklamy na BEBE, ale v prvním případě se nesehnalo dostatečné množství hráškově zeleného plátna a v druhém případě se stále čeká na nápad...
    ...no prostě to teď nějak v polofilmu stojí, jsou zkoušky, Brouk je zadluženej, páč mu ukradli počítač a tak musí produkovat kdeco, aby měl alespoň na cigára a na vodu... víc prej k životu nepotřebuje...
    ...tak se můžete alespoň podívat na ukázku z finišujícího filmečku Vesnická zábava, která se měla dotočit tuto sobotu, ale zas to padlo a tak snad za čtrnáct dní...
    ...bohužel je zatím natočen jen prostředek filmu, který má svůj úvod a závěr a jasnou a skvěle vypointovanou pointu a napětí a katarze a emulze a všechno bude dobrý, jen se to musí dotočit.. kdyby bylo na mě, teda na Fehovi, žádnej trailer by nebyl, ale Pietro naléhá a hlavně ani moc nevěří, že to co se odehrálo v místnosti v baráku na vesnici u jeho přítelky, bylo natáčení...
    tak tedy, kukněte se, kdo máte zájem na zlomek, který vám o příběhu snad moc neřekne, ale třeba vás alespoň zaujme... stahujte zde: TRAILER

26.4.2008 / Natáčení, promítání, festivaly a ceny...
    V polofilmu to žije, jak už článek napovídá, stíhá se v podstatě všechno...
    ...padla první klapka nového experimentálního filmu Vesnická zábava, je tomu asi deset hodin, natočeno je v podstatě větší polovina a ke všemu ta těžší... pocity jsou až neuvěřitelně příjemné a očekávání, jak to vlastně celé bude působit na diváka, k nedočkání se... jen musíme upozornit, že místo avizovaného Honzy Nováka, obsadil druhou hlavní roli herecký začátečník Matyáš Dlab, takže abyste se potom nedivili... film by se mněl dokončil příští víkend a poté se můžete těšit na trailer a podobné věci...
    Takže nový film je na cestě, ale nezapomínáme ani na hotové filmy a proto se zde pokusím splácat pár slov o čtvrtečním promítání v kině Oko...
    ...plán byl takovýto: musí přijít nejméně 40 lidí, pokud by přišlo méně, tak by se muselo doplácet, pokud by přišlo více, my autoři bychom dostali část z vydělaných peněz...
přišlo 40 lidí... takže fifťák fifťák.. nic se nepokazilo a ani nevydělalo.. je pravda že jsme celkem podcenili propagaci, Fehu na to neměl příležitost, páč je v Olomouci, Brouk zase furt natáčí a Pjeer to je kapitola sama o sobě... a ještě k tomu Fehu vyrobil plakáty se čtyřma pravopisnýma chybama, takže je zázrak, že vůbec někdo přišel...
    ...nakonec se to zvrhlo, pilo se a kouřilo, kalilo a hulilo až do ranních hodin, kdy se všichni nějak poodebírali k domovům a doteď nevím jak to s něma dopadlo... každopádně chceme poděkovat všem, že přišli a hlavně sestřičce Lucce, která už je neodmyslitelnou součástí našich projekcí... no co dodat, už aby byla nějaká další...
   A taky že bude... ovšem je to spíše informace pro přespolní, páč jedna z projekcí proběhne v Olomouci v divadle
Tramtarie 6.5, kde se bude promítat triptych Slepých kolejí, poté na Festivale v Prostějově proběhne od 7.5. další projekce všech zdařilých polofilmfilmů plus pecky z amatérských lovišť... takže nepražáci, přijďte nás podpořit...:)
    No a jinak musíme se pochlubiti, jelikož Slepá kolej 3 získala cenu za režii v Mělníku na Kříšpínu... děkujeme... a ceníme si toho.../ Fehu 

6.4.2008 / PAF a Fehu, Fehu a PAF inaf
    Předesílám, že tento článek bude působit trošku ublíženým dojmem, taky v něm bude špetka nedoceněnosti, nebo alespoň té myšlené nedoceněnosti a samozřejmě pěkná dávka ukřivděnosti, jak už to tak mezi amatéry a festivaly bývá...
    Fehu se jel totiž podívat na festival Paf do Prahy a ať už to bylo z nostalgie dávných časů, nebo proto že zrovna jel něco do Prahy zařizovat, pátrat do tom je zcela nepodstatné, páč film přihlásil a letmým zkouknutím jiných přihlášených filmů se, teď se přiznám bez skrupulí, podvědomě zařadil mezi
favority... teď nejde o to, jestli Fehu vyhrál, nebo ne, ale o drobnosti, které ho tak trochu nasraly v průběhu té doby, kterou strávil v kině Atlas...
    ...co bylo asi prvním píchnutím do jeho polofilmáckého ega, že Záhada běžela v malém sále, festival totiž probíhal paralelně ve dvouch sálech a to v malém a  ve velkém a pokud se neberou počty diváků v hledišti za pozitiva, velký sál poskytuje kromě lepšího a většího plátna, také lepší zvuk a jde prostě o to, že si Fehu myslel, že ve velkém sále poběží ty vizuálně kvalitnější díla, aby mola jejich velikost více vyniknout, což se prostě nestalo a údajně dle Pjeerových slov, stál zvuk v malém sále celkem za prd (myslím v průběhu promítání Záhady) a byl docela dost potichu, ten zvuk...
    No a pak to vyhlašování... čekalo do jedenácti hodin do večera, jelikož se porota nemohla a nemohla dohodnout jak to s těmi výsledky skoulet. Nakonec nenápadně přednesli, že tento rok byl výraznější dokument a že v podstatě převálcoval hraný film...
    ...teď zpětně je mi jasné co tím porota chtěla předeslat, ale v tu chvíli, kdy jsem seděl v sále, vedle Jugiho Chramosty, který se přijel podívat pocestě ze Slaného, kde zrovna vyhrál hlavní cenu a byl jsem jím ujišťován, že se za chvíli budu asi zvedat, abych šel na to podium si pro cenu...
    ...a taky že jo, vše totiž začalo udílením čestných uznání a Záhada jako první dostala čestné uznání za produkci, takže Broukovi zase praskne ego, si řekl Fehu, když šel za něj převzít diplom, ale naštěstí i ten diplom zmrvili:), jelikož sem v podstatě dostal onu cenu já Fehu, jelikož si pořadatelé nebyli schopní ani v titulcích přečíst, kdo vlastně tu produkci dělal, takže diplom k hovnu, když je  v podstatě za produkci, ale jmenovitě někomu jinému, kdo tu produkci ani zas tak nedělal...
    Potom přišli dokumentární žně, udělilo se celkem čtvero hlavních cen za dokument, mezi nimiž byl také ohodnocen, všemi předpovídán Pjeer za svůj Ouvalskej Bigbít- který mimochoden bude možno vidět onoho 24. dubna v kině OKO, začali se rozdávat dvdčka se seriálama, mezi nimiž převládala hlavně seriální Sanitka, pohotová porotkyně si to všechno začala točit, jelikož z ní vypadlo, že je v podstatě také dokumentaristka a jak jinak nám to mohla dokázat, než že vytáhla z batohu něco na způsob kamery a dodala celé situaci punc jedinečnosti...
    ...no a potom se přešlo k hraným snímkům, v podstatě k hlavnímu hřebu večera, jelikož, ať si říká kdo chce co chce, PAf jakožto festival amatérského filmu, je prostě považován za festival spíše hranách snímků a to také potvrzuje počet přihlášených děl v přímé úměrnosti k počtu dokumentů..
    ...no to je jedno.. prostě někdo z porotců pronesl velice chytrou větu, že filmy byly letos lepší ale i horší a že se rozhodli udělit jednu hlavní cenu... né jednu hlavní a nějaké ty vedlejší, popřípadě druhé a třetí místa, nebo nějaký ty udobřovací ceny, prostě jednu cenu a basta, šmitec, jděte domů...
    ...tu získal Vladimír Franče a šlo se domů...
Pokud Fehu může říct svůj názor, cítí se prostě za pořadatele trochu trapně, nejde totiž o ceny, ale o jisté zadosti učinění k autorům, kteří přijedou na festival, nebo alespoň pošlou svůj filmeček, a čekají nějaké to oceňování... samozřejmě že si každý ve skrytu duše věří a že si říká, že třeba ne zrovna ta hlavní, ale třebajz nějaká vedlejší, nebo druhé místo, nebo něco prostě... čestné uznání jak už všichni víme, každej hází hnedle do koše a zvlášť pokud se jedná o ohodnocení produkce..
    ....teda né že by si to Brouk nezasloužil, to samozřejmě, když se to vezme kolem a kolem jde o ohodnocení ve své kategorii za velice jedinečné a nečekané..., ale Fehovi přijde, jako by prostě pořadatelé řekli "za snahu a za to, že jste tomu věnovali tolik energie vám patří hold, ovšem samotný film stojí zahovno... a titulky ani číst nebudem..."  takže tak, PAF mě celkem nasral... a zavřeli taky bar ještě před vyhlášením, takže se čekalo ve foajé na sucho a to je taky pěkně trapný... /Fehu

29.3.2008 / Slepá kolej3 a Záhada1 k vidění

         stahujte TEASER ke Slepé koleji3

    ...a teď nějaké ty informace... než popíšu co se vlastně v posledních dnech dělo, jako tím myslím natáčení Slepáka trojáka, přihodím ještě pár vět k informaci na úvodní stránce.
    Záhada se bude promítat v kině Oko, kde měla mít i svou premiéru, tentokrát to ale nebude akce separátní, nýbrž spojená s více autory, celé to má na starosti Petr Tomek, který se touto cestou snaží dostat kvalitní amatérské a nezávislé filmy na oči společnosti v pořádném a plnohodnotném kině, věří, že když se tato první akce podaří, tedy že když přijde dostatečný počet diváků, bude se na nás amatéry pohlížet skrz méně prstů a tedy, že se akce bude moci zopakovat za lepších podmínek, jak finančních tak i časových atd atd adt...
    ...a tedy jediné o co vás potenciální diváky žádáme, ba dokonce prosíme je, abyste prostě a jednoduše přišli.. vstupné bude žádné, filmy budou zábavné a věřím že i spojená oslava již zmiňovaných narozenin dodá celé akci jistý familiární ksicht... a co víc si přát, než aby jsme se všichni amatéři podporovali a měli rádi!

   Tak tedy pár vět k proběhnuvšímu natáčení... natáčelo se a natočilo se... však sami uvidíte! 


29.2.2008 / ZBLIŽENIÉ SE od čtvrtka do neděle

    No... Polsko, Jelenia Góra.... tedy pro čechy Jelení hora... místo konání festivalu nad národního... a polofilm byl při tom...

   ...jelo se ve dvouch autech, jelikož kromě již protěžovaného polofilmu, mířila na festival půlka Ondříčkovi Akademie z Písku... vedl je již ostřílený Jan Jugi Chramosta, jež usedl za volant a neohroženě nás po dvakráte převedl přes hranice... Jel si s polečně s Broukem, jakožto jeho producentem, pro první místo a pro hlavní cenu festivalu se svým Kouzelným mostem, jenž má náběh stát se velice úspěšných filmem, jelikož kromě bravurně zvládnutého řemesla, má celkem nosný a vtipný příběh, barvité postavy a jedno překvapení vršící se přes druhé... a jelikož má v plánu objet všechny dostupné festivaly, získá třeba i víc cen než nepřemožitelný P.E.Z... uvidíme...
    Další z ambicí na cenu si myslící členkou týmu, vedoucí druhé a neméně naložené auto, byla slečna Martina, vlasy rezaté až hamba, poslava pěkná až hamba taky... znáte to... jela si pro uznání poroty se svým mírně depresivním a mírně kýčovitým, ale pěkným a technicky téměř bezchybným počinem, z nenápadným a možná a druhou stranu až příliž nápadným názvem: Slyšíš mě?
    Bylo nás deset, zvukaři, kameramani, producenti a samozřejmě režiséři... festival byl pěkný, ale z pohledu otřelého festivaláka, který již kromě stravy, ubytovaní a celodenního konzumování filmových počinů, žádá jisté večerní zpestření... prostě nějaký to kolektivní, seznamovací a všemi oblíbené chlastání a podobně..., což zde bylo zakamuflováno do nočního výletu do hor, kde jsme byly táháni na povoze koňmo...
    Jinak veškerá zábava byla nechána na nás a jelikož najít otevřenou hospodu po dvanácté hodině je v Jelení hoře celkem marná snaha, kalilo se na hotelu, kde ta největší párty vyvrcholila zrovna na našem pokoji, lidé se váleli po Broukovic posteli a nenasytní poláci kouřili naše cigarety jednu za druhou... bez okolků... 18 lidí se tam postupně naschromáždilo, než započala kulminace...
    Záhada nic nevyhrála, ale z doslechu se prej dost líbila... škod prej, že je tak depresivní, povzdechl si jeden z porotců a pokračoval v pižlání svých křečových žil tupým nožem...
    ....ne, kecám... nikdo si nic kvůli Záhadě neudělal, ani Fehu... především byla chválena za téma, které zpracovává, za neotřelý přístup a za herecké výkony.. někomu se lehko vžívalo do hrdinovy kůže, jiným zase naopak těžko... někdo inklinoval spíše k sestře a jiný zase u filmu třikrát usnul... no je to prostě kontroverzní, co si budem povídat... ale to nevadí...
    Brouk se potkal na chodbě se svým známým... prvně nevěřil, potom se divil, potom představil svou tajnou lásku, odhalil její skryté klady a předvedl kdo je jeho vzor... Brouk si prostě najde vždycky něco, aby nepůsobil nedivně...
    Celé 4 dny utekly jako voda, ani se mi tomu nechce věřit a už je to pryč... tak zase příště... / Fehu

více fotek z festivalu, najdete v sekci co se nafotilo


8.2.2008 / Vesnická zábava se společnými výlety
 
   Bylo: Ze začátku lehké zkonstatování nedávné neděle, kdy se Záhada promítala v těch Krásných ztrátách... lidí bylo poskrovnu, ale dost na to, aby dokázala vzniknout příjemná atmosféra a dost lidí na to, aby se v publiku, nebo hledišti nebo prostě mezi divákama našel někdo, komu by se Záhada prostě jen líbila.. tím chci jako naznačit, že minulá neděle by se dala nazvat jakožto pro Záhadu pozitivní večer, že ohlasy byly přívětivé a až na chrčící reprobedny, bylo vše super...
 
    Je: v tuto chvíli ruku v ruce s pozitivními ohlasy jde také informace, že Záhada postoupila na mezinárodní festival do Polska, kam se spolu s filmem vydají také dva odvážlivci Fehu a Brouk a budou se snažit vypadat co nejvíce jako umělci a taky si a ně budou do nejvíce hrát a boudou soutěžit, ale také je bude těšit už holý fakt, že se Záhada tohoto festivalu zúčastní... více info čekejte v nejbližších dnech, kdy vám sdělíme i název festivalu, datum konání a některé konkurenční snímky atd.. v tuto chvíli víme jen tohle...

    Bude: v budoucnu nás čeká mnoho práce a pro vás z toho plyne logicky mnoho radosti a zábavy... je zvláštní, že dva nově plánované snímky jsou si toliko podobní a přitom vznikly oba nezávisle na sobě a každý pojednává o něčem jiném...
    ...tím prvním snímkem je komorní hororovothrilerové drama Vesnická zábava, film, který se pokusí v co nejamatérštějších, nebo prostě v těch nejzákladnějších podmínkách, tedy jen s jednou digitální jednočipovou kamerou a s herci, vytvořit co nejhodnotnější dílo, které bude srovnatelné s měsíci příprav Záhady a jiných složitých filmů, které všude kolem v posledních dobách vznikají...
    ...vše se bude odehrávat na vesnici a v jejím okolí a v čase otevírací doby tamní vesnické zábavy. Hlavních rolí se ujme jak již známí herec Honza Novák ze Záhady, tak zcela neznámí Jiří Přivřel, zatím ošlehaný jen z divadelních inscenací... vše by se mělo uskutečnit během jednoho víkendu v dalekém Mostě na začátku února... budeme vás nadále informovat...
    ... druhý plánovaný snímek není žádný jiný než další pokračování Slepé koleje a Mikulášské s pracovním názvem: Společné výlety do okolí... scénář je již téměř hotov, příběh nás tentokráte zavede také na vesnici, či maloměsto a to do Poličky, kde se náhodou narodil Fehu a Bohuslav Martinů... kam také ale přijíždí již známí otec Jaroslav Coufal poznat svou novou rodinu...
    ...opět jsme si vybrali jisté kalendářně známé období a to velikonoční pondělí, během něhož se celý příběh odehraje... Ve třetím díle se již neobjeví známá postata z předchozích dvou dílů, mám tím na mysli Pietra, kterému již hraní v této naší telenovele lezlo krkem a na místo něj, sic v jiné roli, se objeví náš známí produkční Filipos Broukos... a další herci z ochotnických spolků místních Poličanů...
    Vše zatím vypadá slibně a nic nenaznačuje tomu, že výše psané věty v budoucnu vyprchají jako pára nach hrncem... však uvidíte... /Fehu


4.1.2008 / Underfilm záhad plný k podržkování si
    ...kromě přání do nového roku, což jsme chtěli samozřejmě udělat již před pěti dny, vám chceme oznámit další promítání naší slavné Záhady nerozluštitelné a jejího užívání si...
    ...které proběhne tentokráte v Praze v rámci večerů Underfilm, jež kromě své tradice už schroupnuli téměř každý polofilmácký film a né pokaždé se Fehu mohl radovati, před neomaleným, bezpředsudkovým, říkajícím jen co si myslí, ale spravedlivým publikem, z kladných reakcí...
    ...připomeňme třeba promítání dnes již klasického díla Povídky beze jmen, která se snad nesetkala s kladným ohlasem a Fehu se snažil bruslit jak to jen šlo, ale led byl tenkráte dosti tenký a Fehu dostal tak na držku, že to až nebylo pěkné...
    No takže tedy, kdo si chce poslechnout, co si Pražané myslí o Záhadě, nebo kdo zatím ještě neviděl tento snímek, přijďte všeci v hojném počtu do baru Krásné ztráty (
Náprstkova 10, Praha 1) 3. února od 19:00 a budeme se moci pododržkovat...

20.12.2007 / DFS
    tak je tomu už skoro týden, co proběhla Druhá filmová sklizeň pod střechou uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci... předem upozorňuji, že následující popis je čistě subjektivní, takže není jisté, jestli se to tak doopravdy stalo:
    Po překonání první a celkem zásadní překážky a to toho, že nebyly klíče od skříňky s technikou, šlo vše celkem hladce...
 ...ano, přehlídka se klasicky protáhla asi o hodinu a půl, filmy běžely v rozházeném pořadí a nějaké byly dokonce delší než původně měli být... ale jinak sál byl narvaný, lidé celkem spokojení, nic se nerozbilo, pěkný holky přišli a dokonce i zůstali... potom se kalilo až do ranních hodin, nikdo nezvracel, dokonce přijela i sestřička Lucka ze Záhady i Filip Brouk a již avizovaný Honza Chramostů..
    ...takže přehlídka dopadla lépe než minulý rok a za rok to bude ještě lepší... jediné co je tak trochu oproti minulému roku nedotažené, že se nafotilo málo fotek.. ale co si Fehu stačil všimnout, v sále fotil kde kdo, takže se postupně budou fotky přidávat... sem
    Pokud někoho zajímají názory a diskuze jak k přehlídce, tak i k jednotlivým filmům, nakoukněte na stránky DFS / fehu

30.11.2007 / Film o filmu
    No... sice to není Záhada, ale mnoho lidí označilo právě film o filmu za lepší než samotný film.. jako dalo by se o tom polemizovat, pohlížet ze všech možných pohledů a hledisek a hlavně se stejně na konci bádání usneseme, že to nemá smysl vůbec řešit...
    takže kdo neviděl STAHUJTE: Jak se točí Záhada

29.11.2007 / ZÁHADA jakože ten film!
    Tak sem se dozvěděl, že určité věci, které jsou spojeny se Záhadou nejsou zcela jasné a proto zde napíšu jak se to všechno teda má...
    Film je od premiéry nezměněn a asi tak zůstane.
   DVD zatím není hotovo, ovsem bude nejpozději do 14. prosince. kdy film bude promítán v Olomouci.
    Další veřejné promítání bude po novém roce, v průběhu ledna.
    Film na internet zatím nevíme kdy dáme, ale bude to otázka maximálně několika příštích měsíců.
    Film o film k Záhadě bude na těchto stránkách v průběhu několika dní.

    Omlouváme se všem, kdož se nemohli dostat na premiéru a přitom do filmu vložili své úsilí, že zatím film neměli možnost vidět... budeme se snažit udělat maximum, aby se to nějak co nejrychleji změnilo...

22.11.2007 / Nevěra a druhá filmová sklizeň
 
   DFS, loňi to znamenalo Debutant film show, tentokrát to znamená Druhá filmová sklizeň... pokud tato akce někoho více zaujala, sledujte stránky, jejichž adresu se tentokrát pokusím napsat správně: dfs.webgarden.cz a tam je vše důležité,
k novinkám snad jen přihodím, že stejně jako minulý rok i tentokrát vznikla znělka, kterou si můžete stáhnout ZDE!
    a teď k starším věcem, asi tak před třemi lety vznikl zajímavý dokument, který má plus mínus celý na starosti Filip Brouk, i když se tedy jedná o záhrobní záležitost, myslím, že za skouknutí to stojí... snímek se jmenuje Dokument o nevěře a stáhnout si ho můžete v sekci: se natočilo

14.11.2007 / letem světem polofilmnetem
    Pokud někdo sleduje, jako například pan mistr Slezák, častěji knihu návštěv, tak se asi zde v úvodu nedozví nic moc extra nového... jelikož to byl právě guestbook, kterej mě donutil k tomu, abych sem něco napsal...
    Budu tedy alespoň stručný... jak dopadla premiéra plus minus asi víte všichni, když ne odtud, tak z doslechu a nebo tak nějak... je už tomu skoro měsíc, ale se samotnou Záhadou se nestalo lautr nic..., tak jak zůstala na disku obětavého Dominika, tak tam na něm leží do dnes a asi nejméně do 14. prosince ležet zůstane...
    ...neptejte se proč tomu tak je, ale spíš se ptejte, co bude právě toho 14... no nebude to nic extra, zvlášť pro ty, jenž jsou z Prahy, těm z toho neplyne nic než pocit, že někde v Olomouci se pořádá jako minulý rok, taková přehlídka prací několika studentů a že v jejím rámci proběhne i Olomoucká premiéra Záhady... ona akce se jmenuje DFS, má své stránky a také své hosty... tím se stane tentokrát jistý Jan Chramosta, též známý z podhoubí amatérského filmu, na přehlídku možná dorazí i Filipos Broukos, takže vy, jenž jste třeba někde poblíž... přijeďte se podívat také...
    Dále se začalo plánovat něco jako velkej projekt a to ještě předtím, než senzibil Petr Tomek vznesl pohnutku v knize, že bysme se jako měli do něčeho takového pustit... o co ale jde, zatím nemá smysl moc řešit, jelikož se zatím nic přesného ani neví...
    Co je ale možná v tuto chvíli zajímavějšího, že se celkem reálně plánuje třetí pokračování otcovo-synovské eskapády, tedy dalšího dílu Slepé koleje a Mikulášské... zápletka je zatím velice zamhlená, snad prozradím, že hlavní roli tentokrát převezme vedle Pjeera, začínající herec David Brouk (prosím neplést s Filipem Broukem, jelikož se jedná o jeho staršího bratra) chopí se role syna prozměnu nevlastního, ale jak to sním bude vám zatím neprozradím, takže se těšte a držte nám palce... Fehu

21.10.2007 / THE PREMIÉRA AND THE ZÁHADA
    Pokusím se zde vše popsat s největší pečlivostí, nevynechat žádnou důležitou informaci, nic si nevymyslet, nepřeskočit, neupravit ani neinterpretovat po svém...
   ...datum premiéry byl stanoven před několika měsíci, tedy by se mohlo zdát, že již před několika měsíci se práce na tomto filmu chýlily ke konci a tedy, že by vše mělo dopadnout bez problému, jelikož bude na vše dosti času... a taky že bylo, kdyby se vše nespiklo proti nám, již několik týdnů před datumem nám všem známým, by sme se váleli u vody, nevěděli roupama co dělat a největší problém by byl, jak zahnat nudu a uspíšit tok času...
    ...týden před premiérou, nebo respektive v pondělí před páteční premiérou, nebyla jistá hospoda, kam se půjde kalit a hlavně nebyl samotný film. Existovala střihová soupiska ve finalcutu(střihovém programu), ale jak to dostat z ní do finálního souboru byla záhada, která byla nutná co nejrychleji vyřešit... vše to padlo na hlavu Brouka, který objížděl studia, kamarády a snažil se zjistit v čem je problém, nakonec se to přeci jen vyřešilo, kdesi na Barandově se provedl export a jediné co bude třeba vyřešit, prý zůstává nějaká nová verze Quicktimu...
    ...dvě hodiny před premiérou se ale zjistilo, když se nám podařilo dostat na místo počítač, projektor a podobné důležité věci, vše zapojit a spustit, že jediné co funguje je zvuk.
A co teď? Vrhli jsme se do stahování kodeků, programů a plaginů, nebo čeho a Dominik, člověk, který nám s tím vším od začátku pomáhá, se rozjel na barandov pro skomprimovanopu divX verzi, pro případ, že se nám ta plná nepodaří rozchodit.
    Do avizovaného začátku zbývalo asi půl hodiny, když se s konečnou platností zjistilo, že zprvu  náhradní plán B, tedy jízda na Barandov, se stal naší jedinou nadějí. Vše záleželo na tom, jak rychle se jim podaří vytvořit onu náhradní verzi, jak velká bude páteční dopravní špička a kdy se Dominik se svým Formanem přiřítí na Florenc, za námi. Mezi tím se již ve foajé vestibulu kina Atlas začínalo scházet pár desítek lidí a představa, že se možná ani náhradní plán B, nepodaří promítnout, byla ještě o to horší, když se Feha všichni nově příchozí ptali, zda-li nejdou náhodou už pozdě. Dá se říct, že pozdě nepřišel nikdo... jeden dotyčný dokonce dorazil s půl hodinovým zpožděním a jaké bylo pro něj milé překvapení, že se ještě nezačalo...
    ... Dominik přestal brát telefony, poté se stal dokonce nedostupným a představa, že se někde potkal s jiným autem a tedy, že je třeba mrtvej nekdě ve škarpě, že se pomalu už loudá do nebe a nás tady nechává beznadějně ztracený, se nezdála být zas natolik nereálná... už jsem čekali opravdu vše...
    ...Dominik přijel něco málo před sedmou, hodil film do promítací kabiny a vypadalo to, že k začátku nám chybí už jen to stlačení tlačítka PLAY... první dobrá zpráva byla, že to hraje, ale že se na ten obraz nedá koukat... barvy byly rozpitý, kontrastní, rozlišení nechutný... tedy takový vzhled, který by stejně na promítaní nestačil... a co teď? Pro jistotu přestal fungovat i monitor od počítače, takže se vše muselo nastavovat před okénko z kabiny s tím, že místo monitoru se hledělo přímo na plátno. V kabině to vřelo. Vašek, Dominik, Kráva, Pietro a nějací atlasáci, si lámaly hlavu nad tím, jak to vlastně spustit...
    ...smířili jsme se s tím, že film o filmu prostě nebude... nic nebylo jisté a zbýval poslední nápad, jak to celé vyřešit... takže se ohlásilo, že začátek filmu bude za pět minut, že za pět minut začínáme a buď se to prostě podaří pustit a nebo ne...
    Sál byl plně zaplněný, lidé dokonce i seděli v uličce na schodech, vše vypadalo naprosto ideálně, jen pustit ten film... No nakonec se to podařilo... film se pustil, i když né v plné kvalitě a ani vlastně nevím, v čem se to nakonec pustilo... během promítání Brouk naběhl za paní ředitelkou kina a uprosil jí, aby nám věnovala 15 minut navíc a tedy vznikla naděje, že se pustí i film o film, což se nakonec taky stalo a ještě že tak...
    ...samotný film o filmu sklidil na základě perfektní atmosféry situace a spolupráce diváků větší úspěch než samotný film, což je dobře...
    ...a potom se šlo do Českého lva, což byla hospa asi třicet metrů od kina, přesněji tedy: doleva, doleva a po schodech dolů...
    No a tam už to probíhalo jako na drátkách... chlastalo se, pilo a tak podobně... já myslim, že ona afterkalba se velice podařila, zůstalo tam spousta lidí, kteří se spolu všemožně bavili, seznamovali a bylo to fajn... a jak dopadl samotný film? To si netroufám hodnotit, plánujeme udělat pár malých změn, možná dotočit jednu krátkou scénu a potom to šoupneme na dvd a bude...
    Chceme všem moc poděkovat, jak už těm, kteří se na filmu podíleli, nebo se přišli jen podívat, byla nám s váma moc fajn...

    další spousty exkluzivních fotek z této akce naleznete v sekci: se nafotilo

14.10.2007 / něco jako poslední čárka
    Kdyby někoho napadlo, že by se třeba mohlo něco pokazit nebo tak něco, píšu tenhle odstavec...
    Asi tak, nic se nemění a co se změnilo, nebo změní, nebo nestihne, nebo posere atd... vám říkat nechceme a taky neřekneme... jediný asi co je pro vás nutné teď
vědět a i když to již asi víte, není od věci ještě jednou připomenout, že PREMIÉRA 19. ŘÍJNA, tedy tento pátek...
                        BEZE ZMĚNY PLATÍ!!!,
začínáme 18:30 a to v kině Atlas na Florenci, je to zarohem od vchodu či východu z/do metra, ulice Sokolovská 1... budeme tam na vás čekat, budeme se těšit, bude vše řešit a nebudeme lenošit... takže za 5 dní naviděnou... těší se Fehulda A Broukulda A Zatylda

6.10.2007 / plakáty... no? co? jaký?
    No, tak se nám nějak sešlo více plakátů, jeden ten původní (ten první z leva), dle všech i samotného autora nejméně povedený, má na svědomí Fehu a ty ostatní dva jistý Petr Šprincl, který se sice ohání tím, že nikdy žádný filmový plakát nedělal a že vůbec neví v čem taková podstata filmového plakátu tkví, ale i přes to se mu dle opět názoru Feha, povedlo celkem zajímavé dílo, nebo návrhy...
    ...a tak pokud se chce někomu třebajs vyjádřit k těmto pokusům, nebo třeba říct, který se mu zdá nejlepší, bude to zajisté také dobrý impuls pro rozhodování, který nakonec teda vlastně vytisknout... celou diskuzi, pokud někdy nějaká vznikne, bych rád přesunul do knihy návštěv...

27.9.2007 / vše se hejbe směrem k cíli...
    No, aniž bych měl nějaké extra zásadní info, píšu hlavně proto, abyste věděli, že vše se zatím zdárně daří, nic se nemění a vše platí...
    ...zvuk je již hotov a zítra bude předán z Kladenských ateliérů z rukou Petra Hofmana do rukou Filouše Broukoše a poputuje přímo do online střižny, kde se přes víkend zasadí poslední rána a bude hotovo...
    ...projektor je zařízen, kinosál o půl hodiny prodloužen, plakát ve výrobě, film o filmu pošmikán a jediná věc, která ještě není tak zcela vyřešená je nějaké místo, kam by se dalo naskládat asi tak 80 lidí, kde by se dal dovést alkohol a kde by se dalo poté hromadně vopít, takže pokud má někdo nějaký nápad, jsme nakloněni a rady přijímáme s radostí...
    No toť asi vše pro tuto chvíli, po víkendu se opět ozveme...

3.9.2007 / PREMIÉRA ZÁHADY... SE BLÍŽÍ...!!!!!!!!!!
    Asi takhle, film: Nerozluštitelná záhada užívání si, má konečně premiéru! Ta proběhne za něco přes měsíc a půl a to 19. října v 18:30 v kině Atlas, což je místo kousíček od Florence na Praze 8, přesněji v ulici Sokolovská 1.
    Tohle jsou tak zvané stručné informace a tak vám je cpu hnedka na úvod, aby se ti, jenž se nechtějí prokousávat hromadou keců, mohli vše důležité dozvědět hned na začátku. Co se ale na začátku nedozví, že premiéra sice začne v osmnáct třicet, ale ona v tu chvíli opravdu začne, což znamená, že pokud chce někdo chodit se zpožděním, měl by si tedy do svého deníčku poznačit jako čas začátku 18:15, jelikož se nebude na nikoho ani na chvíli čekat.
    Máme sál pronajmutý na hodinu, a program, který pro vás máme připravený trvá přesně tak dlouho. Proto všem radíme, přijďte v čas, lépe trochu dříve a to nejen kvůli opoždění, ale také kvůli dobrým místům, jelikož sál je "jen" pro 150 lidí a to není zrovna moc...,
    ...tedy alespoň doufám, že to ve výsledku nebude moc a že vás bude tolik, že i místa na stání budou s vděkem přijata...
    Ovšem po skončení hodinového promítání nebude vší zábavě konec. Poté se totiž přesuneme na jiné místo, kde se bude kalit a kde doufáme bude něco málo pro napojení žíznivých krků a kde se tedy stručně řečeno všichni následně vožerem jako dobytci...
    ...nebo já alespoň už nyní vím o nejméně 50 lidech, kteří mají tento záměr a tak kdo nechce přijít o suprovou kalbu, radil bych, aby si na 20. října vzali volno... žádné narozeniny babičky, slavnostní obědy, dceřiny křtiny a nic podobného...
je zde i jedna slečna, zvaná Ester, která plánuje napéct nějakou buchtu a tak pokud někomu nevoní víno či pivo, bude se moct zničit i jinak...
   Nonic, to je asi v tuto chvíli vše, jak jsem psal nahoře, premiéra bude až za měsíc a půl, což znamená, že sem ještě určitě napíšu několiko keců, které budou popisovat následující dění, jelikož i když už je premiéra na sto procent naplánovaná, film stále ještě není stoprocentně hotov... ale to se nemusíte bát.. něco vám tam určitě pustíme...
    Jinak zde ještě musím zmínit, jaký je náš pan produkční Brouk, borec, jelikož jak už bylo všude možně inzerováno, plánované místo v kině Oko bylo na poslední chvíli čárou přes rozpočet neotevřeno a tedy jsme se ocitli v situaci, že premiéra by měla být za měsíc, ale všechna kina měla plný a již naplánovaný program...,
    ...sice jsme se od plánovaného termínu o trochu posunuli, ale to, že jde jen o takový kousek, vděčíme našemu třetímu kolu u polovozu, Broučkovi...
    ...ke kterému musím, ať chci nebo ne, ještě zmínit, v jakých to vysokých vodách již loví, jelikož se mu jakožto produkčnímu do kin blíži ještě další a o mnohem profesionálnější film, jménem Kolaborant, na jehož trailer se můžete podívat přímo zde

23.8.2007 / několiko faktů a okeců + něco navíc...
    Jak začít... po těch dvouch měsících sem už skoro zapomněl jak se píše na klávesnici a tak hledám každé písmeno až nepříčetně dlouho, což sice nic neznamená, ale musel sem to říct...
    ...no začnu asi tím, co jsem již předeslal na fóru a tedy, že hudba je již hotová, což by mělo pro vás všechny, jenž se už netrpělivě těšíte na náš nekonečně se dokončující film, znamenat něco jako spadnutí kamene ze srdce.  A to není z dobrých zpráv vše, hudba není jen hotová, ale je již i plus mínus nasazená na film a neuvěřitelně přesně sedí, skoro jako prdel na hrnec, ale přeci jen je potřeba dodělat ještě pár malých úprav, takže se k tomuto přísloví na sto procent nepřipojuji...
    Hudba je hotová, k filmu sedí, základ zvuku je taky hotov, takže celková doba konečných prací na tomto projektu už sčítá jen dva dny práce se zvukem, dva dny v online střižně na postprodukčních pracech a to jest vše, takže když se to vezme kolem a kolem, nebo dokola a dokola, nebo okolo a okolo, no nebudu chodit okolodokolakolem horké kaše a řeknu vám, že i když teoreticky náš avizovaný termín 27. září stíháme, vyskytl se jiný problém, a to problém s kinem, který premiéru posune o dva až tři týdny... tedy někdy do první poloviny října...
    ...je to strašné, stydíme se a připadáme si, jako bysme byli ty největší se vykrucovači, ale opravdu tentokrát jsme v tom nevině... přesný termín bude znám na začátku příštího týdne, hned po ověření si, jestli všichni hlavní dotyční mají v daný termín čas a potom už budeme jen všechny zvát a vše zařizovat, aby bylo už toto slovo poslední...
    ...no to je asi vše k okecávání dalšího posunu a teď než abych vás tady krmil dalším trailerem,  dávám sem k dispozici něco mnohem unikátnějšího...
    Náhodou jsem se přehraboval ve starých kazetách a videech a podobných vymoženostech a zcela náhodou jsem našel náhodně vzniknuvší asi první polofilmácký film, jako tak... když to berete v tom smyslu, že mezi první polofilm patří Klobouk, tak tento vznikl asi o den dříve, než se natáčení Klobouku dovršilo... bohužel byla zrovna tahle kazeta náhodou poškozena a jen náhodou se mě z ní podařilo dostat obraz, sice né úplně echt, ale ke koukání to je...
    ...tento krátký, nebudu říkat snímek, tato skeč vznikla na introvském pokoji bez použití jiných technických vymožeností než je stará kamera..., střih vznikal hned na místě a to přímým natáčením záběrů za sebe, nic víc už k tomu asi není potřeba říkat, je to kravina, ale aspoň uvidíte Pietra jak vypadal, když si ho ještě Fehu nevzal pořádně do parády...
    ...no nic, tak čekejte na udání datumu premiéry a co nejrychleji si zabukujte lístky, jelikož podle všeho bude premiéra v Kině atlas, kde jest jen 150 míst... for today is it all

                                   stahuj zde: 1. polofilm

22.6.2007 / no to je dost, ty jeden lenochu
    Jojo, to si asi říkáte, že se tady zasejc nic neděje, že je to tady mrtví, že poslední aktualizace má za sebou už několikatidenní propast atd... (teď myslím tuto stránku aktualit, o knize návštěv se dá mluvit v terminologii přímého opaku)
    ...nojo je to tak, ale co..., přece se neuchýlíme k aktualizacím z nutnosti ve stylu přespolních Miraxáků, abych vás tady informoval jaké je počasí, kolik rohlíku snědl Pietro k snídani (mimochodem jich dneska spořádal pět, kdo by to do něj řekl, že..) a podobné zbytečnosti, o kterých se spíše píše v smskách, nebo mailech, ale takhle veřejně to přeci nikoho nezajímá, nebo ano?
    Co vás může ovsem uklidňovat je, že když se tady žádná aktualizace nejeví, tak je to proto, ze se opravdu nic neděje a tedy pokud by se něco dělo, tak by se i aktualizovalo... takže jste v podstatě o nic nepřišli nemusíte se nad tím ani strachovat (vyjma těch rohlíků)...
    Stanovená premiéra si stále drží svou pozici, takže už teď si dělejte na 27. září volné odpoledne, v tom lepším případě celý večer... myslíme, že celá akce, která bude dohromady tvořit jak film a jeho film o filmu, tak také Broukovo připravené žonglující číslo s čurajícím jezevčíkem a Pietrovo hraní na elektrickou kytaru malíčkem na noze, bude opravdu stát zato... Fehu má pro vás také samozřejmě nějaké to ozvláštnění, ale nebude přece vše dopředu prozrazovat, jelikož by to potom pozbylo všechno tajemno a to by byla škoda...
    Bojím se, že v následujícím měsíci to bude, ale s aktualizacemi ještě horší, Brouk má opět plné ruce práce, Pietrovi se vrátila domů žena a Fehu odjíždí na měsíc do zahraničí... takže jak bude schopen a ochoten komunikovat, záleží jen na vaší touze psát a diskutovat v knize návštěv...
No nic, to je asi vše..., přežijte to nějak a zatim / Fehu, Brouk a Pietro

2.6.2007 / takže takže
    Nojo, tak já to vybalím... PREMIÉRA očekávané Záhady je POSUNUTA a to z plánovaného června NA teď už také plánované ZÁŘÍ a to na 27. Od posledka co jsme se tady chvástali, že máme hotový celý střih a podobné krávoviny, až teprve nyní dostávají ony informace trochu na váze.
    Vyskytlo se totiž několik potíží, kvůli nimž jsme museli celý střih ještě jednou zopakovat, hudba vázne na nedostatku času a inspirace, zvuk a problémy spojené sním byly zároveň také spojené s oním střihem a opět nedostatek času blá blá blá...
    ...prostě premiéra bude 27. září a to není zas taková hrůza, abyste to nevydrželi, ne? Přeci to děláme pro vás a chceme abyste dostali produkt v co možná nejlepší formě a kvalitě a tak se na nás prosím nezlobte...
    ...jak se tak říká, všechno zlé je k něčemu dobré a pokud chcete uvést příklad, tak třeba tím, že jsme museli střih opět opakovat, se nám dostalo nabídky na kompletní postprodukci v online stižně, kde si prej budeme moct vyhrát se stylizací a obrazovou stránkou až do alelujáááá
    S dalšími a věřím že pozitivnějšími informacemi se opět ukážu, tak zatim...

    Jinak ještě tady na ukázku trailer na budoucí akční Olmoucký filmový hit, který splácává dohromady Fehův spolužák Jan Haluza, to jen tak pro zajímavost...


4.5.2007 / kdo by TO byl řek…

    V Mělníku opět proběhl Krišpín, tedy fesťák, který patří mezi jednu z těch akcí, které není záhodno propásnout. Jaká ironie, že z Polofilmu se tam tentokrát nepodíval nikdo. Na vysvětlovaní a omluvy tady není místo, snad jen pro smutné pohledy, ufňukané výlevy, že sme si ten náš čas lépe neuzpůsobili.
    Ovšem Krišpínu předcházela ještě jedna událost, byl to festival AFO, festival vědecko populárních dokumentů, který probíhal v Olomouci pod záštitou Univerzity Palackého, v rámci tohoto festivalu, který také mimo jiné stál zato navštívit, byla sekce nazvaná V.Ř.E.D. a skrývala dvě hodiny amatérských filmů stvořených studenty výše zmíněné školy, a jelikož Fehu mezi ně také patří, přihlásil všechny naše filmy a nechal výběr na pořadatelích… jakožto reprezentativní film byla vybrána právě Mikulášská, což se Fehovi moc nelíbilo, páč si myslí, že má i lepší filmy a tak s vítězstvím ani moc nepočítal…
    …a taky že nic nevyhrál, vítězem se stal film Obchod, který si to po právu zasloužil… no a tenhle film se dostal i na Kryšpína… tak kdo to mohl tušit, že jiný kraj, jiný pohled na věc a že na Mělnicku dají přednost Mikulášům a čertům a jejich pochybnému příběhu, neucelenému a nejednoznačnému konci, roztřesené kameře atd… no kdo by to byl řek?
    Každopádně faktem zůstává, že film, který v našich očích patří k těm méně povedeným, získal jako zatím jediný v Polofilmácké historii už dvě ocenění… a to ještě nevobrazil všechny soutěže, že… že by sme konečně dali toho Peza:)
    Podrobnější zprávu o tom jak na Krišpínovi bylo, najdete spíš na XXLblúsáckejch stránkách, jelikož na rozdíl od nás lůzrů, Pjeer se zajel na naše děťátko podívat… /Fehu

jo a ještě jedna věc... na film1 je možno Mikulášskou vidět a dokonce i slyšet... takže neváhejte a stahujte...

jo a ještě další důležitá a neméně významná věc... v Jeseníku proběhne a to přesněji 5. května, přehlídka nezávislých (amatérských) filmů a hudby v akci zvané The act of fresh meat debauchery, a Fehu byl požádán, aby sehnal do toho filmového oddílu nějaké ty nezávislé filmy  a tak se stalo, že tam poběží třebas celé FAFU, to nej od xxlbluesfilmu, krávy, polo/filmu atd... jelikož prej tato akce získala celkem velký ohlas u Jesenického publika, radních a zámožných lidí a to ještě než vše vůbec proběhlo, vznikají tedy celkem nadějné vyhlídky do příštího roku s tím, že tato akce by také mohla stát zato a zařadit se po bok Krišpíňákům:)

30.4.2007 / hafo o fafo
    Už je to pár dní, co se to událo, ale není všem dnům konec... 13. - 15. dubna proběhl amatérskej festival PAF a kromě toho, že si Fehu myslí, že tam nikdo z týmu nebyl, tak jsem tam byl já. S Pjeerem z konkurenčního Blues filmu jsme si to opravdu ujít nenechali. A hle, na kýženou premiéru FAFU dorazili i Brňáci z Miraxu, Nebezpečnej s Miloučkou, taky Ivan Straka z Gentlemana, co hrál Slezáčka, Petr Tomek a spousta dalších i z Heimdalu a já nevim kdo všechno...
    Pjeer, jakožto otec FAFU, šel na pódium žbleptnout pár slov a později tam přicupital i maestro režiséro de Miraxo, no a tak tam žvanili a pak to přišlo...
    FAFU jako celek do té doby viděl málokdo, a to tudíž bylo hlavním důvodem, proč tam kupodivu všichni zůstali do konce... podle slov tvůrců to dopadlo mnohem lépe, než si mysleli, podle slov vzdálených pozorovatelů to dopadlo mnohem lépe, než si mysleli... takže je to vlastně asi
dopadlo docela dobře...:) každopádně postřeh z kina byl ten, že to velký plátno i té největší píííí...tomosti dá trochu jinej rozměr, a pak vás dokáže třeba pobavit i humor pana Nebezpečného, ač je tomu k nevíře...
   ...zkrátka a dobře zkuste si to sehnat, ale nečekejte, že vás to bude bavit:))

15.4.2007 / šrumec, frmol, blázinec...
    No, FAFU sem prošvihl a myslim, že na premiéru nedošel nikdo z našeho týmu:( no důvod je prostinký, ač se to může zdát jako prachsprostá výmluva, máme proste plno práce... Filípos maká v televizi a mimoto ještě produkuje mega školní film, Pietro hraje a dělá věci do školy, na které do teď nebyl čas a spěchá to, Fehu zasejc připravuje a angažuje se v mega školním projektu festivalu AFO, kde bude točit festivalové minuty a mimoto píše referáty a tak podobně... a to všechno se na nás teď navalilo kvůli nekonečným hodinám prosezených u počítačové obrazovky a lazení konečného střihu Záhady...
    ... no, ale střih je hotov, na zvuk hupsne Petr s Broukem, Pietro vychytá music a Fehu to nakonec jen tak shlídne a řekne "že dobrý" a "že se může chystat premiéra"
    "...no jo , pořád stou premiérou tady nadělaj, košťata namachrovaný", že... si už asi říkáte...
....a máte pravdu! machrujem...:) no a aby toho nebylo málo, můžete se kouknout na bezprostřední útržky ze samotného scénáře, jak sem ho po několikati týdení pomlce náhodou našel v batohu... no a to je asi vše, až se bude dít zase něco zajímavého, opět napíšu/Fehu
útržek 01 / 02

   
počkat, počkat... změna... teď sem se z neprozkoumaných zdrojů dozvěděl, že Pietro přeci jenom na premiéře FAFu byl... takže Polofilm přeci jen nezklamal... už sem si myslel že budeme za brzdy... Uf... no nic, ale i tak máme mrtě práce...:)

2.4.2007 / po kalbě, po střihu a před FAFUEM...
    Jak se tady neoficiálně asi rozneslo, proběhlo něco jako dotočná, bylo to teď v pátek v BluesSklepu, kde paralelně zároveň probíhal i koncert kapely XXL, ale jelikož si valná většina lidí z kapely zahrála zároveň i ve filmu, vypadalo to spíše jako jedna velká akce, pařba, smažba, kalba, palba... ale opět fotky žádné nemám, ale to nevadí, komu by se chtělo koukat na zlité "lidičky" od Polofilmu, že...
    Jelikož to bylo spíše neoficiální a jelikož se ani v podstatě nevědělo kdo a jestli vůbec někdo dorazí, ani sem to sem na stránky nepsal  a nechal to na Filipovovičovi kdo se mu podaří splašit a tak jestli sme náhodou a někoho zapomněli, velice se omlouváme, ale vše bereme tak, že to hlavní přijde až na premiéře na kterou nezapomeneme pozvat nikoho...
    ...a  která se neodvratně blíží, jelikož se hned po dotočné zasedlo ke střižně a začalo se stříhat a stříhat se nepřestalo, dokud nám síly stačili, což znamená že se přestalo až v neděli v noci... zároveň paralelně probíhal i střih filmu o filmu k Záhadě, který si vzali pod svoji taktovku mistři Fillos a Dominikos a z toho co nám pouštěli sme si smíchi nadělali do gatí, takže i když mám mírné obavy jaká ta Záhada vlastně bude, už teď mě hřeje u srdce a před spaním uklidňuje, že aspoň ten trailer a dokument bude stát zato...
    Hlavní a asi nejzajímavější věc, o které bych se chtěl tady teď zmínit je FAFU... a i když už jste asi všichni tak trochu zapoměli, co to Fafu vlastně je, vězte, že už je dokončené a že jeho premiéra je příští pátek ve 20:00 v rámci festivalu PAF... a tady nám vzniká milá sloví hříčka a to "FAFU NA PAFU" che che... no toť zatím vše... /Fehu
   

22.3.2007 / ...jak Mikulajda na VéZetce dostal střepem
    Takže, Fehu byl na festivale Vysněná zem a byl tam samozřejmě i Brouk a Pietro no a taky tam byl Pjeer a Honza Novák a sestřička Káťa a ty ostatní asi neznáte... akce trvala dva dny, první den nic moc, málo lidí, málo času a peněz a prostě z prvního dne není ani co pořádně si zapamatovat, do rozebíráni jednotlivých filmů se pouštět nebudu, jelikož se mě moc nechce a hlavně si myslim, že to ani moc nikoho nezajímá... a tak toho k sobotě ani moc už neřeknu...
    Kdežto neděle, to bylo jiný kafe, to se už sešli všichni výše popisovaní a koupil se fernet a zalezlo se do šatny, kde bylo sice strašný vedro, ale zato klid na mícháni tzv. Bavorského piva, celkově i filmy byly v neděli lepší a zajímavější, Brouk exceloval na pódiu kde se prej cítil jako ryba ve vodě a najednou přišlo vyhlašování a naše Mikulášská získala cenu, ale to bych se měl ještě trochu rozpovídat o tom, jak je to na VZ s cenama...
   ... je to tak, že není žádné první místo a ani druhé, ale jen sedm střípků (něco jako medaile), které se udělují vybraným filmům za určitý přínos a tak například naše Mikulášská byla oceněna za "civilní přístup" což mě samozřejmě potěšilo a to i přesto, že mam určité výhrady k cenám a výběrům filmů na tomto festivale, kořenící z minulého roku, kdy nebyl náš Kontext vůbec přizván... che che, ale to je jž pasé, že...
    No festival byl celkem fajn, problém je hold pořád ten samý a to, že bylo málo lidí a málo přítomných autorů a jejich fanoušků, že se málo chlastalo a dovádělo a tak podobně... nojo, ale i tak byla Vézetka v pohodě...
    Hold sem nějak neměl chuť fotit a ani nebylo moc co fotit takže fotky z festivalu neuvidíte, leda až ty oficiální na undefilmu... jinak Mikulášská bude doufejme ještě viděna na Krišpínu a taky se plánuje její šoupnutí na HDV1 nebo kam... a to je asi tak vše... /Fehu

11.3.2007 / dámy a pánové POZOR!
    Neuteklo ještě ani čtrnáct dní od poslední klapky, sice jsme ani žádnou klapku neměli, ale doufám, že chápete jak to myslím, no prostě ještě ani nedoznělo poslední stop z režisérových úst a už je tady TRAILER.
    A né jen tak ledajaký trailer, ale trailer k toliko očekávané záhadě, která se neprodleně hrne na plátna kin a čeká už jen na to, až se kluci od Polofilmu a teď myslím jmenovitě Filipa, Pietra a Andyho rozhodnou, že už je film pro vás připraven...
    ...realně to ovšem vypadá tak, že je postříhaná hrubá kostra filmu, která sčítá dohromady asi pětatřicet minut a je natolik roztomile neučesaná a naznačuje, že s ní bude ještě tolik práce, že se nám do dokončování ani nechce:) ne dělám si legraci, hahaha, no střih v DV je prostě hotov a teď se vrhneme na střih v HVD...
    Noooo, nechci být nijak skeptický, ale tenhle jedinečný trailer je asi jediná skrumáž hejbajících se obrázků na takový tři měsíce dopředu, kterou od Polofilmu bude možno vidět, takže si to pěkně užijte a těšte se na léto!

 TRAILER ZDE!

10.3.2007 / jo a vlastně... VZ
    Tak nějak se to všechno semlelo, že sem zapomněl sem šoupnout info, že se blíži jeden z největších amatérských festivalů a to Vysněná zem, kterou by si neměl nikdo z amatérsky pracujících nebo aspoň amatérsky holdujících lidí nechat ujít... a taky tam bude něco jako premiéra naší Mikulášské, kterou by si také neměl nikdo nechat ujít... no tady dávám k nakouknutí program, kde je napsáno, co na fesťáku bude na skouknutí... program zde

28.2.2007 / Záhadilo se, chumelilo a krve mraky bylo
   
Tak odkud začít... asi tím, že natáčení je již úspěšně za námi, podařilo se nám plus mínus natočit vše co jsme potřebovali nebo spíše potřebovat budeme...
Vše začalo, jak jsem už zde avizoval, předminulý týden, kdy přípravy vrcholily a nic nebylo jisté, asi největší otazník vysel nad herečkou sestřičky, jedné ze dvou hlavních rolí, která neustále strašila, že jí její zdravotní stav nedovolí přijet... neustále to vypadalo tak napůl, jako když se řekne: ani ryba ani rak...
    ...nakonec když už odbimbalo na hodinách za pět dvanáct ukázalo se, že přeci jenom strach z nemoci bude silnější než umělecký zážitek, teď to prosím nemyslím nijak zle, jen se ve čtvrtek v 19:00 večer prostě ukázalo, že buď do rána seženeme jinou herečku, nebo můžeme jit točit vrabce na střeše... no nebudu vás napínat, v jedenáct ráno jsme měli vyzvednout techniku a ještě v 10:58 sme nevěděli jak to dopadne, nakonec i další herečka odmítla a Brouk zkusil poslední naději a herečka Lucka v 11:06 souhlasila, že prožije víkend plný filmových zážitků za společnosti umělecky procítěných lidí... hahaha
    ...než ovšem herečka nastoupila na plac, muselo proběhnout natáčení na soudu, kde měl pana soudce zahrát Kráva, pana právníka Broukův otec a pana poškozeného mistr Pjeer... a to se taky povedlo i když věřím, že pocity z tohoto natáčení jsou značně rozpačité:)
    Přišla sobota, náš štáb posilněn zvukařem Petrem, jehož už lze skoro považovat za člena Polofilmu:)  se přesunul do nemocnice na Bulovce a rozjelo se první natáčení úvodního záběru filmu... to, že je herečka přesně ta, která měla tuto roli dostat a že se snad na světě nenajde nikdo povolanější pro tuto roli se ukázalo hned... s Honzou, tedy s hercem hlavní role si padli do oka a ihned se vrhli na vratkém invalidním vozíčku brázdit prostory nemocnice. Nebudu ani popisovat kolikrát si je náhodní kolemjdoucí spletli s tamním personálem a kolikrát byla Lucka žádána o radu... natáčení se rozběhlo v klidném tempu a jelikož to vypadalo, že není kam spěchat a že se vše v pohodě stihne, vznikla na place nezapomenutelná pohoda, kterou až trumfla pohoda dne následujícího, kdy se do hraní zapojili opravdoví zaměstnanci nemocnice, tentokrát již na Karlově náměstí a oblažili nás přátelskou náladou...
Fehu režíroval, Pietro kameroval, herci hráli a Brouk jakožto produkční profík se o nás staral... jezdil do obchodu pro jídlo, poté nám mazal rohlíky s pomazánkou, vařil kafe a vše s úsměvem pozoroval z povzdálí...
    ...no ale zase na druhou stranu na to nebyl sám, byla tam i Veronika, která se jala mazání rohlíků se stejnou vervou... ono vůbec byla kolem toho všeho dění spousta lidí, kteří nám neuvěřitelně pomáhali a nejenom jim patří náš dík...
...ovšem hlavní událostí dne se stalo doučování kouření hlavní herečky, kterážto plna odvahy a nucena scénářem se rozhodla, že se naučí vzhledově a přitom neškodlivě kouřit... ovšem ani mistr kuřák Honza, ani Brouk ani nikdo z přítomných kuřáků neměl dosti lektorských zkušeností, aby se mu to podařilo a tak se z neumění kouřit udělal záměr a jeden z rysů oné postavy... než se vše zakončilo slavnostní večeří, odbyli jsme scénu ve vaně a celý štáb se na týden rozpustil...
    Po týdnu dalších příprav a otazníků a drhnutí podlahy v Bohnicích a stěhování desítek postelí a nošení skříní a já nevim čeho ještě všeho se opět začalo natáčet... tentokrát to měli být ty nejsložitější scény z filmu, kdy byl pozván kompars, složený z kamarádů, známých a kamarádů známých , kteří měli představovat blázny poblázněné... asi největší problém spočíval v tom, že v areálu nebo spíše v místnosti, která byla předělána na společenskou, byla neuvěřitelná a vlezlá zima... a zde se opět ukázalo Broukovo mistrovské produkční cítění, kdy se už nestaral jen o štáb, ale i o celý kompars, kterýžto dostával dle potřeby teplý čaj, kafe, namazané rohlíky, koblihy a podobně... takže se Fehu mohl v lidu a plně věnovat režii a nemusel se cítit zas tak provinile, že po těch lidech žádá promenádu v županech po promrzlé místnosti...
    Problém byl také se sněhem, který ve filmu hraje jednu z důležitých postav a kterého se hold tuto zimu nějak nedostávalo, to se vyřešilo pomocí sněhu ve spreji, který se kupodivu choval jako pravý sníh, jen s tím rozdílem, že nestudil...
    ...k pocitu provinění ovšem přeci jen došlo a to druhý den, kdy se točila nejsložitější a nejnáročnější scéna z filmu, která vyžadovala po mladé protagonistce další sestřičské role nejen naražení na zeď, ale i ležení v krátkých šatičkách na studené podlaze zalita v krvi, která byla také jednou ze složitostí a předmětem bádání, jak ji správně vyrobit... no raději na to nemyslet...
    Když se to ale shrne, natáčení dopadlo na jedničku, nechci tím nic předpovídat, páč suprový natáčení ještě nemusí znamenat suprovej film, ale natáčení stálo zato... myslím, že to byl pro nás všechny nový zážitek, který se jen tak nebude opakovat, už jen proto že jsme pracovali s téměř profi technikou, skvělými lidmi, úžasnými prostory a atd... teď už jen neposrat ten střih a už aby byla ta premiéra... která by měla být honosná v přímé úměrnosti s hodnotou natočeného filmu... /Fehu

27.2.2007 / nežli podruhé...
    No Fehu je fakt dost zaneprázdněný a hlavně si chce dát záležet na shrnutí proběhnuvšího natáčení, aby na nic nezapomněl a taky aby to napsal co možná nejvíce čitelně a tak sem opět hází jen foto z filmu a ještě dodává, že v sekci se nafotilo přibylo pár nových fotek z natáčení od Jaroslava Horáka, které stojí zato vidět... jinak fotky z filmu najdete v sekci se natočilo

26.2.2007 / nežli...
    Hele, nežli si Fehu najde chvilku, aby napsal jak to všechno dopadlo, můžete se zatím podívat na pár fotek z natáčení... v sekci: se nafotilo

19.2.2007 / během... jen tak letem světem
   
No nemám teď vůbec čas se tady nějak složitě rozepisovat o tom jak se točí a co se točí, nebo špekulovat jak se to daří nebo nedaří... velice se omlouvám, ale na souhrnnou zprávu z natáčení druhé poloviny naší záhadné Záhady si musíte ještě týden počkat... jak už sem tady asi miliónkrát psal, druhá polovina filmu se točí po dobu dvou víkendů z nichž jeden byl ten co byl teď a ten druhej bude ten co bude teď, takže to vlastně vypadá tak, že nás čeká druhá polovina natáčení druhé poloviny filmu... hahaha
    ... no nic, aby to nevypadalo že si tady jen tak pouštím ústa na špacír dávám vám zde k nahlédnutí pár fotek z právě proběhnuvšího natáčení... pokud jste mě dobře pochopily je to jen polovina fotek, jelikož ta druhá se teprve nafotí... no nic takže foto v sekci: se nafotilo   / Fehu

7.2.2007 / na lokacích, lokačkách, lokálech
    Přípravy vrcholí, Fehu a Brouk a jejich starosti se Záhadou jsou pro ně denním chlebem... co dřív? Sehnat věrohodnou krev, nebo invalidní vozík, přesunout natáčení na neděli, nebo to sfouknout všechno během jednoho dne, natáčet ve dvou nemocnicích nebo ve třech? Spánkový deficit a únava nechávají na jejich tvářích nesmazatelnou stopu... no ale vás to stejně asi moc nezajímá... no nic však my vám rozumíme...

    Jinak proti všem útrapám, těžkostem a nepřízni osudu, se z čista jasna zjevil dobrodinec, který se rozhodl náš projekt finančně podpořit... a proto si dovolím ho zde jmenovat, ještě než je film vůbec hotov a poděkovat mu, panu Janu Smejkalovi, jelikož nám jeho peněžní injekce opravdu píchla... Díky!

31.1.2007 / takže konečně nějaká fakta...
    No... náš projekt číslo jedna, tedy Záhada o které už tady bylo naplkáno a natrousíno mraky, má již své pevné natáčecí termíny... termíny, které jsou tak napresované mezi plně zaplněný Zatliánův a Broukův a Fehův harmonogram, že pokud to teď nevyjde, další příležitost se bude opakovat nejdříve za půl roku... takže bacha!
    Vše vypukne za necelé tři týdny a to 16. února na Pražském soudě a končit se bude 18. února v neděli, kdy si oddechneme že již máme za sebou první půlku plánovaného natáčení a že to druhé, to složitější a náročnější, jak na prostředí, scény, kameru, herce, osvětlení, přírodní podmínky, především tedy teplotní výkyvy, se odehraje hned ten další týden a to ve dnech 23 a 24 února. Bude se točit v již také mnohokrát zmiňovaných Bohnicích a bude to záhul.
    Nechci tady machrovat, ale bude to asi nejsložitější natáčení, které zatím Polofilm kdy zažil. Ono totiž natáčení sice proběhne během dvou dnů, ale samotné a velice důležité přípravy se rozpoutají již dva dny předtím a to ve formě malování zdí, rekonstrukčních prací, uklízení a tak podobně.
A asi nejdůležitější co potřebujeme je, aby napadl na tyto dny, respektive na ten poslední, sníh... no nic, nebudu vás více strašit, však vy jistě už nyní máte dost nahnáno, že...
    Pokud by se našli zájemci, kteří by nám chtěli pomoci s přípravnými pracemi, anebo kdo by si chtěl zahrát blázna v křoví, teda blázna jakožto křoví v blázinci, nebo tedy odborně kompars, tak nechť nechá své telefonní číslo, popřípadě mail v knize názorů, anebo nechť se přihlásí přímo na Fehův mail...
    Jak to bude všechno nadále probíhat a jak vlastně bude celé natáčení odsejpat, se pokusíme zdokumentovat pomocí fotoaparátu a video kamery, z čehož by měl následně vzejít kompletní a velice zajímavý dokument z natáčení, takže nám držte palce a pěsti a tak podobně vše na ten způsob a děkuji za pozornost... /Fehu

24.1.2007 / co napíšeš Zatliáni?
   
Rozběhl sem net, vyškemral FrontPage2003 od Pjeera z XXL blues, stahoval to hodinu z netu a pak sem to konečně rozběhl u sebe a už na "co se děje" kropim nový písmenka, aby se naplnilo trochu to "co se děje"...
    Inu je to s tím připojením stále na draka... na intru máme 100Mbit, což o to, ale problém je v tom, že vám nesdělí vůbec nic a musíte jít na kolenou prosit o 4 roky mladšího floutka, aby se na to laskavě šel podívat a laskavě vám to zprovoznil. Samozřejmě jako na potvoru ste jedinej, kdo má asi ufonskej počítač, takže to příští den nejede a jdete za ním znovu. Po pár dnech se vám rozsype počítač. On, off, formát, ok, C:?, ok, install system, ok a máte zbrusu novej stroj, kterej šlape jako hodinky... (tedy asi 5 minut, než do něj nainstalujete všech 256 programů na otáčení obrázků doleva, doprava, pouštění mp3 z levého sluchátka, z pravého sluchátka, atd...). samozřejmě to znamená, že jdete za floutkem znovu...
    Jednoho krásnýho dne mě to přestalo bavit a pořídil sem si net od T-mobilu. 399 Kč bez DPH a 3 měsíce paušál zdarma, takže vám doporučujeme ten nejrychlejší a pak to přehodit. Jasně, ten nejrychlejší (za kterej chtějí mimochodem přes litr) jede 1Mbit/s to je stokrát pomaleji, než ten na intru. Jasně je to celoplošnej bezdrát, co bych chtěl, ale jakmile uběhnou 3 měsíce, hrozím se toho, co se stane. Místo 1Mb bude 256kb/s... to je 4x pomaleji... to je 32kB/s a to ve špičce, pokud stahuješ z rychlýho serveru... kua to budu jedno minutový video s nahatejma holkama stahovat třeba 3 minuty, a to nemluvim o 200MB filmu, to je asi na celej život...
   Před 7 lety sme jeli přes modem max 5kB a teď jen 32? Tohle fakt nechápu, ale asi mi nezbývá nic jinýho, než sedět u toho počítače s mamutí trpělivostí a při každém čekání na požadovanou stránku třeba louskat ořechy... nebo loupat brambory... nebo se rýpat v nose a přemejšlet o tom jak dopadne záhada...
   ...já myslim, že s tímhle přístupem dobře:) /Zatliáni

1.1.2007 / vaření z vody
   
Tak teď budu tak trochu vařit z vody a nastavovat řídkou kaši vodou... ne, že by se nic nedělo, to ne, ale není nic moc o čem psát sem na web, ale aby to nevypadalo, že Polofilm je skomírající a dodělávající houmlesák před posledním vzdechem, tak napíšu alespoň zhruba, co se děje, dít bude a jak to všechno dopadne...
    Tak nejdříve Mikulášská, asi největší změna je, že je již tento film hotov... sice Fehu netuší v jakém stavu, ani jak to celé dopadlo, ale film je již přihlášený na VZ, čili Vysněnou Zem a dokonce ho i viděl Pietro, takže se dá bez okolků říct, že s tímhle filmem se již brzy setkáte... ale jak říkám, Fehu ho zatím neviděl, a tak zatím nebude nic víc říkat...
    Dále Záhada..., no Záhada se vaří, peče a smaží... stanovil se pevný termín natáčení naší chybějící druhé části a to na konec února, bude to vždycky víkend a jednou se bude točit v Bohnicích, kde budeme dělat dalekosáhlé stavební úpravy a druhý víkend se bude točit v domově důchodců, kde se jako nebude dělat nic, jen se bude potichu dělat že se nic nedělá i když se něco dělat bude... hahaha... Brouk si ve škole vyhádal spousty času na přípravy tohodle našeho projektu, Pietro začal řešit jak nahrát klavír, takže by se dalo říct, "ano Záhada žije..."
    A to je asi tak všechno... do nového roku vám přát nebudu, jelikož to máte beztak na všech ostatních stránkách a už je stejně pozdě, ale co, příští rok to napravíme... /Fehu

14.12.2006 / tak se tedy v tu neděli dělo... plus ukázka
 I přes únavu, nevyspaní, nemoci a reptání se to v neděli dotáhlo do konce... do jakého si netroufám dopředu odhadovat, ale podle Pjeera a Pietra, tedy podle otce a syna je to určitě lepší než díl předchozí...
 ... naskýtá prý mnohem více možností pro rozehrání jak vypjatých tak i komediálních situací... za pozornost bude taky prej stát pracování s filmovými zkratkami a kdovíčím ještě... Pietro dostal opět roli tragikomické postavy, která je i přes všechnu jeho snahu a dobrotivost pomalu zdeptána a převálcována jeho zrůdným otcem... což je postava kterou by si chtěl příště zahrát právě Pietro...
 Ano, přemýšleli jsme už i natolik daleko, že se, sic v superlativech, plánovalo pokračování třetí... a dokonce se přemýšlelo nahlas i v tom smyslu, že by se natáčelo každou zimu a tedy by se z tohoto našeho veleúspěšného díla pomalu stalo něco jako veleúspěšný seriál, ovšem s tím rozdílem, že kvalita by nešla dolu, ale nahoru...
 ... no jak to tedy bude za rok se uvidí... k mínusu přispívá Pietrovo tvrzení, že je tohle jeho poslední role, jelikož prý
"už nato nemá náladu... hrát takové blbce..." hahaha... jak je to s těmi blbci není z cela jasno, že...
 ... také se samozřejmě musím zmínit o Broukovičovovi, který dokonale opět (na můj popud ovšem) zatáhl do filmu svou rodinu a tentokrát nejen maminku a tatínka, ale i svého mladšího bratra, který zaexceloval v roli vystrašeného dítěte...
 ... dítěte, které nic nevidouc a netušíc šlo v neděli, tedy téměř o týden později po oficielním Mikuláši, otevřít zvonícím cizincům... (to, že ho přitom Fehu natáčí, nebral v potaz- tak už to hold chodí v rodinách talentovaných producentů)
 ... jaké bylo jeho překvapení, když se za dveřmi objevil papež, teda Mikuláš a čert... no nebudu nic prozrazovat, snad jen to, že jeho nic netušící výraz byl dokonalý...
 No a to je asi vše... prozatím se tady můžete podívat
na tzv. TEASER
 ... a můžete se těšit po vánocích na ještě jeden pozapomenutý dárek, jelikož naši Slepou kolej II plánujeme přes vánoce postříhat... /Fehu

8.12.2006 / jak Papež z Dánska a čert z pekla...
  Jak se vlastně povedlo natáčení veleúspěšné komedie Slepá kolej... nebudu to tady zbytečně dlouze rozebírat, jelikož máme za sebou teprve první polovinu filmu a druhá nás čeká hned v zápětí natočit... v neděli... ale tedy:
 Pracovní název filmu je MIKULÁŠSKÁ a to myslím mluví za vše... když jsme se procházeli s Váňou a s kamerou čekajíc na Pietra davem rozpustilých Mikulášů a ještě více rozpustilejších čertů a nejrozpustilejším všudy přítomným davem na Staroměstském náměstí, ani jeden z nás nečekal, že hlavní atrakce se teprve skrejvá v naší tašce...
 ...když se totiž asi o půl hodiny později hlavní protagonisti převlíkli, zjistilo se, že Brouk, kterýžto sháněl kostýmy, půjčil ten nejkrásnější a nejvznešenější kostým z celé Prahy, takže Pjeer v něm vypadal jako Papež a s tím něčím co Papež nosívá na hlavě a se svoji výškou asi o metr převyšoval všechny lidi  v okolí... hned jak jsme vykročili z putyky se kolem nás nashromáždilo asi tak padesát tisíc přihlížejících, kteří se neustále ptali, kdo to a co a jak a proč a nač a ...
 ...potom Papež s cigaretou v ústech a s usmoleným a čertovsky vyskakujícím Pietrem hodinu pózoval a odháněl všechny ty japonský čumily... no jelikož jsme toho měli hodně před sebou a pokaždé, když jsem zapnul kameru, se někdo přiřítil a začal machrovat s bleskem, časový deficit pomalu rostl... z čehož plyne ponaučení: pokud jdete točit do reálného prostředí, nesnažte se vypadat co nejlíp... a hlavně né jako Papež
 No... ale všechno jsme i přeze to všechno stihli... nebo vlastně všechno co jsme stihnout chtěli.. a jelikož to byla jen první půlka, čekejte na další zábavné informace z natáčení příští týden.... pro zatím se můžete podívat na pár fotek...
 ...sice to bylo foceno jen mobilem a jen Broukovic rukou (jelikož Andy neměl čas na dokumentaci) ale i tak, lepší něž nic... foto v sekci: nafotilo se     /Fehu

2.12.2006 / tak jsme se včera předvedli... DFS...
 všechny fotky z akce pohromadě najdete v sekci: se nafotilo

 Hmmm, jak jsem již níže předem oznamoval, plánovala se autorská projekce amat. filmů, do kteréž jsme patřili
i my... polofilmáci... všechno se to tak nějak povedlo a proběhlo již včera... jak..., to se pokusím teď níže polopodrobně popsat:
 Aby promítání mohlo začít ve tři, museli jsme (na fotce ještě jeden z nás chybí) vše pořádně připravit, domluvit, vyřešit a vyzkoušet jestli vše funguje...
 Načež se začali hrnout lidi, kamarádi, spolužáci mladší i starší... a pořádně to tam rozpálili... a i když nám všichni říkali jak dementní je páteční termín, přece jen kdosi dorazil... a tak se s uctivým, desetiminutovým skluzem začalo...
 Poté to šlo jak po másle... až na malinkatou chybičku s hostujícím filmem, který měl v programu naplánovanou akci v podobě vylézání herce z rakve... a kvůli správnému efektu musel vylézt ve správnou dobu... bohužel onen herec byl naprogramován na určitý hudební impuls, se kterým měl nejen vylézt z rakve, ale mělo se i rozsvítit světlo... hold Jenda, jeden z nás čtyř, který se staral o rozsvěcování a zhasínání si ten impuls spletl a rozsvítil světlo o trochu dřív, tím dal impuls divákům, kteří si z toho odvodili, že již je konec a tak pomalu odešli... herec v rakvi vytrvale čekající na kytarovej štrejch vylezl až ve chvíli, kdy bylo v sále prázdno...
 ...vše bylo za vinu přičítáno nám, kdežto já jsem toho mínění, že aktér prostě usnul...(a nedivím se, oněch deset nepřetržitých minut Pink Floydů, které tvořili kompletní hudbu pro onen film, klížilo i má víčka...)
 ...no plyne z toho ponaučení..., že hostující rakve do programu nebrat...
 V době, kdy herec teprve lezl z hrobu, se už v blízké hospůdce v klídku kalilo... pilo, radovalo se a tak podobně...
...celej večer byl označen za povedený, což si myslím, že je označení téměř přesné... / Fehu

 
jo a označení DFS znamená něco jako Debutant film show

26.11.2006 / Oficiálně..., ale možná z toho prd bude?
 Teď nedávno mě Fehu vyprávěl, že prý jel ničím nerušen vlakem a najednou ho vyrušil rozhovor dvou neznámých lidí: "...také si o tom slyšel, že prej Pjeer už píše scénář a planujou pokračování...," Fehu se zaposlouchal více a po větě:
"... ale co potom budeme dělat, vždyť to si už zase na žádným festivale nejméně rok neškrtnem..." mu došlo, že se baví o našem plánovaném pokračování Slepé koleje...
 Dost nás to všechny zaskočilo..., jak se mohla tato interní zpráva, která ani nestojí na pevných nohou, dostat mezi lidi. Ano, Pjeer si pouštěl ústa na špacír na fóru FAFU, ale žeby to mělo takovéto dalekosáhlé následky, by nikoho ani ve snu nenapadlo...
 A tak sem se rozhodl, že uvedu tuto informaci na tu pravou míru, aby se už oněm špekulacím zatnul tipec... takže:

 Ano plánujeme pokračování Slepé koleje, jakožto nezávazné navázání po letech... syn už dospělý a inteligentní natolik, aby se jeho herecký projev hodil k vzhledu a chování nepřekonatelného herce Pietra a otec o něco více zchátralý také přímo úměrně k životním zkušenostem a uplynulému času od posledního záběru z Koleje... oba se vrhají do akce pod maskami čerta a Mikuláše a zažijí nejedno úskalí,  při pokusu zvednout si životní úroveň a mírně si přivydělat...

 Ovšem, hezky se o tom mluví, ale zatím ještě není napsaná ani jedna čárka scénáře, nic není domluveno jen mě doma ve skříni visí ony dva zmíněné kostýmy...
 Část příběhu bysme chtěli natočit v reálném čase a prostředí onoho 5. prosince a jelikož je to už za týden, jestli se něco uskuteční opravdu netuším...

 Jóóóó a ještě sem chtěl říct, že ony kostýmy sehnal už zcela plně fungující Brouček, tedy náš mistr Produkce, hurá...

 Pokud někdo a nebude jen jeden, napíše do knihy návštěv, jak hodně by si přál, aby naše plánované pokračování vzniklo, je dosti možné, že právě onen příspěvek bude mít nakonec to rozhodné slovo... 

 Minule zmíněná přehlídka v Olomouci se blíží a jestli by vás dokázala ještě více navnadit a přilákat i nově vzniknuvší znělka k této akci, račte si ji stáhnout zde: Znělka      /Fehu
 

15.11.2006 / v Olmiku se něco děje
 Jak se vám už možná doneslo, Fehu začal studovat na vysoké škole Palackého v Olomouci, kde se pouští do filmové vědy a kde se zjistilo, že není v ročníku sám jakožto tvořící amatér, vlastně je jich tam čtvero... jaro, léto podzim a zima :)
 "no a tak sme si řekli, že uděláme něco jako přehlídku svých prací, svých děl a tak se taky stalo" stroze odpovídá Fehu na dotaz, jak k tomu došlo...
 takže 1. prosince což je něco málo přes čtrnáct dní, bude promítání v Konviktu, kde bude k vidění to nej z Polo/filmu... 
 vše ostatní potřebné je na tomto plakátu
 Takže pokud někdo přijde se podívat, což sice pochybuju, budu rád... /Fehu

12.11.2006 / z nouze... ctnost
 Brouk už je zdravej, dneska už peláší na vejšku do Písku, v hlavě se nám rýsuje plánované natáčení záhadné záhady... 
 atd... v podstatě se ale nic neděje, sic v hlavě nám to bouří, činy a skutky žádný...
 A tak jsme vám sem připravili k nakouknutí ukázku sic zatím jen z poloviny filmu, ale i tak... lepší než nic:) zde: UKÁZKA

29.10.2006 / úspěchy a to druhý... v závislosti nasobě
 Asi před rokem a půl, jen tak poslal Pjeer někam do divadla na Prádle Slepou kolej na připravovanej festival či přehlídku amat. filmů. Od té doby nic...
Na promítání Koleje nebyl, že to vlastně někam poslal zapomněl a teď najednou se mu doneslo, že se má dostavit na vyhlášení, že dostane cenu.
 Cenu dostal a to prej hned dvě najedou a jelikož je to i náš film tak i MY se můžeme kochat a machrovat... che che 
 Že se tam prý mihl i Nebezpečnej, ale jelikož nic nevyhrál, tak zase rychle odběhl.. che a další známí lidé, jako třeba náš dvorní herec Michal Čeliš... od nás tam ale nikdo nebyl, takže pokud chcete vědět víc, na ix-ix-xel-láckejch stránkách se to určo dozvíte!

 Dále v sobotu a v pátek sem byl za mistrem Broukem, který leží o ledvinu chudší v nemocnici... moc vás zdraví a říká, že čerpá nové síly, aby se mohl vrhnout na záplavu produkční práce, která se během jeho lenošení, kolem něho kupí.
 Každopádně, pokud bude chtít jeho excelenci někdo navštívit, či pozdravit, nebude se ale vůbec zlobit a myslím, že mu tím
i uděláte velkou radost: Najdete ho za rohem od IP Pavlova, na Neurochyrurgii, ve čtvrtém patře...

 Jinak jsme se s Pietrem a s Darjou (kterýž byli za Broukem se mnou) vydali do Bohnic na obhlídku lokací. Zjistili jsme, že nám byl přidělen opuštěný vybydlený pavilon s příslušnou zahrabou, kde i při venkovní teplotě patnácti stupňů bylo něco kolem bodu mrazu. A to si to prej máme představit jak to bude v zimě..., což je termín, kdy se Záhada má realizovat. Jelikož prej pojistky v budově dovolují jen takový počet teplometů, který není sto schopen ony prostory vyteplit, jelikož ani naše peněženka není sto schopna si ty fukary dovolit a jelikož herci mají hrát v županech, budeme asi muset zapřemýšlet o jiných lokalitách...
 ...kdy to však nastane je přímo úměrné zdravotnímu stavu našeho producenta mesijé Brouka, bez kterýho nebudeme a ani nechceme točit...!!!

 a to je asi vše, co se za poslední dobu vodehrálo.../Fehu
 

15.10.2006 / new... under news
 No jelikož tady nechci nechávat moc na očích článek týkajícíse onoho zapovězeného klipu a jelikož vyšel novej underfilmáckej internetovej časopis a jelikož je to prima čtení a píše se tam i o nás, tady máte odkaz a taky si to
přečtěte... časák ... co bylo, bylo...všechno dobrý /Fehu

11.10.2006 / klípek... jak už o něm bylo tuny toho
 No, úplně prvně jsem chtěl dát odkaz rovnou na stránky Glancáků, abyste si mohly stahovat klip přímo od nich a my abysme ušetřili místo. Jenže je to nějaký zamotaný... oni tam klip maj, ale je to ještě ten před poslední úpravou (který bylo zakázáno publikovat, ale proč poslouchat Feha, že?) a nějak se nám nechce čekat, než ho vymění za správný... jelikož by to mohlo chvíli trvat... a možná že i dýl než jen chvíli, možná že to taky bude trvat tak dlouho, až se z toho stane věčnost... a to je na nás až moc...
 ...a tak jsme si udělali svou diviksáckou verzi... co víc k tomu ještě dodat. Snad jen to, že někdy po 18-tém říjnu by měl klip běžet na stanici Óčko v pořadu inbox, ale přesné datum ještě nevíme, takže vám s tím zatím nebudu motat hlavu.
 Co mě opravdu zajímá je to, co na ten klip řeknete. Jelikož já osobně (Fehu) na něj mám rozpačité názory. A to dost.
 No nic, pokus o náš první klip je takovej jakej je.

Klip najdete v sekci: se natočilo nebo tady: KLIP

 Jinak minulý pochmurný článek, bych chtěl teď mírně povzbudit. Jednání s Bohnicema se pomalu blíží ke zdárnému konci. To že bysme Záhadu nedodělali nepřipadá v úvahu, jen sem vám, čistě pro zajímavost, seznámil s děním okolo její realizace... a to se smí. 

6.10.2006 / ohrožení... v ohrožení
 Už to nebudeme déle tutlat a přiznáme se narovinu... náš vysněný projekt a budoucí vstupenka mezi uznávané filmaře s pracovním názvem "Záhada" je v ohrožení.
 Za prvé je zde pofiderní zdravotní stav našeho ze všech nejšikovnějších producentů Brouka, který teď bude muset na pár týdnů mírně vysadit a za druhé jsou nečekané problémy s psychiatrickým ústavem Bohnice, kterýmž se náš projekt nezdá dosti solidní. Právě v tuto dobu si Fehův neumětelský scénář čte pár z nejuznávanějších a nejpřednějších českých psychiatrů, aby posoudili zda-li má smysl nás v tom podporovat či nemá.
 Jak to celé dopadne je ve hvězdách, ale Brouk a zvláště Fehu mají strach, aby případné povolení k natáčení nebylo jen lstí k tomu, dostat je za brány ústavu a už je nevypustit ven. A ještě k tomu na nás tlačí neúprosný čas a rotující matička země, čímž se blíží podzimní období, které je nutné zaznamenat v příběhu. Je to zároveň onen kýžený čas, kvůli kterému jsme přerušili letní natáčení a na nějž už několik měsíců
čekáme- ó jaká ironie. No jde nám z toho hlava kolem, skoro jako té ose naše zeměkoule.

 No jinak se Fehu neúmyslně zúčastnil Olomouckého festivalu AFO (co zkratka znamená nevím), který dává spoustu možností pro nás amatéry. Shlédl tam pár filmečků z filmových škol a dokonce zjistil, že se pořádala podobná akce na styl FFF, kde dostanete ráno do ruky kameru a do večera musíte natočit film sic jen o délce 90 fteřin. Hlavní cena sice nebyla kamera za osmdesát litrů, ale i tak to nejni špatný.

 ...a ještě taková malá předzvěst, že během dvou dnů- nepočítaje ten dnešní, přidá Fehu na tyto stránky
Glancovní klip na stažení.

 No to jen tak naokraj. Držte nám palce a zatim pa /Fehu

27.9.2006 / tak se kalilo... s Glancem...
    
No co vám budu vyprávět... prostě kalba... pařba... chlastačka... vožíračka jako sniň... rád bych vám řekl něco víc, ale nic si nepamatuju... moje vzpomínky se skládají z fotek, které jsem našel nafocené na foťáku, který jsem mimochodem nechal v inkriminované hospodě... (Houbař)
     No... podle všeho... všechno začalo u Berryho doma... a podle vypadá to, že se Pietro ze začátku asi nudil, nebo měl trému jako prase... no a byla tam i Míííííša- také známá jako maskérka... tu si kupodivu zase naopak pamatuju... a potom se šlo, jak říká Pjeer, do knajpy... a sedělo se u stolu... Pietro se už nenudil a dělal vopičky..., a potom se asi událo něco co raději komentovat nebudu... no fuj...:)... a Pietro také známý jako Zatli- to když má před sebou pivko, teď by se spíše hodilo říci tripleZatli... to rozjel ve velkém... a ne jenom on... a tihle dvě hrdličky... to je posední snímek co mám...
     Když to ohodnotím zpětně jakožto nezůčastněný člověk... tak fotky sice stojí za prd... ale asi to byla kalba jako sviň...  ...pivo teklo proudem... no nic, co vám budu vyprávět... ještě dva tři klipy s Glancama a bude to taková rutina, brnkačka... :)
     Jinak se prej klip líbil, Feha prej neustále plácali po zádech, jakožto akt pochvaly, stejně tak i Zatliho a Brouka... jen co se mě bude chtít, tak hodím klip i sem na stránky a budete se moct sami přesvědtčit... jenže kdy to bude to nevim... no nezbude vám než sem chodit každej den ... che che / Fehu

19.9.2006 / o krůček kupředu... již zase sme
     Tak klip je již hotov, dostříhán, doretušován, doladěn, upraven a připraven jít ven...
     Příští pondělí bude slavnostní promítání všem členům oné kapely Glanc a tak doufáme, že alespoň se to bude někomu z nich líbit, když už sme se na tom nadřeli jako koně a taky doufáme že se konečně zase uvidíme s..., no to je jedno...
     Jinak vše ostatní při starém, Brouk bojuje s Bohnicema a s ledvinama, Fehu s pomyslnýma herečkama pro Záhadu, Pietro s internetem a tak všelijak a hlavně vše při starém...
     Jak dopadne a jaký ohlas bude mít promítání vám dáme samozřejmě vědět...

17.9.2006 / NO SMOKING: odhalení!
    
Neobvyklé dílo nezávislé české kinematografie No smoking bylo právě uvolněno k volnému stažení www.krava.net/nosmoking
     Kolosální film, pořízený technologií HDV za pár korun amatérskými diletanty Pjeer van Eckem a Krávou, můžete nyní při troše trpělivosti spatřit i vy.
     Důvodem tohoto kroku je setrvalý stav nezájmu o projekci filmu v oficiální distribuci či televizní síti o rozhlasu po drátu nemluvě. Přes všechna úskalí se však alespoň podařilo dílo několika divákům předvést. Ne všichni jej však plně pochopili, ne všichni byli nadšeni, přesto nejméně první polovinu snímku lze považovat za nadějný příslib české nezávislé tvorby.
Prosíme diváky, aby po shlédnutí laskavě přispěli svým kritickým názorem do guest booku na webových stránkách No smokingu. Tato zpětná reflexe budiž jedinou odměnou skromných tvůrců a ostatních účastníků natáčení.

     Děkujeme.Pjeer van Eck a Kráva

11.9.2006 / a je to tady...
     no tak už si můžete stahovat náš Freshfilmfesťáckej filmík... Co se divíš?
     a taky vítěznej film Pjeerův a Krávy... Gdo?
(vše ze stánek krava.net )

   
 .... a nebudeme se ani moc zlobit, když se k filmům vyjádříte v naší knize...

6.9.2006 / freshsong ... is the best
     pro ty... kteří se chtějí občerstvit, pro ty... kteří chtějí něco víc, pro ty... co si to stáhnou... je tady k dispozici píseň z festivalového filmíku ... freshsong

5.9. 2006 / Gdo co se divíš....
     Z festivalu si vezu velmi smíšené pocity, doopravdy nevím jestli se mám smát anebo brečet... faktem zůstává, že pro nás tak snadná kořist, nám byla ukořistěna někým od koho jsme to zdaleka ani v nejmenším nečekali...
      Nechce se mě tady popisovat jak sme dojeli na festival pět minut před zahájením, jak jsme se první den přežrali a vožrali a jak všem kromě Fehuovi bylo druhej den špatně... vždyť to byla taková klasika... na rautu se žralo, seznamovalo, i s hezkýma holkama se seznamovalo... a Pjeer si dokonce schoval kousek kotlety do kapsy na pozdějc... a druhej den začal Kráva a ten slavnej Peer točit ten svůj výtěznej slavnej film... a Fehu jim pomáhal co to šlo, dodnes si rve vlasy na hlavě a nechápe svou pošetilost... ale... i když sice Pjeer vyhrál, tak to zdaleka neznamená, že natočil ten nej. film... díky tomu že se Fehu předvedl jakožto kamarád a pomahač mohl si dovolit obsadit do jedné ve svém filmu z hlavních rolí  samotnýho krávu, ten vyfasoval pytel na hlavu, aby až bude holkám sahat v záběru na kozy mohl doma říct, že nevěděl čeho se vlastně bude dotýkat a tak aby byl vlastně z obliga... (co si budem povídat, vždyť vono to tak vlastně bylo, že)
     Obsazení rolí bylo klíčové a Kráva a Pietrem excelovali každou vteřinu na palce... a co víc, ono je to dokonce bavilo a začali sami vytvářet žertovné kreace a tak se nám pod rukama začal tvořit zdánlivě vítězný všemi opěvovaný film... ...který nevyhrál... natáčení se odehrávalo v takové zvláštní pohodě, že to prej ani jeden z nich ještě nezažil... vše vycházelo podle plánu, Th (jinak známý jako Tomáš Hanák) se dostavil na plac v čas, holky které si nechají své vnady omakat se také našli až nečekaně snadno a při scéně se sluchátkama se smáli všichni okounějící širokodaleko v  okolí... oproti druhému dnu, kdy se o natáčení pokoušel kráva a vše mu připadalo nahovno, my jsme byly nadmíru spokojeni a prej že to máme v kapse... z toho plyne ponaučení: pokud vás natáčení baví a známý a všudypřítomný pesimismus je kdetam... měli byste něco rychle změnit, jelikož něco není v pořádku...!!! dobrá nálada na place je to nejhorší co si jen můžete přát, anebo je to jistá ztráta šancí na první místo... tak si vyberte...
    no začalo se stříhat, nahrál se geniální ústřední song, který si po chvíli zpívala půlka Karlových Varů, vychytávky a nápady se jen hrnuly... pocit nadějě se začal zmocňovat i Feha...(blázen, teda vlastně magor)
    ...vohákli jsme se a šli na slavnostní vyhlášení, sál byl honosný, nálada povznášející moderátor vtipný, jen když přečetl jméno vítěze v naší kategorii, přestali Feha a Pietra ty jeho vtípky bavit... (zvláštní, že tahle fotka byla vyfocena ještě před tragickým vyhlášením... asi nějaká předzvěst..či-co...?) Pjeer se ladným krokem vyhoupl na podium... (mám i ostrou fotku, ale just ji sem nedám...) všechno se vobrátilo proti nám a byl konec festivalu...
     ...jóóó... sice jsme potom pili, jedli, smáli se a radovali, ťukali si panáky becherovky atd... ale, i když nás nikdo nechápe "jakto?", byli Fehu s Pietrem zklamáni...
      ...dostali jsme přednášku jak točit film tak, aby vyhrál a proč ten náš nevyhrál... atd...  no samozřejmě jsme rádi že Pjeer vyhrál... a přejeme jim to a máme ho rádi i Krávu... ale přeci jen jsme taky chtěli vyhrát... no to je jedno, asi nás nikdo nepochopí...
     Druhý den, těsně před odjezdem, nám bylo dovoleno vidět kameru, ke které jsme měli tak blízko... (porota se prej hádala třičtvrtě hodiny...) dokonce si ji mohl i Pietro podržet ale tím to hasne...
     ...domluva zní jasně: příští rok zase MY... a nebo VONI... hlavně, když se pojede do Varů... jelikož, když na to tak Fehu vzpomíná, stálo to zato a FFF je festŤák jako žádnej jinej... je fresh... jako Polofilm...:)

    náš soutěžní film, který nese název: "Co se divíš?!", bude možno během několika následujících dnů stáhnout... tak se těšte... doufám, že to samé udělá i Kráva se sým titulem: "Gdo?" a vy budete moct posoudit, kterej se vám víc líbí... čistě ze zajímavosti...

     Naše city k XXL a Krávům se ani po festivale nemění...(ke krávům se dokonce i prohloubily...) žádná kamera nás od sebe nedokáže jen tak odtrhnout a pokud jsou cítit z předchozího textu nějaké negace, je to jen v přiměřených povolených dávkách anebo myšleno s nutnou dávkou humoru... /Fehu

ostatní foto z festivalu je zde: foto z FFF

27.8.2006 / to bude krve... jako z vola(krávy)(Feha)
     Nevim nakolik jste informováni o festivale, který se skrývá pod zkratkou FFF...???
    ... já vím, že těch efek, je všude kolem nás plno, skoro všechno začíná na F, jako třeba Fehu, Fafu, Frame, Famu, a teď hned další tři F...
Fresh film fest se to jmenuje a jde vo to, že když byl Fehu malej, přemejšlel jednou takhle nahlas a říkal si, že by bylo super, kdyby byl nějakej filmovej  festival, kde by se soutěžilo s filmama, který autor dokáže stvořit až na místě... když se se svým nápadem pochlubil ve škole nebo rodičům, dostával hodinové přednášky o tom jak je ten nápad blbej... a hle FFF je na světě a Fehu spolu se zbytkem Polotýmu tam tenhle tejden razej...
    ... a co je jesště větší prdel, že tam razí i Kráva s Pjeerem... jenže tentokrát žádný kamarádíčkování... NeNeNe... od téhle chvíle do příští neděle je pro mě Kráva jen obyčejná kráva (v tomhle případě myšleno urážlivě), Pjeer nějakej natvrdlej Dán nebo Nor nebo kdo a ta kamera o kterou se tam soutěží bude prostě NAŠE...
     Proč ty urážlivá slova...?, no proto, že ti dva pro mne teď už nic neznamenající chlapíci jedou na festival jakožto sokové, soupeři a taky jakožto pomyslní favoriti... ale Fehu se jen tak nedá... a poteče krev!!!... jooo, dokrve se klidne sedřu abych jim tu kameru i nehynoucí slávu vyfouk...
     .... jak to dopadne se dozvíte přesně za týden, Fehu sebou bere foťák, ťapky, buzolu, gumu né, jó ťapky mám... (tenhle vtip je jen pro ty, kdo znají loňskou festivalovou znělku, mimo jiné, kterou si může kdokoli na stránkách fff stáhnout) no a tak to máte...

     Jo a ještě jsem se chtěl zmínit, že se Fehu zúčastní natáčení šestého dílu projektu FAFU, kde sehraje jednu z blázincových rolí nebo jakých...? přímo pro pana Pjeera van Ecka, točit se bude v úterý tak uvidíme..., "pokusím se dotáhnout nějaké infotmace i z téhle akce", říká Fehu... tak zatim ... /Fehu

jinak o maskérce zatím nic nového...

20.8.2006 / bylo to někdy kolem šestnáctého...
    Když se to vezme dopodrobna, vše začalo patnáctého... ráno jsem se probudil opět vedle Pietra v Broukově bytě, bylo zamračeno a pršelo...
     Tak jinak, jelikož mě bylo vyčteno, že minulý článek působí dosti depresivně, smutně a hlavně že je v něm vše popsáno úplně jinak, než se ve skutečnosti událo, pokusím se v následujících několika větách o opak...
     Vše začalo už čtrnáctého a to v kavárně, nedaleko Broukova působiště (tak zvaného Broukolandu) kam jsme v pozdních večerních hodinách spolu s Pietrem dorazili přímo z nádraží...
     Brouk, v tu chvíli zcela proměněn do podoby profesionálního Produkčního (Boukdučního), nám v záchvatu udržení role ihned koupil dvě piva a potom další dvě a další... častoval nás cigaretami a panáky skotské.. a že se prej o placení nemusíme starat, že to prej zařídil... Fehu vytáhl scénář k, v té době, zítřejšímu klipu a všichni jsme si tak nějak ujasnili, že to pude.. a jelikož to vypadalo, že by mohla bejt prdel... docela jsme se na to všechno začali i těšit...
    Ráno pršelo, ale to nám bylo úplně jedno, ovlivněni zvláštním pocitem, že vše dobře dopadne jsme se nahňácali do auta..., naložili jsme jízdu, stativ i nevěřícího Berana, kterej celou dobu kroutil hlavou nad tím, jak se tam mohly ty čtyř metrový trubky vejít...
     Beran řídil a po cestě nás navnazoval na krásnou a prsatou maskérku, která tam prej už čeká... jaké překvapení, když na místě srazu opravdu čekala krásná a prsatá maskérka... v tu chvíli přestalo pršet... Brouk se na mě kulišácky podíval a něco si zamumlal pod vousy, Pietro zhodnotil situaci a konstatoval, že to opravdu asi fakt pude...
    Následovalo dosud nepoznané čokočíno a přenesení věcí na místo a do nitra Botanické zahrady... Fehu se chopil vozíku k jízdě a sám se divil, jakto že svou váhou známý vozík váží tak málo...
    No a potom se začalo točit... první záběr vypadal až podezřele dobře... v záběru se zamilovaný pár (Beran a Jarmila) zamilovaně, ale né zas příliš, přesouvali k lavičce... Pietro vše zvládl téměř dokonale, například ubrat Beranovi padesát kilo..., sice se mu to podařilo stáhnout "jen" na nějakých pětatřicet, ale i tak byli všici spokojeni... i Fehu, kterej si vzal do hlavy, že bude pořád něco namítat, aby vydal co nejvíce profesionálně...
    A potom to jelo jako po másle, vše se bralo na první dobrou, což se později ukázalo jako správné rozhodnutí, všudypřítomná okouzlující vůně maskérky všem dodávala až nadpřirozenou sílu, Jarmilka odkryla část své nepoznané herecké stránky, Dina ač ze začátku dosti upjatá se nakonec přeci jenom poznala v roli lidožroutky, potom vysvitlo slunce a jelo se domu... hotovo, nebo alespoň pro dnešek.. nebo pro ten den, bylo to patnáctého srpna a práce se dařila...
     Druhý den bez jakýchkoli problému slunce svítilo již od raných hodin, Pietro se vyspal do růžova, Fehu taky a Brouk nevim, ale vypadal docela použitelně...
     Beran přijel o pět minut později, i když si dal za předsevzetí, že nás alespoň jednou vyzvedne v čas, nám všem ostatním to bylo zcela jedno, ale tvářili jsme se jinak...
     Na place už to vřelo, následovalo další čokočíno, krásná maskérka, lehký vozík, slunce, upgrade ve formě cateringu, no prostě to byla jak začal z ničeho nic tvrdit Beran "jízda"
     "Jelikož se včera stihlo i to co se mělo stihnout teprve dneska..." drmolil ze sebe Pietro na Feha "dneska se pojede na pohodu, žádnej spěch, klídek... máme přeci celej den..." a Fehu kývl...
     "Když teď nato vzpomínám, byla to fakt pohůdka", říká si pro sebe Fehu když píše tenhle článek... "zaplať pánbu, že máme před sebou ještě to natáčení Záhady", no ale to sem nepatří...
      Vodsejpalo to pěkně, vidina posledního záběru se pomalu stávala reálnou, nikomu nevadilo, že musí čekat, nebo naopak, že se na někoho musí čekat, nebo že se čeká jen tak z principu, protože se už dlouho na nic a ani na nikoho nečekalo, Gábinka-zpěvačka vypadalo přesně tak sexy, jak si ji Beran představoval a možná i víc... vše se tak nějak stihlo a byl konec...
     Celá kapela Glanc se pro klip i pro celou jeho realizaci zcela nadchla a byli spokojeni... Fehu s Pietrem si s pozitivními myšlenkami sice posečkávali až po shlédnutí všech záběrů, ale i tak z toho všeho neměli špatný pocit...
     Potom se šlo kalit... a kupodivu jak všech tak hlavně Feha s Pietrem se kalilo až do rána... celý večer se nesl v duchu: hlavně se nezamilovat do Míši (maskérky), ale to už sem ani moc nepatří...
     "Jestli tohle není pozitivní článek z natáčení, tak už fakt nevim", říká si Fehu po dopsání tohohle článku...       /Fehu

    
...zbylé a v článku nepoužité fotky najdete tam jako vždycky...

18.8.2006 / ještě než...
    Ještě než vám sem hodím a vůbec napíšu podrobnou zprávu o tom co se v posledních dnech událo, můžete si prohlédnout FOTKY jak z natáčení Glancovního klipu, tak fotky přímo z klipu

13.8.2006 / tak tedy... trochu obšírně...
    Jak jsem se níže již pokoušel neumětelsky popsat, právě teď procházíme velice složitým, nabitým a časově náročně vypjatým obdobím... máme sice už za sebou měsíce plánované natáčení první části ...ZÁHADY..., ale stále nás ještě čeká ke sfoutnutí Glancovní klip, do kterého se pustíme hned toto v úterý... takže času je stále nedostatek...
    Ještě než se pustím do podrobnějšího popisování průběhu natáčení, uvedu na pravou míru to, že sice jsme měli nejvyšší ambice FAFU dodělat a psali jsme zde o neprodleném poslání Krávům, načeš bohužel se tak nestalo a naše část velkého projektu je stále nedodělaná a tudíž i neodeslaná a tudíž jsme stále za největší lůzry, jelikož na to máme oproti ostatním nejvíce času atd, atd, atd... a nejvíce výmluv... omlouváme se, snažíme se a pokusíme se náš nedostatek dohonit co nejdříve...

 
   Naše slavná ...ZÁHADA... se začala rodit pomalu, ale jistě v pondělí sedmého srpna, kdy se hned na úvod kvůli neblahému počasí změnil celý dokonale vybroušený harmonogram a scény, ve kterých je hlavní hrdina vrhán do nevábného rybníka byly přesunuty s nadějí na středu, tedy poslední den natáčení... z teplého počasí jsme upustili a začali se modlit alespoň za chladné zdánlivě letně vypadající sluneční paprsky...
    Vrhli jsme se tedy na scénu, při které je v podstatě jedno, jestli svítí nebo chčije... déšť byla krajní možnost... hádejte jestli pršelo..., pršelo...
    Scéna byla rozdělena na dvě části, před výlohou a za výlohou obchodu s oblečením... kupodivu se vše začalo dařit hned od prvního záběru, hrdina čumí za sklo a dvě dámy o něm diskutují, zdali je dementní (jinej) od přírody nebo ne... jedna z dámských postav byla obsazena Broukovou mámou a přes všechny obavy se role zhostila skvěle... zbylé starosti, jestli se bude zrcadlit v odraze přesně to, co potřebujeme, se vyřešili tak nějak sami...
    Odpolední natáčení odpadlo a přesunulo se na úterý, tudíž zbytek dne se proflákal ve znamení Simpsonových...
    V úterý jsme začali postrádat slibovanou jízdu a kýžený stativ, bez kterého jsme se museli společně i s onou jízdou po zbytek natáčení obejít... takže pokud se těšíte na plynulé nájezdy, přejezdy, pohyby a podobně... jako tomu bylo u Kontextu, raději si tenhle film nechte ujít.., samo sebou jestli se vůbec někdy dokončí...
    Začali jsme o dvě a půl hodiny později, herec jen v kabátě a plavkách promrzlý, Brouk psychicky na dně a ostatní v naději, že vyšlé slunce s příchodem opozdilých herců nezajde, jsme seděli v nevábném parčíku, kde ne jedno oko bezdomovců mělo zálusk na naši půjčenou drahou kameru...
    Čekala nás tak zvaná hulící scéna, scéna ve které se herci zhulí a budou hrát zhulený týpky... a oni si prej roli zkoušeli už předešlý večer... nakonec přeci jenom dorazili, scéna se natočila, zahrál si i Brouk ve Fehově mikině, hulilo se, týpkařilo se a do toho i vysvitlo slunce... paráda...
    Odpoledne se naběhlo do obchodu s nábytkem, naběhl tam i Broukův otec, který svým výkonem dokonce i trumfnul Broukovu mámu a završil tak kompletní obsazení Broukovic rodiny v tomto filmu...
    Středa byla očekávána plna očekávání, očekávalo se očekávané letní a hlavně slunečné počasí... jaké bylo ovšem zklamání, když po prvním promnutím Fehova oka... za oknem šedo né-li zataženo... no co
...hlavně ať neprší... no, nebudu vás napínat, přeci jenom jsme k rybníku nakonec jeli a během dopoledne se obloha zázračně protrhala a vydrželo to do posledního nejobávanějšího záběru, ve kterém je tedy hrdina mrštěn do studené vody... jakoby teplé... bohužel onen záběr je nasnímán bez slunce a vypadá jakoby to bylo na podzim... do-háááje...
    Odpoledne jsme se přesunuli do parku poblíž Letenské pláně, nebo tam někam... a započali začátek konce... došlo na poslední scénu, jednu z mnoha akčních, kde narozdíl od ostatních, není smýkáno o zem hlavním hrdinou, nýbrž hrdina smýká ostatníma... v tomhle případě samotným Pjeerem van Eckem... né že by z toho byl zrovna nadšený..., ale zahrál to skvěle... opravdu vypadá, jakoby se mu to nelíbilo... že já mám takovej čuch na ty dobrý herce, říká Fehu... ono totiž podobně vynikající herecký výhon podal i Pjeerův pes Azor, který rozhořčeně hájil poskakováním a přesvědčivým štěkáním, svého páníčka... herec schytal pár dobře mířených ran od pomyslné manželky, kterou si Pjeer v cukuletu na place přejmenoval na Marii... jaké překvapení...
    ...a byl konec... tedy jen pomyslný... jelikož nás čeká druhá polovina natáčení na podzim, upustili jsme i od navrhované dotočné, že prej to přináší smůlu...
    Natočilo se vše co se natočit mělo, herec překonal naše očekávání, kamera se nerozbila, tudíž Brouk nemusí do vězení... Pietro vypadal jako kameraman, Fehu neodolatelně a ještě k tomu jako režisér... no prostě je to hotovo... jen ta jízda... a stativ... budeme z toho muset udělat asi úmysl, nebo budeme vypadat jako naprostí amatéři...

    ...zbylé fotky naleznete v sekci se nafotilo a se natočilo u odkazu na zmiňovaný film, tak jak je to popsané o kousek níže...
 
    Ještě zde chci zmínit, že jsme postoupili do Freshfilmu... takže se můžete těšit na fotky a zážitky z festivalu, který se bude konat někdy na konci srpna a začátku září v Karlových Varech... a mimo jiné postoupil i Pjeer s Krávou, takže by mohla bejt to... no... prdel...  /Fehu

12.8.2006 / ještě než...
    Ještě než vám sem hodím a vůbec napíšu podrobnou zprávu o tom co se v posledních dnech událo, můžete si prohlédnout FOTKY jak z natáčení filmu, tak fotky přímo z filmu NEROZLUŠTITELNÁ ZÁHADA UŽÍVÁNÍ SI...

26.7.2006 / se to všechno, už nějak blíží...
   Jestli je třeba z naší strany ještě něco dodávat k fafu, tak snad jenom to, že zejtra do toho praštíme naposled, zapečetíme a pošleme panu Krávovi, takové jaké to už bude navždy...
   ...dá se říct, že již naše hlavní konání v projektu je za námi a proto se plně vrháme do druhého pokusu o změnu české kinematografie a to do již avizované 
Nerozluštitelné záhady... pokud vše půjde po stejných drátkách jako do teď, pokud bude pořád stejně nejasností, zmatků a problémů jako do teď je, tak začneme točit příští pondělí, což je již za necelé dva tejdny, následuje to ihned po tomhle nebezpečně rychle se blížícím pondělí a nahání nám to strach asi stejně jako vám... no ale na druhou stranu, herce máme obsazenýho, kameramana odpočatýho, režiséra nabuzenýho a producenta psychicky nadně vyčerpanýho, takže z určitého pohledu, je vše jak má být...
   Snad aspoň to jediné, nezaříditelné počasí bude stát na naší straně, nebo už fakt nevim... a ani Pietro jinak neví a ani Brouk neví, i když si pořád sám pro sebe nahlas opakuje, že ví... no uvidíme...
...nooo, a hned tejden na to..., myslím ten tejden na to co sem se snažil tady popsat, potom všem co by se ten tejden mělo stát, máme na plánu natočit videoklip pro již taky avizovanou kapelu Glanc...
   ...bude se tvořit v botanické zahradě, mezi okrasnými kvítky, za hlaholu zurčících potůčků  a já nevim čeho ještě všeho krásného a pomíjivého... bude nám horko a budem deprimovaní z veškeré té krásy kolem nás a nekrásy v podobě nepovedených záběrů v kameře..., sic teď nám zatím jen vrtá hlavou, jak vytvořit gigantickou masožravou rostlinu v amatérských podmínkách..., má někdo nějakej nápad...? mějte...!!! prosím..., bude hůř...
   A potom, až se tohle všechno dá dohromady, až se to nasnímá a natočí, já a Pietro a Brouk si společně oddechneme, asi se někde vožerem a nebudem věřit tomu, že již je to za náma... i když já tomu asi věřit budu...
   Snad bude dost času, abysme nafotili pár fotek z natáčení, abysme i sem tam sem něco i přidali a napsali .. ale to zase spíš doufejte a věřte nevěřte vy.... / Fehu

15.7.2006 / téměř hotovo..., ale mimo jiné
   Nooo, na FAFU se nadhodilo a celkem jakože i odsouhlasilo, že každá společnost kromě fotek, zápisků, a nevim čeho ještě, sestříhá po natočení krátkej šotík právě z toho filmu, no a tak já jsem nelenil, jelikož mám teď docela i nějakej čas a tady nabízím ke stáhnutí třicetivteřinovej šotík a to je asi tak všechno...

12.7.2006 / stříhá se a dokonce se už i dostříhalo...
 
  Nooo, takhle... včera sem měl pernej den! Pietro odjel do Brna, já musel vstávat už v půl sedmé ráno a shánět kameru, potom natahovat a sestříhat všechno video, upravit a dodělat, najíst se a lyžovat, zní to jak sen..? a to všecičko za jeden, kratičký den...:)
   No nic, k čemu se chci dostat, že už mám sestříhanou pracovní, první koukatelnou verzi, kterou ještě dnes budu posílat do Mirax movies a ti budou moct hned dnes už začít pracovat na pokračování, lámat si hlavu a narážet s ní v záchvatu zlosti do futer... zní to taky jako sen... ale jen počkejte až nastane zítřejší den... pobíhat s kamerou, přetáčet, dotáčet ,stresovat, domlouvat, to všechno vás čeká... che, che ,che...
  Já a můj věrný přítel Alabama Zatliani, dotáhneme naši část do dokonalosti a pošleme ji Krávovi a budeme to mít z krku...:) nevěřim...

11.7.2006 / no, točilo se a teď se stříhá... nebo ne
   Nooo, jelikož nemáme jak stáhnout video v dv kvalitě do kompu a poněvadž stáhnout to v s-videu by to byla podle Krávy prej prasárna, tak se dá říct, že jsme dnes neudělali vlastně nic... i když jsme v podstatě sestříhali celý film, zítra to budeme muset nanovo postříhat znova a přesně tak jak nám dneska doléhaly nůžky... a moc se netěšíme... teda
   Ale zase na druhou stranu, dnes již máme z našeho malého, neambiciózního dílka mnohem větší radost a méně obav než včera a dokonce si myslíme, že se za něj nebudeme muset ani stydět... je zvláštní co dokáže střih a Zatliáni... a Fehu :)

  ... a dnes už bez fotek... z natáčení, ale je zde lehká foto ukázka Zatlianiho mistrovského herectví, což možná mírně napoví o čem film asi je... Ukázka1, no ta možná zas tolik nenapoví, Ukázka2, taky není zrovna dobré vodítko, ale Ukázka3 už jasně udává směr... teda možná...

9.7.2006 / už se netočí, ale točilo se...
   Nooo, zaplať pánbu, už to asi máme za sebou... nebo takhle... buď to máme anebo ne, jelikož když něco nebude sedět, něco bude chybět či se nám nebude líbit, nebude kdy a jak to přetočit..., takže je to tzv. buď a nebo...
   dnes jsme točili nejsložitější a zároveň mluvenou a ještě k tomu rádoby vtipnou scénku a máme z toho přesně takové smíšené pocity jako včera a předevčírem.... docela nás rozhodil příspěvek na fafu diskuzi, kde Brenos předpovídá vysokost naší laťky a težkost jejího překonání... a sakra... do teď jsme to brali jen tak lážo plážo a nejednou z toho budeme muset vytvořit něco extra.. ještěže se mnou dělá ten Zatliáni, jelikož ten je ve střihu démon... a tady další dvě vysokolatní fotky: Foto5 Foto6

8.7.2006 / zase se ještě točí...
 
 Nooo, tak dneska nejsme vůbec spokojeni, ani melancholie nepanuje, ani pocit naděje... vůbec nic... Zatliani má pocit, že mu nejde hrát, že nedokáže vydolovat žádnej fór z ničeho co se ve filmu vlastně děje, Fehu si zase myslí, že ho kamera neposlouchá tak jak má, oba dva máme znepokojující myšlenky, že točíme opravdu, ale opravdu pořádnou píčovinu... a nejhorší na tom asi je, že to o moc lepší ve výsledku nebude... jo takhle.... a tady další dvě foto:
Foto3 Foto4

7.7.2006 / točí se...
 
 Nooo, tak se už teda točí, dnes jsme sfoukli dvě scény, vytvořili image hlavního hrdiny a kdo ví co ještě... jde to z tuha, je vedro, málo spánku, žádní herci a o čem vlastně točíme víme teprve několik pár hodin... ale snad z toho něco bude:)
   Každopádně tady se můžete podívat na první, exkluzivní dvě fotky přímo z filmu... Foto1 Foto2
   ...no jak se to bude vyvíjet dál se snad zase dozvíte zítra, poslední klapka by měla padnout v neděli, a tak máme co dělat... asi... kua

3.7.2006 / jak to teda dopadlo...
   No, než se dostanu k tomu nejdůležitějšímu a nejočekávanějšímu..., tedy k Fafu, zmíním se ještě lehce o jiném, tomu předcházejícívšímu projektu ze čtvrtka, který shodou okolností také začíná na F.
   Došla mě totiž pozvánka na Frame a jelikož jsem plánoval bejt v inkriminovanou dobu zrovna v Praze, přemluvil jsem Pietra abysme se zašli do Slováče zase po dlouhé době podívat. Abych se přiznal, vábily mě tam tři stěžejní důvody.
   Za prvé sem chtěl pořadatelům vecpat Kontext, poněvadž si říkám, že si přecejenom zaslouží slávu Slovanského domu, za druhé sem se chtěl levně dostat do kina, což se nám po skončení samotného Frejmu i podařilo a za třetí mě teda zajímaly i ty Famácký filmy.
   Nakonec sem nelitoval ani z jednoho důvodu, jelikož se vše vyplnilo tak jak mělo. Pietro se zhlídl ve veverce... Tomek, kterýho jsme tam potkali jako vždy nesouhlasil s porotou a pořád dokola opakoval, že přeci jenom ta Vysněná zem je lepší. Porota vyhodnocovala, radila se a zapisovala a vládla zvláštní pohodová atmosféra. Mezi filmy se našli i zajímaví jedinci a náhodou se mě podařilo dokonce vyfotit i autora skvělého finálního filmu Béčka... se kterým jednoznačně souhlasím s jeho verdiktem.
Hezké pořadatelce sem vnutil dvdčko a upsal na sebe kontakt, Pietro zatleskal a byl konec... i ty Účastníky jsme nakonec viděli a tak to bylo všechno fajn...

   ...no a potom v sobotu to bylo taky fajn...
První dorazil Kráva, sice jen o několik kroků před náma, ale byl tam první..., hned za ním jsem naběhl já a potom Pietro a Pjeer.
   První dojem byl mírně skličující, jelikož jsme nečekali, že tam budeme první, ale když se to po chvilce docela i slezlo, /jako čtvrtý dorazil Nebezpečný/, smíšené pocity se vytratily.
   Začalo se diskutovat, mluvit a pít a vybírat, losovat a uzavírat a dohadovat se a narážet, podlejzat a tak podobně.... já sem si nedal víc jak slíbená dvě pivka, takže jsme tam byli s Krávou-motorkářem asi jediní neopilí. Ostatní se váleli po zemi a tak různě... co vám budu povídat, když sedíte u jednoho stolu s Nebezpečným ani to prej jinak nejde...
   Vyfotili jsme se i když na společnou fotku jsme si vzpomněli, až když byla půlka v čoudu a z fotky stojí za zmíňku jen uskupení Já- Kráva - Pietro... ale i to je dost...:)
   Ve výsledku jsme dohodli a usnesli se na všem důležitém a myslím, že jsme rozhodli správně a uváženě -co a jak na FAFU
   ...z losování a následném prohazování pořadí připadla na naši společnost obávaná první, čili začínající příčka..., která by prej měla udat směr, náladu a všechno možný... :)))
   ...no uvidíme, vrhneme se nato teď  o vejkendu a dáme vedět... natočíme to na jednočipovku, bez kolejí, stativů jízd stedycamů a jakékoli techniky, pustíme se do toho spontánně a plni elánu, za použití veškeré naší plodné a bujné kreativity a talentu a dáme do toho co to půjde... hlavní roli zahraje Pietro a kameru obstarám já... hned to sestříháme a budeme to mít z krku... nic jinýho si ani nepřejeme...
   ...jelikož asi tři tejdny na to roztáčíme ZÁHADU a za další tři tejdny zase klip pro kapelu Glanc... no aspoň se tady bude něco dít... kéž by vyšla alespoň jedna věc... já osobně jsem pro Záhadu...:) /Fehu

 všechny fotky z obou akcí najdete v sekci se nafotilo

29.6.2006
/ už je to tady ... VALNÁ HROMADA ...fafu
 
Pokud se nepletu, tak dneska je čtvrtek to znamená, že zejtra je pátek a pokud se nic nezmění, po pátku bude následovat sobota...
 V sobotu se uskuteční velké valné shromáždění, všech FAFU členů, kteří budou sto schopni a ochotni dorazit a podle všeho tam budu i Pietro a dokonce plánuje na skok dorazit i Brouk (teda pokud mu do toho nevleze nějakej dračák nebo něco na ten způsob:)
 Každopádně beru sebou svůj fotocanon a vše exkluzivně pro naše stránky nafotím, všem tady slibuju, že se pokusím vydržet co nejdéle(a to se vožeru ze dvou piv), abych mohl nachytat pár kompromitujících obrázků v digitální podobě, ale na druhou stranu taky slibuju, že se pokusím zapojit co nejvíce mozkových buněk, abych pro naši společnost vymyslel a vydobyl co nejlepší část příběhu a nejreálnější dobu pro natáčení...
 Tak či onak... dál sledujte taky ještě stránky samotného projektu, to vám ještě dovolím, jelikož se tam budou objevovat určitě zajímavé informace týkající se i nás...
...takže FAFU zdar...   /Fehu

19.6.2006 FAFU
 
Tak se nějak, ani pořádně nevím jak, zrodilo jakési nadšení pro týmovou práci. A jakážto náhoda, že zrovna na našich stránkách!!! Alespoň je zřejmé ono kreativní prostředí, které zde u nás panuje...
 Vznikl projekt FAFU, který by měl být něco zcela nového, originálního, jedinečného a zcela nečekaného (už jen tím, jestli se opravdu podaří ho zrealizovat) v historii amatérského filmu. A jelikož možnost zúčastnit se této akce stále ještě otevřená pro fšechny, kdo má zájem... prostudujte čerstvě vzniknuvší stránky a dozvíte se víc. Naše společnost, jakožto Polo/film je jednoznačně v.

26.5.2006 / FILM O FILMU KLOBOUK
 
Jelikož se toho v poslední době moc neděje a jelikož sem nikdo kromě mě nepíše :(!!!) a jelikož už ani já nevim co bych sem zajímavýho napsal, přidávám dnes již možná pasé film o filmu Klobouk, který vznikl před už je tomu docela dlouho. V dokumentu je použitý celý nesestříhaný materiál, ze ktérého by bylo možno film opět sestříhat, trvá do sice jen deset minut, ale v přepočtu na materiál to dá několik hodin... /Fehu

11.5.2006
  NEROZLUŠTITELNÁ ZÁHADA UŽÍVÁNÍ SI
 Jsme se s Pietrem a Broukem a mnou shodli, že konečně máme scénář, který stojí za to. Opět jde o povídku, kterou jsem sepsal já - Fehu, ale tentokrát mne asi osvítil anděl svatý a vymyslel opravdu něco do čeho má smysl jít.
 I když je z toho cítit určitá inspirace formanovým Kukaččím hnízdem a posléze při rozpracovávání oné povídky ve scénář také Amadeem, od stejnojmenného autora, máme z toho opravdu dobrý pocit. Dokonce koluje teorie, která tvrdí, že tohle je už konečně TEN projekt! Neděste se, inspirace oněmi snímky je opravdu jen velice vzdálená a spíše na bázi pocitové a náladové, než příběhové nebo tak něčem podobně zásadním.
 Jedná se o vyprávění né zcela normálního člověka, který se celý svůj život snaží rozluštit tajuplnou záhadu užívání si. Hrdina, který ztrácí pojem o tom co je správné a co je špatné se při pátrání neohlíží na překážky a onu záhadu né a né rozluštit.
 Natáčet by se mělo na konci července a v polovině podzima. Příběh se z valné části odehrává v psychiatrické léčebně, kde bude potřeba spousta komparsu, takže kdo by si chtěl zahrát povykující blázny, HLASTE SE!!!
 Kamery se ujme buď slavný, všemi opěvovaný a uznávaný (bučící) Kráva, ale jelikož se bojím jeho nedostatku času a taky odlišnosti v pojetí kamery s mojí vizí, se možná vizuální stránky nakonec ujme již osvědčený Pietro (všemi opěvovaný…), který tím zase na druhou stranu ztratí možnost ztvárnění hlavní role. A jelikož má o tuto poctu převeliký zájem, nevím nevím, jak to nakonec dopadne. Kdo bude v tom případě do role hlavního hrdiny zasazen ukáže asi konkurz ??? Jistá je zatím jen jedna věc a to obsazení Pjeera van Ecka do role povaleného a žalujícího starosty.
 Víc vám zatím prozrazovat nebudu, jelikož ctím pravidlo: čím míň víte, tím líp. Také budu rád, když si o projektu budete myslet jen samé špatné věci, jelikož o to víc vám poté vytřeme zrak. Projekt je již ve fázi produkční, ale kvůli zkouškovému období našeho producenta, se čeká na červen. Budeme vás postupně informovat… /Fehu


Do sekce se nafotilo přibyly další fotky...

8.5.2006
 
Do sekce se nafotilo, se přidalo (asi samo?) fotky z natáčení Povídky beze jmen, i když je toto dílo již stará záležitost, není nic špatného na tom si prohlídnout fotky z natáčení... už jen třeba ze zvědavosti nebo z nudy nebo prostě třeba jen nechtěně, to je jedno... každopádně ihned jak vystopuju toho kdo je tam přidal, udělám z něj mastnej flek...!!! kdo to byl???!!! Pietro??? /Fehu

4.5.2006
 
Do sekce natočilo se, přibyly Nezrealizované scénáře...

3.5.2006 / U Lvíčka jsme skončili... :/
 
Na základě e-mailu z 2.5.2006 došlého ve 14:55 hodin, který zaslal na adresu artama@ceskylvicek.cz autor Andy Fehu, stahují pořadatelé na jeho vlastní žádost jeho film "Vytrženo z kontextu", který na krajském kole v Mohelnici získal 2. místo v kategorii hraných filmů. Tento film nebude uveden na žádném přepisu a tím pádem nebude celostátní porotou hodnocen. Důvodem je, jak uvedl autor, změna postoje k soutěži a nevěrohodnost poroty. Po přečtení jeho článku je zřejmé, že jde o nesouhlas s výsledky v pražském kole ČL. 
(najdete na stránkách ČL v sekci aktuality)

 
Napadlo mě, že kdyby všichni autoři odhlásili svoje filmy, ČL by asi doopravdy skončil... bojím se, že nejméně jedni to určitě neudělají (Sunset...) no, ale mohli by bejt jediní, kteří na Lvíčkovi budou soutěžit, to bych jim tu první cenu potom přál... no zamyslete se všichni vy! ostatní soutěžící... !!!
No a teď bych chtěl tak trochu, nyní již s chladnou hlavou vysvětlit několik věcí.
1. nemám nic proti druhému místu v Mohelnici, jen jsem chtěl poukázat na to, že filmy postupující v krajských kolech z předních příček, se později ukazují jako nehorázné blbosti, tím nechci znehodnocovat ono naše druhé místo, ani vítězství Inspirace, jen je to opět ona stará písnička, že poroty v krajských kolech stojí za prd... nééé vždy a všechny, ale většinou...
2. nemám nic proti důchodcům, jak mě bylo vytýkáno, jen jsem uvedl příklad, že pokud budou v krajských kolech udělovány ceny jen seniorům, nebo popřípadě autorům, kteří točí jako senioři (Sunset) a pokud takovéto snímky budou chváleny, budou se Lvíčka zúčastňovat jen oni, proti čemuž nic nemám, jen ať se potom nikdo nediví jak český amatérský film vypadá...
3. Za kritikou si stojím, porota to podělala a není pro to omluva...
Pokud se někdo z porotců cítí, že nepatří mezi tyto nýmanty:) ať s tím něco udělá, jelikož dokud zůstane porota taková jaká je, hází to stín na všechny ostatní porotce... /Fehu

2.5.2006 / Český lvíček KONČÍ!!!
 
Tak jsem se teď dozvěděl, že jsme vyhráli, nebo respektive umístili se na druhém místě v krajském kole v Mohelnici na festivale Český lvíček. No nepotěšilo mě to:), jelikož si myslím, že bysme se měli umístit na místě prvním (ironie), ale protože se nám to ještě za celou naší kariéru nepovedlo a první místa většinou obsadí fakt ptákoviny, no a druhé místo na lvíčkovi už je pro nás taková klasika..., ALE vzápětí nato jsem se dozvěděl, že se v Pražském kole na prvním místě umístili Sunsetáci se svejma ubohejma a trapnejma
"Nedokonalýma Milovanýma" ...
    
...což je podle mne urážka nás všech ostatních amatérsky tvořících,... všech !!! i NEBEZPEČNÉHO, všech!!!!
A hlavně mimo jiné povedený film Inge a Jorgen od Pjeera a Krávy se ani neumístil a dostal jen "cenné" čestné uznání,... pro jistotu "inteligentní porota" ani neudělila třetí místo, jelikož rozdíl mezi Nedokonalcema a Inge je asi natolik závratný, že by se mohli Sunseťáci urazit... no nemám slov!!!
(z poroty znám jen Hnilicovou a musím uznat že tomu asi doopravdy věří, Pražan a Kožová by se měli stydět... a ty Petře Lášku taky, už jen proto že si jim tohle dovolil...)
Jak se tohle může stát...? Jak potom může někdo chtít, aby se amatérský film rozvíjel, když porotci - lidé vzdělaní, ti kteří vědí, co je správné- ve verdiktu nabádají, aby jsme se drželi tradičních metod a taky, že nedbáme na dramaturgii a scénáře, což podle tohodle klíče vede k tomu, abysme si vzali za vzor telenovely, televizní seriály a podobně, v čemž jsou právě Sunseťáci nejlepší...
No nic, já osobně Náš umístěný film odhlašuji ze soutěže a na celou slavnou celostátní soutěž zapomínám a nechci o ní nikdy slyšet...!!! nikdy...!!!! jelikož by to mohlo mít "zkvalitňující" následky na mou netradiční tvorbu...: )
Kdo by se chtěl připojit.... má moje uznání...  /Fehu

24.4.2006
 Kujva, na PAFu sem nebyl, ale zato sem ve svym domácim studiu rendroval jednoho Klementa za druhou Kolejí, taktéž hudbu k některejm filmům v MP3... Všecko to naleznete v sekci Se natočilo...
/ Hudba ke Kontextu a Klementovi
/ Video Invalidy, Klementa a Koleje
Taky sem byl sprdnutej kapitánem Fehem, že prej mám stránky vcukuletu rozšířit do šířky a prodloužit do délky a už ani nevim, co všechno chtěl, tak se zase zavírám do studia a uvidíte mě až... VYLEZU!!! Nazdar... / Zatliáni

23.4.2006
/ PAF / FOTO
 
Jak bylo na Pafu...? Já osobně jsem na místo činu dorazil až v sobotu odpoledne a náhodou jsem akorát vychytal zrovna ten blok, ve kterém běžel náš Kontext a mimo jiné Inge a hlavně snímek, na kterej jsem se už těšil několik posledních měsíců a to Nedokonalost milovaných... no a taky že mne nezklamal... lepší nebo horší, teď nevim co je správnější vyjádření, to už bejt nemohlo, já osobně bych ten příběh shrnul do jedné věty: Jak kobliha svou oddanou láskou porazila vypracovaný biceps..., ale jak říkám, lahůdka... už jen proto stálo zato jít na PAF...
Kontext proběhl v podstatě bez problémů, Inge měla chvilkama problémy se zvukem, ale i tak se lidé smáli a Pjeer byl nadvýsost spokojen... a když se potom, v dalším pozdně večerním pásmu, na Smoking do sálu přihrnulo ještě pár opozdilců, Pjeer se vznášel v povětří jako páv (páf).
No a druhej den na vyhlašování se, zase ten Pjeer, málem rozplynul, jelikož vyhrál hlavní cenu.
Nikdo z nás, co sme tam byli - Brouk, Pjeer, Tomek, ... to nečekal, já jsem spíš čekal, že vyhraje ta Inge, nebo že by třeba mohl i ten Kontext záhadně zabodovat, ale hodinovej, nudnej, špatně natočenej No smoking... to nás všechny dostalo. :) Nééé, to je vtip... jelikož Pjeer a jeho společnost je v podstatě náš nevlastní sourozenec, upřímně mu ten úspěch přeju!!!
Z filmů, které jsem ještě viděl mě zaujali vojínové s fazolema, jelikož to bylo vtipné a myslím, že to vyznělo tak jak mělo.
Vraha jsem prošvihl a to i trochu úmyslně, jelikož jsem ho viděl už předtím, stihl sem jen závěrečné titulky.
Zimní válka mě zaujala, ale hlavně pro ono nadšení v deseti lidech natočit válečný velkofilm, úsměvné.
Motýla sem nepochopil, a Hroší kůži sem už taky viděl dřív i když se mě líbila.
Já jsem se poté v diskuzi s porotou dozvěděl, že náš film byl dvouma členy, prej taky nominován na hlavní cenu, takže je to pro mne dosti velká satisfakce...:)
Na festivale se nám líbilo, výherci hostili u baru nás poražené, Tomek si sám pro sebe dokázal že Vysněná zem je stejně lepší, Pjeer měl radost z vyhraných čokolád a já měl taky radost, jako tak celkově...
Jen ten Pietro nám tam chyběl... jelikož se stejně každej ptal na to, jak jsme udělali ten oslnivě krásnej obraz v našem filmu, že je v něm dobrá kamera a hudba a že scénář stojí za prd... :) no tak zase za rok PAF, PAF!!! PAF / Fehu

18.4.2006
 
Jsem rád, že je konečně kde nám napsat, jak jsme špatní, namachrovaní a že nás vůbec nemáte rádi. Je samozřejmé, že spousta ostatních amatérských filmových společností má na nás nedobrý názor. Možná, že hlavně zásluhou nejapného rejpala Andyho, a tak jsme tady tedy proto, abyste se přesvědčili, zda-li naše machrování není náhodou oprávněné, jestli jsme opravdu tak špatní a třeba nás začnete mít i rádi... To vše nám napište, ať bude váš názor jakejkoli...

Jinak čeká nás festival PAF (s Kontextem), kde jsme minulej rok neuspěli, tak se uvidí jestli štěstí nepřeje jen začátečníkům... Shodou okolností má ve stejnej den narozky i náš producent, takže je to prej jeho narozeninové přání... zatim... Fehu

18.4.2006
 Takže jsme rozchodili stránky Polo/filmu. Byla to dřina, proto sem koukejte chodit a roztáčet počítadlo. Jsou tu fotky, filmy, kecy, rodný čísla, čísla pasů, čísla čipů... sakra to su někde jinde... Každopádně teď rozjíždíme spoustu nových krátkých, dlouhých i mega dlouhých filmů. Taktéž ve spolupráci s XXL blues film natočíme mega movie o invazi robotů na Zemi. Těšte se:) Zatliáni

25.3.2006

 Na Mělnickym festivalu Krišpín jsme pouštěli Vytrženo z kontextu a nebylo to marný. Poté, co jsme všichni napsali do divácké ankety samozřejmě náš film (aby měl aspoň naše 3 hlasy), jsme obdrželi cenu za střih (doteď nechápu, co to střih vlastně je:) Já si teda brousil zuby na cenu za kameru, ale tu mi vyfoukly Zlatokorunské tance s hopsajícíma krojovanejma umělcema, kterým jsem přál cenu právě za střih. No budiž. Poté všichni vychvalovali mou hudbu k filmu, tudíž já odjížděl právem jako páv. Akorát mě nejde do hlavy, když furt všichni oslavujou enem kameru, hudbu a tak (což jsem všecko dělal já), jaktože mě eště Fehu nerozbil hubu:/ Zatliáni